Yüz kontürü nasıl yapılır 2019

Yüz kontürü nasıl yapılır 2019
Yüz kontürü nasıl yapılır


Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Bir kaç sezonduryüze kontür yapmakoldukça trend olmuştur. Televizyon camiasından günlük yaşamımıza geçiş yapan yüz kontürü doğru uygulandığında harikalar yarattığı gibi, yanlış uygulandığında da rezil olmanıza neden oluyor.Yüz kontürüince bir iştir. Kullanılan ürünün tonu, dağıtıldığı yeri vs. çok önemlidir. Eğer henüz yüz kontürü yapamıyorsanız bu yazımızı okuduktan sonra hemen denemek isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Yüz kontürü günlük makyajda tercih edilmemelidir. Fondöten kullanılmasa dahi yüze kontür yapıldığı zaman hafif makyajlıktan çıkmış bir görüntü olur. Daha çok özel davetlerde tam anlamıyla kontür uygulamalısınız. Çok seviyorsanız sadece burnunuza ve elmacık kemiklerinizin altına allık kullanmadan çok hafif uygulayabilirsiniz. O zaman A’dan Z’yeyüz kontürü nasıl yapılır?

Diğer bir anlamıyla yüzü zayıf gösterme işlemi için kullanılacak ürün gri alt tonlu olmalıdır. İster toz kontür pudrası, isterseniz krem kontür malzemesi kullanabilirsiniz. Bu konuda acemiyseniz krem ürünlerden kaçınmalısınız. Çünkü henüz elinizin ayarı oturmamıştır ve krem ürünü dağıtmakta zorlanabilirsiniz. Ürünün gri alt tonlu olması dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Çünkü içinde turunculuk barındıran ürünler bronzer olarak kullanılır ve uygulandığı yerler kontür bölgelerinden tamamen farklıdır. Bronzlaştırıcılar yüzü ısıtmak için, kontür pudraları ise şekillendirmek için kullanılır.

Eğer alnınız genişse saçlarınızın bittiği kısmı çerçeveleyerek geniş bir fırçayla kontür yapabilirsiniz. Aynı şekilde köşeli yüz şekline sahipseniz çene kemikleriniz çıkıktır. O zaman çene kemiklerinizi daha yumuşak göstermek için o kısımlara kontürleme yapabilirsiniz. Sarkık gıdınız varsa gıdınıza kocaman bir fırçayla kontür ürünü sürebilirsiniz. Göz kapaklarınızı daha kalkık göstermek için kontür pudranızı bir karıştırma fırçası yardımıyla gözünüzün katlanma bölgesine dağıtabilirsiniz.

Herkesin uyguladığı adımlar ise burun kontürü ve yanak kontürüdür. Elmacık kemiklerinizin hemen altında hafif bir çukurluk olması gerekir. Eğer yoksa yanaklarınızı içinize çekin, yani balık gibi dudaklarınızı büzün. İşte içe çöken kısım kontür pudrası sürmeniz gereken yerdir.

Burun kontürüise içlerinde en zor ve en ayrıntılı kısımdır. Burun kemerinizin iki yanından düz bir çizgi çizin. Bu çizgi burnunuzun ucuna kadar gelmemelidir. Burnunuzun yuvarlak olmaya başladığı kısma kadar yeterlidir. Şimdi de burnu kalkık göstermek için enine bir çizgi çizeceksiniz. Burun ucunuzun gölgesinin düştüğü noktayı düşünün. Burası burnun yuvarlak olmaya başladığı yerin tam ortasıdır. İşte oradan da bir çizgi çizip bu üç çizgiyi küçük bir fırçayla iyice dağıtın.

Eğer krem kontür kullanacaksanız tüm bu işlemleri ıslak bir sünger ile yapmalısınız. Kontürün uygulandığı yerler gölgede kalan noktalardır.


Yüz kontürü nasıl yapılır 2019

Yüz kontürü nasıl yapılır 2019

Related news Yüz kontürü nasıl yapılırYüz kontürü nasıl yapılır


Yüz kontürü nasıl yapılır


Yüz kontürü nasıl yapılır


Yüz kontürü nasıl yapılır


Yüz kontürü nasıl yapılır