Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 2019

Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 2019
31.03.2019

Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 67

"Yandex" önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar

Acemi kullanıcılar henüz bilmiyor olabilir,"Yandex" veya başka bir web tarayıcısının önbelleği nasıl temizlenir. Ayrıca, tüm "kullanıcılar" tarayıcı önbelleğinin ne olduğunu ve neden bu bilgileri silmeniz gerektiğini bilmiyor.

Yandex Önbellek

Bu makaledeki materyal,bu sorular. Bu işlemin mümkün olan en hızlı şekilde nasıl gerçekleştirileceğini öğrenecek ve aynı zamanda elle temizlemekten ziyade sabit bir önbellek boyutu belirlemenin neden daha iyi olduğunu öğreneceksiniz.

Bu arada, bazı tarayıcılarda belirli birdeğer, maalesef "Yandex" de olmayan özel bir seçeneğe izin verir. Bu nedenle, biraz kurnazlık kullanmak gereklidir. Ama sırayla her şey hakkında.

Tarayıcı önbelleği nedir?

Sorunun cevabını almadan önce: "Yandex.Browser önbelleğini nasıl temizlerim?", Neyin amaçlandığı, neyin içinde olduğu, neyin var olduğu hakkında bilgi edinmek gerekir.

Dolayısıyla, tarayıcı önbelleği bir depodır.Daha önce ziyaret edilen web sayfaları hakkında bilgi var. Favori bir siteyi bir sonraki açışınızda, sayfa önbelleği sağlayacaktır, bu da sayfanın daha hızlı yüklenmesine neden olacaktır.

Yandex önbelleğini temizle

Önbellek bir bütün olarak alabilirsiniz dikkati çekiyorsayfa ve onun ayrı bir parçası - resim, video. Düzenli olarak ziyaret ettiğiniz kaynağın sayfalarının, ilk kez görüntülenen siteden daha hızlı yüklendiğini fark ettiniz mi? Bunun nedeni, bilgilerin özel bir depodan (önbellek) alınmasından kaynaklanmaktadır. Gördüğünüz gibi her şey çok basit.

Ancak, bazen "Yandex" veya başka bir önbellektarayıcının temizlenmesi gerekiyor. Neden? Bu aşağıda tartışılacaktır. Bir kerede, bu prosedürün deneyimsiz bir “kullanıcı” tarafından bile yürütülebileceğini söylemek gerekir, aslında içinde karmaşık bir şey mevcut değildir.

Tarayıcı önbelleğini neden temizlerim?

Yani, daha önce de belirtildiği gibi, önbellektenKaydedilen verileri periyodik olarak silmeniz gerekir. Bunu ne zaman yapmak gerekiyor? Burada her şey duruma bağlı. Web tarayıcısının "gezinme", "bugging" veya komutlarınıza daha sık tepki verdiğini fark ederseniz, önce önbelleği "Yandex.Browser" adresinde temizlemeniz önerilir.

Başka sebepler var. Örneğin, bir web sitesine düzenli bir ziyaretçisiniz. Bir kez daha açtıktan sonra, yöneticinin bu kaynağın yeni tasarımını değerlendirmenizi istediğini gördünüz. Ancak, herhangi bir değişiklik farketmezsiniz. Neden? Önbellek, site ayarları hakkında eski bilgileri sakladığından, bunu silmeniz, ardından hesabınızdan bu kaynakta oturum açıp tekrar giriş yapmanız gerekir. Sonuç olarak, sitenin güncellenmiş bir tasarımını göreceksiniz ve değerlendirmenize verebileceksiniz.

Gördüğünüz gibi, bazen web tarayıcısının önbelleğini temizlemeniz gerekiyor. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında okumaya devam edin.

"Yandex" önbelleği nasıl temizlenir

Öğrenmeye yeni başlamış olan kullanıcılarBir bilgisayar ve internet, bir kural olarak, cihazın ve yazılımın ayarlarını bağımsız olarak anlamaktan korkmaktadırlar, bu yüzden World Wide Web'in geniş webindeki sorularına cevap aramaktadırlar. Onlara da yardım edeceğiz.

Yandex tarayıcısında önbellek

Bu nedenle, bu depoda bulunan bilgilerinden kurtulmaya karar verirseniz, aşağıdaki eylem algoritması size yardımcı olacaktır:

 • Web tarayıcısını başlatın ve yatay çizgileri olan düğmeyi tıklayarak menüyü açın;
 • "Geçmiş" bölümüne bakın ve açılan listeden "Geçmiş Yöneticisi" ni seçin;
 • solda, "Geçmişi temizle" düğmesini bulun ve açılan kutuda "Önbellekte saklanan dosyalar" seçeneğini işaretleyin;
 • Örneğin, "Geçtiğimiz hafta boyunca", "Geçmişi Temizle" düğmesine tıklayın.

Hepsi bu kadar! "Yandex" (tarayıcı) önbelleği temizlendi. Ziyaret edilen kaynaklar hakkındaki bilgileri seçerek silmezseniz, tüm prosedür 2 dakikadan fazla sürmez.

Yararlı İpuçları

Tarayıcıdaki önbelleği "Yandex" arama motorundan nasıl temizleyeceğinizi öğrendiniz. Şimdi, deneyimli kullanıcıların önerileri hakkında bilgi edinmeniz önerilir:

 • "Geçmişi Temizle" penceresini hızlıca açmak içinSil, Ctrl ve Shift düğmelerinin kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Kullanıcının "Geçmiş" bölümünü açması gerekiyorsa, bunu Ctrl ve H'yi kullanarak yapabilirsiniz.
 • Önbellekten tüm bilgileri silmeyin, düzenli olarak ziyaret ettiğiniz sitelerin verilerini bırakın.
 • Zaman kaybetmek yerine (biraz da olsa)Bu işlemi gerçekleştirmek için, önbellekte saklanan bilgi miktarının sınırlarını ayarlamak daha iyidir. Chromium'un "motorunda" yüklü tarayıcılarda, kısayolun özelliklerini açmanız ve "Nesne" sütununda bağlantıyı düzenlemeniz gerekir. «.exe» hücre macunu aşağıdaki komutla sonra: «-Disk-cache-size = X», nerede «X» - bu (bayt) önbellek boyutunu olacaktır. Örneğin, yerine «X» arasında, 150 MB bir limit tespit numarası "157 286 400" (* 1024 150 * 1024) girmek istiyorsanız.
 • Önbellekten veri sildiğinizde, çerezlerden sorumlu olan seçeneğin yanındaki onay kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

Web tarayıcısında çalışmak için mümkün olduğunca rahat hale getirmek için bu ipuçlarına uyun "Yandex".

Sonuç

Artık tarayıcı önbelleğinin ne olduğunu veGerekirse, temizleyebilirsiniz. Deneyimli "kullanıcı" yeni bir şey keşfetme olasılığı düşük. Bununla birlikte, acemi kullanıcılar her zaman belirli bir yazılımı kurmanın tüm inceliklerini bağımsız olarak anlayamazlar.

Yandex önbelleğini temizle

Bu kategoriye de aitseniz, bu makaleyi okuduktan sonra Yandex önbelleğini herhangi bir yardım almadan temizleyebilirsiniz, sadece birkaç dakika harcayabilirsiniz.

Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 2019

Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 2019

Related news

 • Ankara Haberleri: Astıma alternatif tedavi biyolojik ajanlar
 • Cincinnati Mastersta şampiyon Djokovic
 • Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın: Seyir zevkini yükselteceğiz
 • Denezhkin Kamen - Sverdlovsk bölgesindeki bir rezerv
 • Beyaz Saraydan Trump-Erdoğan buluşmasına ilişkin açıklama

 • Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 2

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar


  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 78

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 8

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 53

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 56

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 76

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 70

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 88

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 68

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 40

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 97

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 98

  Yandex önbellek nasıl temizlenir. Yeni Başlayanlar İçin Talimatlar 19