Yumuşak Saçlar için Öneriler

Yumuşak Saçlar için Öneriler
Yumuşak Saçlar için Öneriler


Yumuşak Saçlar için Öneriler

Parlak ve Yumuşak Saçlar için Öneriler : Sık yıkama, periyodik yapılan boyama ve ısı kullanarak ypılan şekillendirme işlemleri sebebiyle saçlar zamanla hasar görür ve kurur. Zaten elinizi saçınıza attığınız anda ipeksi yumuşaklıktaki saçlar yerine saman gibi saçlara dokunduğunuzu düşünüyorsanız, saçlarınızı acilen bakıma alma zamanı gelmiş geçiyor demektir. Böyle bir durumdailk yapmanız gereken boya ve şekillendirme için ısı kullanmaya biraz ara vermek. Bu aşamadan sonra sıra geliyor saç yıkama ve saç bakımı uygulamalarına.Çünkü kullandığınız şampuan, saç kremi kullanmak, kullanmamak veya yanlış kullanmak, doğru saç nemlendiricileri doğru şekilde uygulamak gibi pek çok detay, ipek gibi yumuşak ve pürüzsüz görünen saçlara kavuşmanızda büyük önem taşımaktadır.

1 Yumuşak saçlar için ne yapılmalı_mini

Parlak ve Yumuşak Saçlar için Öneriler : Bakım vs gibi detaylara girmeden önce şampuan ve saç kremi konularına birazcık yer vermek istiyorum burada.Kuşkusuz saç tipinize uygun olan şampuan ile başlamak en doğrusu. Zaten kuru olan saçlarınıza onları daha da kurutacak şampuanlar kullanmamalısınız. Kuru saçlara özel tasarlanmış, nemlendirici özelliği de olan kullanmak en doğrusu olacaktır.Ayrıca önemli olanın saç derisi olduğunu unutmadan şampuanı daha ağırlıklı saç diplerinize uygulayın. Hatta kendi uyguladığım bir detaydan bahsetmek istiyorum. Duşa girdikten sonra önce şampuanla değil saç kremi ile duşa başlıyorum. Avucuma fındık büyüklüğünde saç kremi alıp tüm saç uçlarıma iyice yediriyorum. Biracık bekleyip, soğuk su ile duruladıktan sonra şampuanımı daha ağırlıklı olarak saç diplerine gelecek şekilde yıkıyorum saçlarımı. Saçlarım ince telli ve kurumaya oldukça müsait bir yapıda olduğundan bende oldukça işe yarıyor.

Parlak ve Yumuşak Saçlar için Öneriler : Diğer yandan saçlarınızı her gün şampuanlamayın. Çünkü bu da saç derisini, saç uçlarını kurutacaktır.Her gün duş almak zorunda kalıyorsanız (ki sıcak yaz günlerinde hep yapıyoruz) saçınızın yapısına göre ya şampuanınızı yarı yarıya su ile açarak kullanın veya sadece saç kremi kullanarak o duşu bitirin. Hatta kuru bir saç yapınız varsa benim önerim haftada bir soğuğa yakın su ile saçları yıkarken durulama suyuna elma sirkesi karıştırın.

Yumuşak saçlar nasıl elde edilir_mini

Parlak ve Yumuşak Saçlar için Öneriler : Saç bakımı konusunda en başarılı doğal çözümler elbette doğal yağlar. Saç tipinize uygun olarak, kullanacağınız doğal yağ bakımları ile saçlarınızı ipek gibi yumuşak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Saçlara bakım yaparak saç kırıklarını önlemek, yumuşak saçlar elde etmek için en başarılı sağlardan birihindistan cevizi yağı.Hindistan cevizi yağını saçlar için kullanırken ısıtarak da kullanabilirsiniz veya yağı saçınıza sürmeden önce avucunuza döküp, ellerinizi birbirine sürterek yağı elinizde ısınmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında ellerinizle saçınıza iyice uyguladıktan sonra saçınızı örün ve gece bu şekilde yatın. Sabah kalktığınız zaman saçınızı yıkayabilirsiniz.

Parlak ve Yumuşak Saçlar için Öneriler : Saçları nemlendirip, saç uçlarındaki kırıkları engelleyen, yumuşamasını ve parlamasını sağlayan doğal yağlardan biri de argan yağı.Argan yağını hem yıkama öncesi, tıpkı hindistan cezivi yağı gibi kullanabilirsiniz hem de yıkama sonrası kullanabilirsiniz. Argan yağının saçları yağlı göstermeyen bir yapısı olduğundan ben tercihen yıkama sonrası saç uçlarına kullanmayı tercih ediyorum.

Bunların dışında kullanabileceğiniz doğal yağlar şunlardır: kuşburnu yağı, avokado yağı, jojoba yağı ve tatlı badem yağı. Bunlar her saç tipi için tüm mükemmel seçeneklerdir.

Yumuşak Saçlar için Öneriler

Yumuşak Saçlar için Öneriler
Yumuşak Saçlar için Öneriler


Yumuşak Saçlar için Öneriler


Yumuşak Saçlar için Öneriler


Yumuşak Saçlar için Öneriler


Yumuşak Saçlar için Öneriler


Yumuşak Saçlar için Öneriler