18.06.2019

VAZ-2106da ateşleme 85

VAZ-2106'da ateşleme

Tüm sürücüler değil,Otomobillerinin ateşlemesinin doğru şekilde yapılmasının sadece dinamik özellikleri değil, aynı zamanda motorun ömrünü de önemli ölçüde etkilediğini. Bu yazıda, ateşlemenin "Lada" nın klasik modeli olan VAZ-2106'ya (bu teknik, VAZ ailesinin diğer modelleri için uygun olmasına rağmen) kurulması hakkında konuşacağız. Bildiğiniz gibi, bu arabanın ateşleme sisteminin cihazı iki tipte olabilir: temas ve temassız. Benzinli motorların temassız ateşleme sistemi ile ilgili en az bir temel fikriniz varsa, ateşlemeyi kurma prosedürüne güvenli bir şekilde devam edebilirsiniz.

Yani, geleneksel olarak otomobilin ateşleme sistemiüç parçadan oluşur: UZSK kurulumu (kesici-dağıtıcının kontaklarının kapalı durumunun açısı), aracın çalışması sırasında ilerleme açısı ve pratik ayarlama. UZSK'yi ayarlamak için, trambler kapağının çıkarılması gerekir, kontakların durumunu görsel olarak kontrol edin, gerekirse değiştirin veya kontakları temizleyin. Daha sonra, krank milini, kontak grubunun hareketli temasının, kırıcının (trampler) kamı üzerinde olduğu bir konumda kranklamak gereklidir. Bu prosedür uygulanmadan kontağı doğru bir şekilde takın, ancak sabırlı olmanız gerekecektir.

Bütün bunlar yapıldıktan sonra, sökmek gerekirKontak grubunun sıkma vidası ve temas noktaları arasındaki mesafe 0,4 mm'ye eşittir. Bu özel bir prob ile yapılabilir ve kontaklar arasında biraz eforla hareket etmeli, ancak serbest durumda olmamalıdır. Ardından vidayı sıkmak, krank milini özel bir anahtarla döndürmek ve tekrar prob ile temas arasındaki boşluğu kontrol etmek gerekir.

Boşluk aynı olmalı, çünkü yanlışateşlemenin açıktaki köşesi (diğer bir deyişle boşluk), kaçınılmaz olarak aracın ateşlemesinin yanlış bir şekilde kurulmasına yol açacaktır. Bununla birlikte, her şey açıktır, krank milini çevirmek ve özel bir anahtar kullanmadan mümkündür. Bu amaçla, dördüncü (beşinci) donanımı açabilir ve aracı istediğiniz değere hafifçe itebilirsiniz. Motor starterinin döndürülmesi de hiç bir anlam ifade etmiyor, zira trolün şaftının kamına ulaşacak kadar zor.

Ardından, ateşleme zamanlamasını ayarlamanız gerekir. Ne hakkında konuşuyoruz? Mesele, silindirdeki yanıcı karışımın, piston üst ölü merkeze geldiği zaman ateşlenmemesidir, ama biraz daha erken. Bu değer ihmal edilebilir, ancak bu olmadan doğru ateşleme ayarı pratik olarak imkansızdır (motor çalışacaktır, ancak verimi biraz daha kötü olacaktır, yakıt tüketimi biraz daha yüksek olacaktır, vb.). Bunu yapmak için, krank mili araba motorunun önündeki işaretlerle hizalanmalıdır. Yeni gelenlerin onları anlaması zor olmayacak, bu yüzden bu adımda durmayacağız.

Şimdi pratik testlere dönüyoruz, sonraateşlemenin ayarlanması konusundaki çalışmalarımızın sonucudur. Bunu yapmak için arabaya farklı modlarda, yani hızlı arama, hızlı arama, hız, vb. Elbette, motor normal çalışma sıcaklığına kadar ısıtılmalı ve yakıt sistemi ile ilgili herhangi bir arıza olmamalıdır. Aksi halde, ateşlemenin doğruluğu hakkında doğru bir şekilde bilgi edemezsiniz. Bu yüzden, ateşleme kurulumunun sonuç vermediğini düşünüyorsanız, o zaman biraz çiğnemeye ihtiyaç duyarsınız. Belirli duruma bağlı olarak saat yönünün tersine veya tersini döndürün. En önemlisi - trampler önemli ölçüde krank etmeyin. Tüm ayarları iptal edeceğinizden ve yukarıda açıklanan prosedürleri tekrarlamanız gerekecek!Related news

 • Bazı sektörlerde çalışan erkekler için iyi görünmek başarılı olmanın önüne geçti
 • Zometa (zoledronik asit): analoglar, fiyat. Zometayı satın almak daha ucuza nereden
 • Ekşi Mayalı Ekmek Tartin Bread
 • Kegel Egzersizleri : Vajinismus ve Tedavisi
 • İyi Yaşam Eğitim Projesi’ Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 • VAZ-2106da ateşleme 39

  VAZ-2106da ateşleme


  VAZ-2106da ateşleme 66

  VAZ-2106da ateşleme 51

  VAZ-2106da ateşleme 22

  VAZ-2106da ateşleme 18

  VAZ-2106da ateşleme 29

  VAZ-2106da ateşleme 78

  VAZ-2106da ateşleme 72

  VAZ-2106da ateşleme 30

  VAZ-2106da ateşleme 31

  VAZ-2106da ateşleme 14

  VAZ-2106da ateşleme 98