Vajinal mikroflora: mukozada kok 9 29.01.2019, 00:35

Vajinal mikroflora: mukozada kok

Bir kişinin içinde, diğer mikroorganizmalara ek olarak,Küresel formdaki bakteri - koklar sürekli olarak yaşar. Bize fayda sağlar mı? Evet, bazen getiriyorlar. Birçok durumda bu mikroorganizmalar çok önemli işlevler görürler. Bununla birlikte, koşullu olarak patojenik ve patojen koçal floranın olduğunu unutmayınız. Cocci'nin aktif şekilde çoğaltılması çok hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Smear'de Cocci

Vücudun faydalı mikroflorası tüm sistemlerin ve organların işlerliğini sürdürmek için çok önemlidir. Mikroorganizmalar aşağıdaki işlevleri yerine getirirler:

- metabolik süreçleri iyileştirir;

- patojen mikropları ve bakterileri yok etmek;

- asitlik düzeyini ayarlar.

Kadın sağlığı için, vajinal biyosenoz önemlidir. "Biocenosis" kelimesi, mikrobiyal bileşimi ifade eder. Laktobasilleri ayırmak gerekir. Kadınlar için, konsepsiyon için uygun koşullar yaratmaları açısından önemlidir. Ayrıca çeşitli enfeksiyonlara karşı direnebilirler. Onların önemi gerçekten harika.

Vajinanın biyosenosunu ihlal etmek çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, laktobasiller sayısı azalır, mukozada koklar belirlenir ve başka birçok disbiozis belirtisi ortaya çıkar.

Bütün bunların ortaya çıkışı şöyle:

- uygun olmayan kişisel hijyen ya da eksikliği;

- nadir conta değişimi;

- sürekli sentetik iç çamaşırı giymek;

- cinsel partnerlerin değiştirilmesi;

- antibiyotiklerin ve diğer güçlü ilaçların kötüye kullanımı;

- Cinsel yaşamın erkenden başlangıcı;

korunmasız seks.

Vajinanın mikroflorasının ihlalinin ilk belirtilerine görebelirli koşullar altında çok güçlü olabilecek hoş olmayan bir koku içermelidir. Genellikle ringa kokusu ile karşılaştırılmıştır. Ayrıca, artan taburculuk (doğal boşalma hakkında konuşma), yanma, kaşıntı gibi belirtilerden bahsedilmelidir.

Listelenen belirtilerden herhangi biri için,Jinekolojik muayene yaptırmak. Standart analiz - mikroflorada smear yapın. Kadın jinekolojik sandalyede bulunur ve sürüntü özel bir steril spatula ile alınır. Testi almadan önce ağlamak, sonuçlarını etkileyebileceğinden kabul edilemez.

Üretra yayma, serviksin kanalı, vajinal tonoz smear ile giderilir. Daha sonra malzeme cama uygulanır ve kurutulur, bir mikroskop altında görüntülenir.

Herhangi bir sağlıklı kadının smearında lökositler, epitel hücreleri, laktobasiller mevcut olmalıdır, ayrıca tek kırmızı kan hücreleri de olabilir.

Smear tek cocci her zaman bulunurhücre dışından. Vajinal biocenosis ihlali bir karalama genital enfeksiyon kaynaklandığını halinde patojenleri algılanır. Örneğin, fasulye benzer bir karalama onun şeklinde gonokok koklar, birbirlerini her zaman vardır.

Bazı durumlarda mikroflora rahatsızlığıVajina herhangi bir enfeksiyöz ajandan kaynaklanmaz. Burada analiz, lökositlerde belirgin bir artış olan lactobacilli'de bir azalma gösterecektir. Ayrıca, bir yayma, mantarda sayısız cocci gözlemlemek mümkün olacaktır.

Smearın kabul edilebilir standartların ihlal edildiğini göstermesi durumunda, hasta ek bir muayene için gönderilecektir.

Smearda Cocci: Nedenleri

Sebepler farklı. Koku, bulaşmada bulunursa, kadının cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanmış olması muhtemeldir. Bu tür sonuçların kişisel hijyen kurallarını, uzun süreli antibiyotik kullanımını vb. Göz ardı etmekle sonuçlanması mümkündür.

Hastalığın tedavisi uzun bir süre uzatılabilir. Tedaviden sonra, doktorları bir süreliğine ziyaret etmek ve belirli testler yapmak gerekir.

Vajinal mikroflora: mukozada kokgaleriler resim Goruntuler

Related news

 • Malatyadaki darbe girişimi davasında şartlı tahliye kararı
 • Tatlı Tarifleri
 • Bal Peteği Modeli Bebek Yeleği Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Bratislavadan Praga nasıl ulaşılır

 • Vajinal mikroflora: mukozada kok 18

  Vajinal mikroflora: mukozada kok


  Vajinal mikroflora: mukozada kok 34

  Vajinal mikroflora: mukozada kok 70

  Vajinal mikroflora: mukozada kok 8

  Vajinal mikroflora: mukozada kok 11

  Vajinal mikroflora: mukozada kok 15

  Vajinal mikroflora: mukozada kok 9

  Vajinal mikroflora: mukozada kok 61