Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 2019

Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 2019

Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 49 26.02.2019, 04:07

Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır

Uzun burun-burun kemiği ile küçük komik bir böcek,"fil" olarak adlandırıldığı için, sadece onların değil, bahçıvanların baş ağrısıdır. Düşünmek, bu haşere ahududu, çilek, kiraz, elma ağaçları ile aynı etkiyi etkiler! Kendisinden ve çiçeklerden, hatta odadan alır. "Filler" çiftçiye önemli zararlar verme, ahırlarda tahıl tahrip etme yeteneğine sahiptir. Pirinç biti pirinç üzerine paraşütür. Pamuklu bir fil ve palmiye kardeşi bile var. Bu zararlıların türü on binden fazladır. Dünyanın hemen hemen her köşesinin kendine özgü bolca var. Böyle büyük bir lejyon ile nasıl başa çıkılır?

weevils nasıl savaşılırBu ailenin egzotik temsilcilerişimdi ilgi yok, yerel ile ilgilenmek zorundayız. Uzun burunlu zararlılar, bitkilerin en hassas ve hayati kısımlarını ayırmaz. Etki altında tohumlar, tomurcuklar, tomurcuklar, meyveler ve sürgünler vardır. Herhangi bir önlem almazsanız, bahçedeki dikimlerin yarısına veda edebilirsiniz.

Kış "filler" tercih saklanıyoryapraklar düştü veya kabuklardaki çatlaklara tırmanıyordu. Ancak ilkbaharda, etli böbrekleri şişirmek için ağaçlara doğru hareket ediyorlar. Bu mahalleden ağaç "ağlamaya" başlar. Zarar görmüş böbrekler meyve suyuyla damlıyor ve bahçıvanlar acıların uyandığını anlıyorlar. Onlarla nasıl başa çıkacaksınız, dişiler yumurtalarını tomurcuklara bırakana kadar hemen öğrenmelisiniz. Aksi takdirde, yumurtalık olmayacak, larvalar ihale çiçek salkımına tamamen kurur. 12 veya 18 gün sonra, genç bireylerin serbest bırakılması başlayacak, bu da yapraklara ve birkaç tane de kalan yumurtalığa saldıracaktır. Ve Temmuz ayında bütün filler kabuğa saklanıyor.

elma ağacı üzerinde weevil nasıl mücadeleTasfiye programı güçlendirilmiş içerirönleyici tedbirler. Böcekler için kış sığınağı görevi gören düşmüş yapraklar sonbaharda toplanmalı ve yakılmalıdır. Bazı bahçıvanlar, özellikle meyve ağaçlarının altında bir yem olarak bırakarak bitki örtüsü tuzakları düzenlerler. Hazırda bekletme için böyle cömert bir şekilde önerilen yerlerden en ihtiyatlı kaşıkları reddetmeyecektir. Hala kış uykusunda ve baharda dışarı çıkanlar ile nasıl başa çıkılır? Birkaç yol var. Her şeyden önce, mekanik koruma, yani, sıradan böceklerin titriyor. Sabahın erken saatlerinde, hala dışarıda serinken ve zhuchinnye metabolizmasının önlenmesi daha iyi olur. Daha sıcak olur olmaz, zararlılar hemen uçarlar. Düşmüş "filler" film veya branda üzerinde toplayın ve sonra yakın. Çiçeklenmeye hazırlanan ağaçlarda tutkal kayışlarının bağlanması yararlıdır.

Kiraz üzerinde Weevil mücadele nasılKurulan tomurcuklarını sevgilisine takarakAntonovka, biliyorsun - elma ağacının üstünde. Önlemler işe yaramadıysa, zaten yumurtadan çıkmış larvalarla nasıl baş edilir? Böcek ilaçları ile püskürtün. Tüm hasarlı tomurcukları ön-çit. Zehirli çözeltiyi talimatlara göre hazırlayın ve bitkinin tüm parçalarını işleyin, toprağı serpiştirerek bile serpin. Bir çare seçerek, insanlara ve tozlaşan böceklere karşı tehlike sınıfına dikkat edin.

Daha az felaket olmazsa olmazKiraz hakkında, nasıl başa çıkacağınızı zaten biliyorsunuz. Faaliyetler, prensipte aynıdır, ancak bir süre sonra tutulması gerekecek. Böceklerin kitlesel olarak ayrılması, kiraz ağaçlarının çiçeklenme döneminde meydana gelir ve bunlar bahçe dikimlerinin geri kalan kısmına göre biraz geciktirilir.

Weevils (bunlarla nasıl başa çıkılacağızararsız filler, tabii ki sizde) bitkilere saldırılarını durduramayacaksınız. Bu nedenle, tahriplerinde bir sistem gereklidir. Meyve ağaçlarının durumunu dikkatle izleyerek, aktif yöntemleri önleme ile birleştirin.

Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 2019

Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 2019

Related news

 • Küçük Bey Yeleği Yapımı
 • Fransız karşıtı koalisyon - kompozisyon, hedefler ve eylemler
 • Diyet Yaparken Karpuz Yenir mi
 • Bulaşığı Bir Kenara Bırakıp Yemeğin Tadına Varacağımız Kıymalı Tek Tencere Makarna Tarifi
 • Diüretik ilaç Trigrim: kullanım talimatları

 • Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 89

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır


  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 98

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 86

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 24

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 64

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 29

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 53

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 58

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 20

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 55

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 94

  Weevils: Bahçe zararlıları ile nasıl başa çıkılır 77