Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır 2019

Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır 2019 Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır?

Temel, herhangi bir yapının temelidir. İnşaatı planlarken, evin bu kısmına özellikle dikkat etmelisiniz. Yanlış yapılan bir temelin yıkımı, tüm yapıların ihlalini gerektirdiğinden, bu konudaki ekonomi uygun değildir. Vakfın evin altındaki maliyeti, bina kutusunun yapım maliyetinin% 30 ila% 50'sini alır. Güvenilirlik için, mimarlar genellikle planlanan bazda bir miktar güvenlik payı bırakırlar. Evin altındaki vakfın maliyetini hesaplamak, sadece bir inşaat planına sahip olduğunuzdan sonra olabilir, çünkü işin bedeli doğrudan vakfın türüne ve teknik özelliklerine bağlıdır. Ayrıca, bir uzman, her bir özel durumdaki bir binanın temelini inşa etmek için bir veya bir başka teknolojinin kullanılmasının tavsiye edilebilirliği hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Ev için vakfın maliyetini belirleyen şey

Vakıf yapının ağırlığını alır veonu yeryüzünün yüzeyine eşit olarak dağıtır. Bu nedenle, yük taşıma kapasitesi ve daha ağır inşaat için daha kötü toprak, daha iyice vakıf olmalıdır. Buna göre, maliyeti artacaktır. Hafif evler için kazık veya sütunlu temellerin yapılması tavsiye edilir ve ağır binalar için bant veya monolitik bazların düzenlenmesi gerekir.evin altında vakfın maliyeti Her türlü vakfın bedeli doğrudan ile ilgilidir.Toprağın donma derinliğine bağlı olan derinlik. Yüksek bir taban (20 cm'nin üzerinde) temeldeki malzemelerin tüketimini arttırır. Rusya'nın orta şeridinde 40-50 cm yüksekliğe sahip olan bu taban kışın düşen kar miktarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, sorunlu zemin ile, ek önlemler gerekebilir: yeraltı suyu drenajı için drenaj, toprak sıkışması. Çalışmaya başlamadan önce, sitenin jeolojik bir incelemesinin yapılması tavsiye edilir. Yaklaşık 2500 rubleye mal oluyor ve sizi pek çok hoş olmayan sürprizden kurtaracak.

Vakıf çeşitleri

Oluşum derinliği ayırt edilir:

 • sığ (0.4-0.7 m);
 • gömme (1,2-1,5 m).

Yapımına göre temel olabilir:

 • Kemer. Melkozaglublenny sürekli temel yaygın bireysel konut gelişmeler yanı sıra, bu durumda bir ev değerinin temeli kullanılan vakıf diğer türlerine göre önemli ölçüde daha düşüktür, ve yük taşıma kapasitesi en topraklar için yeterlidir. o "yüzen" olduğundan Onun isteğe donma yer altında yatıyordu.

evin altında bodrum maliyeti

 • Monolitik. Ağır yapılar için ve ayrıca evin altında bir bodrum varsa inşa edilmiştir. Derin dondurucu ile kompleks topraklar için uygundur. Temelin bodrum katındaki evin maliyeti, hafriyat ve beton harcaması nedeniyle önemli ölçüde artmıştır.

evin altında vakfın maliyetini hesaplamak

 • Sütun: 1.5 metrelik bir mesafede toprağa beton temeller döküldü, bunlar Grillage monte edilir.

ahşap evin altında vakfın maliyeti

 • Kazık. Çeşitli vida kazıkların temelidir. Ereksiyon hızının yanı sıra evin altındaki vakfın hızlı kış inşaatını gerçekleştirme becerisinde büyük avantaj. Küçük bir alana sahip binaların maliyeti, şerit temelinin maliyetiyle karşılaştırılabilir.

evin altında bodrum maliyeti

 • Butovy - taşlardan, beton çözeltisi ile çimentolu.
 • Blok - takviyeli beton bloklardan, takviye ile sabitlenmiş ve betonla doldurulmuştur.

Bir ev inşa etmek için nasıl bir temelin gerekli olduğu nasıl belirlenir?

Vakfın türü ve derinliği uzman tarafından belirlenir.proje geliştirme aşaması. Bu hesap veri yapısı ve ağırlığı jeolojik keşif alır. Bir ahşap evin altında vakıf maliyeti iki katlı tuğla evin altında çok daha düşük olduğu açıktır. düşük maliyetli kışın toprak donma düşük bir düzeyde yeraltı suyunun yeterli derinliğe sahip, kuru kayalık ve kumlu topraklarda vakıf inşasına getirecektir. Sen toprak ağır ise (toprağın don kabarması üzerine marjı) derin kışın dondurucu toprakta yeraltı düzeyi yüksek olan, düşük taşıma kapasitesi (kil, balçık) ile, bu durumda vakıf para harcamak zorunda.

Toprakların taşıma gücü azalmaktadır:

 • kayalık;
 • Toprak;
 • kum.

Örnekler için, maliyeti nasıl hesaplayacağımızı görelimevin altında vakıf. Rusya'nın orta bölgesi için özellikleri alın: toprağın donma derinliği 80 cm, tabanı 50 cm, yeraltı suyu ise donma derinliğinin 1,5 metreden az olduğu. Ev tek katlı, iç yatak duvarlı, 10 x 10 metredir.

Kurdele temeli

Evin çevresine ve altına taban döşeyinyatak duvarları. İnce taneli kuşak tabanları hemen her tür toprak için kullanıma uygundur. Bu durumda evin altında şerit temelinin maliyeti minimaldir. Gövde evleri ve ahşap binalar altında yetiştirilirler. Tabanın gömülü tipi tuğla, gazlı beton ve beton evler ile donatılmıştır. "Yüzer" betonarme şerit iyi tüm toprak hareketlerini telafi eder ve geniş bir ayak izine sahiptir.

Şerit fondöten maliyetinin hesaplanması

Evin altındaki şerit temelinin maliyeti aşağıdakilerden oluşur:

 • Kazı: Bir siper kazılması. Uzunluk: 4 * 10 m + 10 m = 50 m Genişlik: 50 cm + 10 cm = 60 cm Derinlik 120 cm Hacim 36 metreküpe eşittir. Manuel maliyet: 36 * 500 ruble = 18000 ruble. Burada anlaşıldığı gibi. Bir ekskavatör kazmak daha ucuzdur (çalışan metreden hesaplama): 50 m * 200 ruble = 10000 ruble.
 • Kum yastığı cihazı (20 cm). Kum hacmi: 0.2 * 0.6 * 50 m = 6 metreküp. 600 ruble bir fiyata 3600 ruble çıkıyor.
 • Ezilmiş taş yastığın cihazı (15 sm). 0,15 * 0,6 * 50 m = 4,5 metreküp. 1500 ruble çarparak, 6750 ruble elde ederiz.
 • Kalıp cihazı: 15 cm, 20 mm kalınlık, uzunluk - 6 m. notları dikkate alarak. Toplam 2,5 * 3500 ruble = 8750 ruble.
 • Takviye. Armatür 12 mm, 450 metre * 25 ruble = 11250 ruble.
 • Dökülen beton Hacim: uzunluk 50 m * yükseklik 130 cm (80 cm + 50 cm) * genişlik 50 cm = 32,5 metreküp. Metreküp başına 2000 ruble bir teslimat ile beton fiyatına. 65.000 ruble olacak.

evin altında vakfın maliyetinin hesaplanması

Bizim vakamızda şerit vakfın toplam maliyeti 105.350 ruble.

Monolitik temel

Bu tür bir temel ağır ile donatılmıştırEvde, yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahip olduğundan. En dayanıklı ve uzun ömürlüdür, sürekli olmayanlara göre tek eksi - evin altında teknik izciler için yer yoktur. İletişimin gizlenmesi gerekiyorsa, ek bir bant ızgarası da donatılmıştır.

Monolitik bir temelin maliyetinin hesaplanması

Monolitik bir tabanın maliyetini tahmin ederken, 30 cm'lik bir kalınlık dikkate alınır:

 • Kazı - kazı kazısı. Hacim: 10 m * 10 m * 0.65 m = 65 metreküp. Maliyet: 65 * 300 ruble = 19.500 ruble.
 • Kum yastığı cihazı (20 cm). 20 metreküp. * 600 ruble = 12.000 ruble.
 • Ezilmiş taş yastığın cihazı (15 sm). Ezilmiş taş 15 metreküp gerektirir. 2,2500 rubleye mal olacak.
 • Kalıp cihazı. Kart 20 mm, hacim: 40 m * 40 cm * 20 mm = 3.52 metreküp. Maliyet 12320 ruble.
 • Takviye. 20 cm bir hücre ile takviye mesh, bu 1020 m gerekli 25500 ruble.
 • Vakfın evin altına dökülmesi maliyeti: 10 m * 10 m * 0.3 = 30 m3. Fiyat 1 metreküp başına 2000 ruble. Toplam maliyet 60.000 ruble.

Monolitik bir temelin toplam maliyeti 151820 ruble.

Kazık vidalı temel

Temel donma derinliğinin altına serilir. Heterojen, bataklık ve “yüzen” topraklarda kendini kanıtlamıştır. Çubuğa kaynaklanmış bir vida bandı ile metal kazıklar, birbirinden yaklaşık 2,5 metre uzaklıkta zemine vidalanır. Kazık bıçaklar yoğun bir toprak tabakası ile desteklenmelidir. Beton veya metal bir ızgara oluşturmak üzerine, desteklerin birbiri arasında bağlanması. Bu tür bir temeli donatmak için, alanı hizalamanız gerekmez, tüm iletişimler içeriye serbestçe yerleştirilir. Kayalık araziler, bodrum katındaki evlerin yapımı için uygun değildir, çünkü ek bir baza dikmek gereklidir.

Kazık vida temelinin maliyetinin hesaplanması

Aşağıdaki gibi üretilen vida kazıklarında evin altında vakfın maliyetinin hesaplanması.

 • Kazıkların maliyeti. Yığınlar 2,5 m uzunluğunda, 14 adet. * 1850 ruble = 25900 ruble.
 • Kazıkların vidalanması prensipte yapılabilir.bağımsız bir şekilde,. İnşaat firmalarına atıfta bulunulduğunda, bir kazık montajı yaklaşık 1500 rubleye mal olacak. Bu durumda, kazık vida temel yaklaşık 50 bin rubleye mal olacak.

evin altında dökme vakıf maliyeti

 • Kaynak: baş kesme, kazık kesme.
 • Izgaraların düzenlenmesi. İki seçenek vardır: metal kanalı kaynatın veya güçlendirilmiş bandı doldurun. Varyantı beton takviyeli bant gril yüksekliği 50 cm, genişliği 0,5 cm: beton 12,5 metreküp ile hesaplayacağız. 25.000 rubleye mal olacak, kalıp - yaklaşık 3000 ruble.

Toplamda, kazık vida temel 53.900 ruble ödemek zorunda kalacak. Nakliye masraflarını ve ne kadar kaynak işinin size mal olacağını ekleyin.

Herhangi bir temeli kurmanın maliyeti de hidro ve ısıl yalıtım maliyetine eklenir. Şu anda piyasa, müşterinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli malzemeler sunmaktadır.

Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır 2019

Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır 2019

Related news

 • Mutlu ve sevgili nasıl olunur Bunu öğrenmeniz yeterlidir
 • Daha iyi olan Flukostat veya Diflucan nedir Tüketiciler ve doktorlardan geribildirim
 • Amerikan devi Chevrolet Banliyö
 • Dora Ercan o mirası reddetti
 • Sırt ve omuzlarda sivilce: nedenleri ve tedavisi

 • Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır


  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır

  Vakfın maliyeti evin altında nasıl hesaplanır