Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 2019

Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 2019
21.09.2019

Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 2

Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugh'a ikinci cinsel taciz suçlaması

11:23 24.09.2019(Güncellendi 11:26 24.09.2019)URL'yi kısaltın

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği yargıç Brett Kavanaugh'u cinsel saldırı ile suçlayan kadınların sayısı ikiye yükseldi. Kavanaugh her iki iddiayı reddederken, Demokrat Senatör Dianne Feinstein, Kavanaugh'un üyeliği ile ilgili tüm sürecin 'acilen ertelenmesini' istedi.

In this Aug. 31, 2019 photo, President Donald Trump gestures while speaking at the Harris Conference Center in Charlotte, N.C. President Donald Trump is escalating his attacks on Attorney General Jeff Sessions, suggesting the embattled official should have intervened in investigations of two GOP congressmen to help Republicans in the midterms. Trump tweeted Monday that “investigations of two very popular Republican Congressmen were brought to a well publicized charge, just ahead of the Mid-Terms, by the Jeff Sessions Justice Department.”
© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais
Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği muhafazakar yargıç Kavanaugh'u cinsel tacizle suçlayan kadınların sayısı artıyor. Son olarak Kavanaugh'un Yale Üniversitesi'nden sınıf arkadaşı olan  53 yaşındaki Deborah Ramirez adlı kadın 1983-1984 akademik yılı sırasında bir öğrenci yurdu partisinde gerçekleşen tacizi New Yorker dergisine anlattı.

Ramirez bir içki içme oyunu oynadıkları sırada Kavanaugh'un kendisine penisini gösterdiğini ardından penisini yüzüne doğru ittirdiğini ve bunu engellemek isterken de iradesi dışında Kavanaugh'un penisine dokunmak zorunda kaldığını öne sürdü.

'UTANDIRILMIŞ VE AŞAĞILANMIŞTIM'

Dindar bir Katolik olarak yetiştirildiğini belirten Ramirez "Evlenene kadar bir penise dokunmayacaktım. Utandırılmış ve aşağılanmıştım" dedi.

Ramirez ayrıca bu sırada Kavanaugh'un yanında durup pantolonunu yukarı çekerken güldüğünü hatırladığını da belirtti. New Yorker muhabirleri olayla ilgili bilgi aldıktan sonra Ramirez ile iletişime geçtiklerini, söz konusu iddianın bir avukat tarafından Demokrat senatörlerin dikkatine sunulduğunu ve ardından Demokratlar'ın olayı soruşturmaya başladığını belirtti.

​Dergi haberinde Ramirez'in ilk başta söz konusu olay sırasında alkol aldığı için hafızasında boşluklar olduğu gerekçesiyle iddiayı kamuoyunu duyurma konusunda isteksiz olduğu ancak 6 gün boyunca anılarını gözden geçirdikten ve avukatıyla konuştuktan sonra açıklama yapma konusunda kendisine güvendiğini vurguladı.

Geçen hafta Palo Alto üniveristesinde psikoloji profesörü olan Christine Blasey Ford adlı kadın, kendisi 15, Kavanaugh ise 17 yaşındayken, gençlerin toplandığı bir evde yapılan parti sırasında Kavanaugh'un kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etmişti.

Yeni suçlama da perşembe günü Ford ve Kavanaugh'un  Senato Yargı Komistesi'ndeki açık celsede dinlenilmesi konusunda anlaşma yapılmasından birkaç saat sonra geldi.

BEYAZ SARAY SAVUNMA POZİSYONUNDA

Trump'ın Yüksek Mahkeme Başkanı adayı Brett Kavanaugh
© REUTERS / Alex Wroblewski
Kavanaugh ise her iki suçlamayı reddediyor. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada da Kavanaugh'un 'böyle bir olayın yaşanmadığını' söylediği ve suçlamayı 'bir iftira, bu kadar basit' diye nitelediği belirtildi. 

Bir Beyaz Saray sözcüsü de suçlamanın 'iyi bir adamı alaşağı etmek için Demokratlarca düzenlenen koordineli bir iftira kampanyası' olduğunu savundu.

California'nın Demokrat Senatörü Dianne Feinstein ise  Kavanaugh'un adaylığıyla ilgili işlemlerin 'acilen ertelenmesi' çağrısında bulundu. Senato Yargı Komitesi'ndeki Cumhuriyetçiler de Ramirez'in suçlamasını inceleyeceklerini açıkladı. Ancak Komite sözcüsü Taylor Foy, Demokratların 'partilerüstü bir süreç yerine siyasi zafer peşindeymiş gibi göründüğünü' söyledi.

Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 2019

Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 2019

Related news

 • Mahlepli Tuzlu Kurabiye Yapımı Videosu
 • NEFİS VİŞNELİ KEK TARİFİ
 • Merkez Haberleri: Erzincanda servisler çarpıştı: 3 yaralı
 • Kumral saç renkleri 2019
 • DONDURMA ÇUBUKLARINDAN RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

 • Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 96

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması


  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 26

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 70

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 64

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 13

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 27

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 77

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 56

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 29

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 89

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 21

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 1

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 66

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 74

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 33

  Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugha ikinci cinsel taciz suçlaması 25