Yerel ağ nasıl oluşturulur

Yerel ağ nasıl oluşturulur?

Yerel ağ ofisindeki kullanılabilirlik uzun zamandır olmuşturfaaliyetlerini bilgisayar kullanan tüm kuruluşlar için en önemli görevlerden biri. Ayrıca, birçok hanede bilgisayar sayısı artmıştır. Bu yüzden çok önemli bir soru ortaya çıkabilir: Yerel bir ağ nasıl oluşturulur? Başlangıç ​​olarak, bunun için neye ihtiyacınız olabileceğini düşünebilirsiniz.

Bir ön koşul ağın kullanılabilirliğidir.tüm bilgisayarlardan kartlar. Artık çoğu modele yerleştirilmişlerdir ve doğru çalışma için uygun sürücüleri kurmak yeterlidir. Ağ kartında bir sorun varsa, yeni bir tane satın alabilirsiniz. Ağ kartına ek olarak, belirli bir bileşenler kümesine ihtiyacınız vardır.

Bir yerel nasıl oluşturulur sorusuyla ilgileniyorsanızAğ, daha sonra bir ağ hub'ına olan ihtiyacın farkında olmalısınız. Bu cihaz tüm ağ cihazları arasında geçiş yapmak için tasarlanmıştır. Bazen bir anahtar veya bir hub denir. Ayrıca, hemen hemen birçok işlevi birleştiren bu tür cihazlar da vardır, örneğin, ADSL modemler birkaç ağ konektörü ile donatılmıştır. Böyle bir modem satın alırsanız, ayrı bir hub'a olan ihtiyaç ortadan kalkar. Bir anahtar seçerken, kamu ağında bulunması gereken bilgisayar sayısına odaklanmak gerekir. Dörtten fazla bilgisayar kullanmayı planlıyorsanız, yerel ağ üzerinden bir bağlantı oluşturmak için ayrı bir ağ hub'ına ihtiyacınız olacaktır. Yerel ağın yavaş yavaş büyüyebilmesi nedeniyle, bir ağ hub'ının şu anda bağlı olan bilgisayarlardan daha fazla sayıda bağlantı noktası olması gerekir.

Yerel oluşturma hakkında konuşmaya devam edersenizAğ, bağlantı kabloları ihtiyacını belirtmekte fayda var. Yerel bir ağda, her aygıtın hub'a ayrı ağ kablolarıyla bağlı olması gerekir. Kablonun uzunluğunun yüz metreyi geçmesine izin verilmez, ancak bu çoğu ofis ve daire için yeterlidir. İki tür kablo vardır: çapraz ve düz. Crossover, bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılabilir, ancak doğrudan bir hub'a bağlanmak için kullanılabilir. Yerel ağınız bir hub ile oluşturulmuşsa, o zaman sadece düz bir kablo kullanmalısınız. Göbeğin nereye yerleştirileceğini hayal et, sonra bilgisayardan uzaklığı ölç. Gerekirse bilgisayarı hareket ettirebilmek için ağ kablolarını bir kenar boşluğu ile çekmek daha iyidir.

Şimdi ihtiyacınız olan tüm bileşenlerYerel bir ağın nasıl oluşturulacağı, neredeyse açık hale getirildiği bir soru var. Tüm bilgisayarlar hub'a bağlı olmalı ve elektrik şebekesine bağlı olmalıdır. Merkezde, bilgisayar bağlandığında, çalışma durumunu gösteren bağlantı noktasına karşılık gelen gösterge yanar. Işık yanmazsa, farklı bir kablo kullanmanız gerekir.

Şimdi ağı yapılandırmanın zamanı geldiBilgisayarların her birinde parametreler. Adres almak için ağ kartları kurmak manuel olarak yapılmalıdır. Her bilgisayarın ağ adreslerini, başlangıçları 192.168.2.x olacak şekilde ataması gerekir ve x yerine her bilgisayara yeni bir sayı koyun. Artık tüm makinelerin bir çalışma grubu ataması gerekiyor. Her şey aynı olmalı. Makine isimleri farklı seçilmelidir. Bu tür manipülasyonlardan sonra, bilgisayarları yeniden başlatmanız gerekir. Artık ağ ortamına girebilir, orada "Çalışma grubu bilgisayarlarını göster" i tıklayabilirsiniz. Erken aşamalarda herşeyi doğru yaptığınız takdirde sorun çıkmayacaktır.

Izin veren modern uygulamalar varİnternet üzerinden yerel bir ağ oluşturmayı organize etmek, yani iki bilgisayar önemli bir mesafeden kaldırılacak, ancak normal bir ev grubunda olduğu gibi birbirlerini algılayacak. Örneğin Hamachi.

Yerel ağın nasıl oluşturulacağı ile ilgili tüm bunlar.Related news

 • Hindistan cevizi yağı, uygulama
 • Yayla Çorbası Tarifi 2 – Çorba Tarifleri
 • Soba, Kombi ve Şofben Zehirlenmeleri
 • Emziren Anne Diyeti 6 Aylıktan Sonrası
 • Mantar psilocybinovye: çeşitler, dağıtım, toplama zamanı

 • Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur


  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur

  Yerel ağ nasıl oluşturulur