Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 2019

Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 2019

Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 34 05.02.2019, 13:14

Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında

Sverdlovsk bölgesi ve Perm bölgesi sınırında,Koiva Nehri yakınlarında, 2016 yılında bir nüfusa sahip küçük bir yerleşim kayboldu, yaklaşık 3 bin kişi - Sıcak Dağ'tır. Yerleşimin bulunduğu Perm bölgesi, çeşitli minerallerde zengindir. Köy görünüm bakımından özellik taşıyor, ancak zengin bir geçmişi ve kültürel mirası var.

Yerleşme tarihi

Teplaya Gora köyü (Perm bölgesi), batı yamacında, Orta İslam'da, Koiva Nehri'nin (Chusovaya Nehri'nin kolu) yakınında bulunur.

Sıcak Dağ Perm Krai

8 Ocak 1880 imzalandı ve imzalandıhangi temelde Say Pyotr Pavlovich Shuvalov'un kendisine ait olan mülkiyetine Biser dacha'nın mülkiyet hakkı üzerine dökme demir işleri yaptırmaya başladı.

300 pacrlık pik demir üretimi planlanıyoryılda bin poods (4 914 000 kg). Şubat ayında, tesisin inşaatı için izin alındı ​​ve Haziran ayında Kont Shuvalov şahsen tesisini ziyaret etti ve yeni bir yüksek fırın yaptı. Tesis, Koiva Nehri yakınlarında, Sıcak Dağdaki Teplogorskaya tren istasyonuna 3,5 km mesafede inşa edildi. Mayıs 1881 yılında bir kuraklık sırasında, yangın çıktı ve fabrikayı yaktı ve 1884 yılında yeniden inşa edildi ve demir eritme vosmifurmennoy Yüksek fırınlarda yapılmaya başlandı.

Gornozavodskaya demiryolunu kurana kadar,bitkinin ürünleri Koive Nehri boyunca Chusovaya'dan Kama'ya taşındı. Teplogorsk ve Gorevoznesenskogo - Ve şirkete cevher (limonit) iki mayın teslim etti.

Bir yüksek fırının çalışması için, odunsuKömür. Fabrikadan uzakta değil, onu üretmek için odun kömürü üretilen onlarca özel fırın yapılmıştır. Kışın kızak modası ile bir sonraki kışa kadar gerekli miktarda fabrikaya teslim edildi. Kömür özel ahırlarda saklandı.

Fabrika sahibi değiştirdi. 1918'de işletme ulusallaştırıldı. Vatanseverlik Savaşı sırasında Sovyetler Birliği savunma sanayinde görev yaptı. Ancak savaş sonrası yıllarda yüksek fırın çok yıpranmıştı ve fabrika, tüketim malları üretimi için yeniden nitelikliydi. SSCB'nin çöküşünden sonra, dökümhane yabancı üreticilerle rekabet etmeye dayanamadı ve tesis iflas ilan edildi.

Yerleşim İsmi

Adının böyle bir hikayesi varKöy, dağın yukarısında yer aldığından ve tren istasyonu daha yüksek olduğu için, dağa kadar çeşitli yükleri sürükleyerek, tren istasyonuna gitmesiyle bağlantılı olarak aldı. Köylülere, atlarındaki yük ile, istasyona çıkmak gerekiyordu. Kışın bile ağır bir tırmanıştan sonra, sıcaktı ve ağır bir iç çekişle, kabilenciler şöyle dedi: “Oh, ve ılık bir dağ!” Bu yüzden isim - Sıcak Dağ köyü.

Perm bölgesive özellikleYerleşim yer alan Gornozavodsky bölgesi, doğal güzellik ve ormanlar bakımından zengindir.

köyü Teplaya Gora, Perm bölgesi

sanayi

Şimdi yerel nüfus için ana meslekOrman endüstrisi ve yapı malzemeleri üretimi. "Teplogorsk LPH" ve JSC eserleri "Bitki Teplogorsk kırmataş." Kırılan taş fabrikası birkaç kilometre uzaklıktaki Teplogorsky ocağını beslemektedir.

Sıcak Dağ (Perm Territory) kaynakKırma taş tesisi ve taş ocağı için çalışma elleri. İkincisinin tam gelişme süreci yaklaşık 40 yıldır. Onun gabro-diyabaz cinsi eşsiz niteliklere sahiptir ve Rusya'da tekdir.

Ocağı Sıcak Dağ, Perm Bölgesi

Turistlerin çekiciliği

Sıcak Dağın yakınında Rusya'daki ilk elmas bulundu. 1829'da 14 yaşında bir genç onu buldu. Şimdi burada unutulmaz bir taş var ve yer Diamond Key olarak adlandırılıyor.

Şehrin merkezinde askere bir anıt var.Teplogorsky tren istasyonu ile öne çıkan Büyük Vatanseverlik Savaşı. Bitkinin işçileriydi ve Uralların çoğu. Askerler daha sonra, Suvorov Zvenigorodskoe Berlin-bölünme Muhafızları Kırmızı Banner Sipariş kurdu Kursk ve Stalingrad savaşlarda yer aldı.

Anıtlar arasında, 1941 yılında bir yüksek fırın patlaması sırasında acı çeken bir bitkiden iç savaş mağdurlarına ve döküm işçilerine bir anıt anıtı sayılabilir.

Sıcak Dağ'da bir Çocuk Spor Okulu varOlimpiyat oryantasyon rezerv, Kültür Evi (içinde kütüphane, müze, spor salonu var). Ayrıca köyde deviant davranışı olan çocuklar için kapalı özel bir okul var.

Teplya Gora, Perm Bölgesi

Sıcak Dağ'dan uzak değil ve köyden 9 kmKırıklar, Kachkanar yolunda, 16 metre yükseklikte 2003 yılında inşa edilen bir stel "Avrupa-Asya" vardır. Yapının tepesinde iki başlı bir kartal ve aşağıda, yanlarında bir çörek ve Avrupa ve Asya'yı simgeleyen bir aslan vardır.

Kasabada, turistler genellikle Koiva ve Vilve nehirleri veya Kolpaki dağı boyunca seyahat etmeden önce dururlar. Bu zamlardan önce köy son yerleşim yeridir.

Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 2019

Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 2019

Related news

 • Velana Beach Maldives 4 : tanıtım ve yorumlar
 • Doğum Lekesi Geçer mi Ve Doğum Lekesi Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır
 • HAROŞALI SIRALAR ÖRGÜ ÖRNEĞİ AÇIKLAMALI
 • KESME AY ÇÖREĞİ (PASTİÇ)
 • Tony Stark
 • İskenderun Haberleri: İskenderunda Haydi Çocuklar Camiye projesi hayata geçirildi

 • Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 80

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında


  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 75

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 57

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 5

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 50

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 85

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 64

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 77

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 35

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 56

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 11

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 33

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 32

  Teplaya Gora köyü, Perm bölgesi: Avrupa ile Asya arasında 90