Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 2019

Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 2019

Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 57 26.02.2019, 22:32

Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur

Vitebsk'daki havalimanı hakkında modern anlamda bir konuşma başlatarak, tarihini ve varoluş kaynaklarını belirtmek gerekir.

Havaalanı Tarihi

Vitebsk bölgesinde havaalanı aslengüney banliyöleri. Ordu hava kuvvetlerinin kullanımı için inşa edildi. Uçağın ilk tarihi inişi, Mayıs ayında, uzak 1914'te gerçekleşti. Ve şimdi havaalanı 100 yıldan uzun bir süredir Vitebsk'de faaliyet gösteriyor.

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında havalimanıVitebsk stratejik olarak önemli bir nesneydi. Orada Sovyet havacılığının savaş alayı konuşlandırıldı. Savaştan sonra, barış zamanında, Vitebsk'deki havalimanı suni yüzeyli ilk Sovyet havaalanlarından biri oldu.

Kompleksin işleyişinin ana yönüSavaş sonrası dönemde sıhhi görevler ve posta seferleri başladı. 1945'in sonunda düzenli bir hava hattı açıldı: uçuş Minsk-Vitebsk. Ve 1946'nın ortasında yeni bir bağlantı ortaya çıktı. Vitebsk havaalanı tarım uçuşları yapmaya başladı.

Vitebsk East Havaalanı

1948'den beriuçuş. İlk önce "Minsk-Vitebsk-Minsk" olduktan sonra, birkaç yıl sonra Moskova'ya bir yön belirdi. Vitebsk havaalanı, tarihi ve orada çalışan insanlar ile gurur duyabilir. Şirkette farklı zamanlarda Sovyetler Birliği Kahramanlar çalıştı:

 • Demidov V.A.
 • Liadsky TS

Birçok iş kendi özverili çalışmaları için hükümet ödülleri verildi. Sovyet halkının ülkelerini yeniden canlandırmak amacıyla tam kapasiteyle çalışıyorduk.

Vitebsk "Doğu": başlangıç

1977 yılında tesisin işletmeye alınması başladı"Vitebsk Doğu Havaalanı". Ve bir yıl sonra AN-24'e ilk teknik uçuş tamamlandı. Birkaç yıl sonra Vitebsk havalimanı çok sayıda uçan ekipmanla büyük bir hava alanına dönüştü:

 • Helikopterler MI-2 - 35 adet.
 • Uçak AN-2 - 32 adet.

Varlığının ilk döneminde, Vitebsk havalimanı, çeşitli işler için yalnızca stratejik amaçlı teknik uçuşlar gerçekleştirdi:

 • Sankozya ve tarlaların işlenmesi.
 • Orman yollarının korunması.
 • Petrol boru hatlarının bakımı.
 • Sıhhi çalışma.
 • Posta teslimi.

1982'de ilk eklemVitebsk Havacılık Dekolmanı, bir mekanizasyon üssü inşa edildi ve uçak tamiri için bir hangar faaliyete geçirildi. Radarın ve Vitebsk Vostochny Havalimanı'nın işaretinin lansmanından sonra düzenli yolcu seferleri yapılmaya başlandı. Yıllık yolcu sayısı yılda 40 bin civarındaydı.

Havaalanından Vitebsk havaalanı uçuşları farklı yönlerde gerçekleştirildi: Moskova, Kiev, Odessa, Minsk, Leningrad, Sochi, Kaliningrad, Sverdlovsk.

Vitebsk Havaalanı

1993 yılında, havalimanının ilk rekonstrüksiyonu, ışık sisteminin değiştirilmesi ve TU-154 ve IL-76 tipi uçakların alınması ve alınması için ikinci iniş ve kalkış şeridinin yerleştirilmesiyle yapılmıştır.

1996 ortalarından bu yana Vitebsk Havaalanıuluslararası statü aldı ve 1998 sonuna kadar diğer ülkelere charter uçuşları yapmaya başladı: Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Finlandiya, Türkiye, Polonya. Bu amaçla en son navigasyon ekipmanı kuruldu.

Mevcut aşamada

2000 yılından bu yana Vitebsk havaalanı, büyük devlet endişesi BelAeroNavigatsia'nın bir parçası haline geldi. Bu yeniden birleştirme, birleşerek gerçekleşti.

Bugün için Vitebsk havaalanı -yolcuların, kargo ve stratejik tesislerin bakımı konusunda önemli çalışmalar yürüten bu işletmenin yapısal alt bölümüdür. Vitebsk havalimanı tarafından gerçekleştirilen önemli ve kalıcı görevlerden biri, uluslararası "Slavianski Bazaar" festivalinin misafirlerinin hizmetidir. Buna ek olarak, şirket temel olmayan hizmetler sunmaktadır: petrol ürünlerinin depolanması ve nakliyesi, malların gümrükten depolanması, araçların kiralanması, spor ve eğlence amaçlı organizasyonlar için mekanların sağlanması.Vitebsk Havaalanı

Vitebsk Havalimanı'nın kapasitesiBir saat içinde 150 kişi. Terminalin topraklarında, gelen yolcuların uçuş ve karşılama için rahat beklemek için gereken her şey var. Havaalanında kalmak için en uygun koşulların oluşturulduğu bir VIP salonu var. Sağlanan kullanım iş havacılık tüm adımları sınır ve gümrük kontrolünün yanı sıra pasaj, bagaj ve uçak biletleri check-in yolcuların genel kütleden ayrı gerçekleşir için. Salonda toplantı salonu, internet, faks, telefon, konferans salonu, dinlenme odası bulunmaktadır.

Küçük çocuklu yolcuların rahatlığı için anne ve çocuk için ücretsiz bir oda bulunmaktadır. Engelli insanlar için rahat bir bekleme için özel sağlık birimleri ve yerler vardır.

umutları

Vitebsk Uluslararası Havaalanı Vostochny hazırDünyanın çeşitli havayolları ve havayolları ile karşılıklı olarak faydalı işbirliğine. Elverişli konumu - şehirden 15 kilometre - bu şirketin dünyadaki havacılık ittifakları ile karlı ve ümit vaat ediyor.Vitebsk havaalanındaGelecekte, bölgeyi genişletmek ve ek terminaller işletmek planlanmaktadır. Şimdi Vitebsk havaalanı aynı anda 6 uçağı havaya alabiliyor ve başlatabiliyor.

Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 2019

Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 2019

Related news

 • Bal Peteği Örgü Modeli Türkçe Videolu Anlatım
 • Rönesanstan günümüze ustaların bitmemiş eserleri
 • Yazılım: örnekler. Yazılım Geliştirme
 • Erkeklerin kadınlarda beğendiği fizik tipi
 • Kan renk indeksi: kavram, hesaplama ve sonuçların yorumlanması
 • Yanan adam festivali: geleceğe bak, dolu ışığı yak

 • Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 1

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur


  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 62

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 39

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 60

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 76

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 80

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 9

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 1

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 5

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 57

  Vitebsk Havaalanı her zaman işbirliğine açıktır ve müşterileri için mutludur 34