Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir 2019

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir 2019
Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir


Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Ten rengine göre saç rengi,istediğinizsaç boyasırengi ile saçlarınızı boyadığınız da istediğiniz sonuçları elde edemediyseniz, bu şu demek oluyor ki hala ten renginize uygun olansaç renklerini bulamadığınız anlamına geliyor!Ten rengibuğday, beyaz, kumral, esmer gibiten renklerisınıflarına ayrılmış olsa dasaç renkleriiki farklı kategoriden oluşmaktadır. Bunlar isesoğukvesıcak ten rengiolarak ele alınabilir.

Eğer siz halaten rengine göre uygun olan saç renginibulamadıysanız, bunu kendinize dert etmenize gerek yok! Zira hepimiz bu hataları yapmaktayız. Birçoğumuz ünlü isimleri dikkatte alarak kullandığısaç boyası renklerinin bir anda trend haline gelmesi ile birlikte ten rengine uygun olup, olmadığını bakmadan tercih edebiliyoruz. Peki,ten rengine göre saç rengi nasıl seçilir?İşte tamda bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Ten rengine göre saç rengi seçimlerini gelin hep birlikte inceleyelim. İlk olarakten renginizibelirlemekle işe başlamalıyız. Bu doğrultuda diğer faktörlere de göz atabiliriz.

Ten Renginiz Hangi Renk Olduğunu Biliyor musunuz?

Kendi ten renginizi anlamanın iki farklı yolu var. Gümüş yada altın gibi kulak küpesi aksesuarlarını tek tek deneyerek kendi ten renginizi bulabilirsiniz. Aksesuarları kulaklara yada yüzünüze tuttuğunuzda size daha çok yakışan aksesuarlara göre teninizin hangi renk olduğunu anlayabilirsiniz. Mesela, gümüş olan bir aksesuar daha çok yakışıyorsa ten renginiz soğuk renklerdendir. Altın olan aksesuar yakışırsa teninizin rengi sıcak renklerdendir. Şimdi bu doğrultuda ten renginizin ne olduğunu en kolay yolla anlamış olduk.

Ten Rengine Göre Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur?

İki farklı ana renk tonu olduğunu söylemiştik. Bu renklerden soğuk olanları pembe tonları ve mavi alt tonlara sahiplerdir. Sıcak renk ten renkleri ise, sarı tonlar ve altın rengi tonlara sahip olanlardır. Yukarıda belirttiğimiz gibi ten renginizi anlamanızın kolay yolu gümüş ve altın gibi aksesuarla öğrenebilirsiniz.

Soğuk ten rengine en çok yakışan saç renkleri ise, buğday rengi, kiraz rengi, bal rengi ve tonları gibi saç renkleri çok yakıştığını söyleyebiliriz. Sıcak ten rengi için en çok tercih edilen ve oldukça fazla yakışan saç renkleri ise, bakır saç renkleri ve tonları, tarçın rengi, zencefil rengi, kumral ve kızıl saç renkleri olarak sıralayabiliriz.

Saç Rengi Tercihlerinde Bazı Faktörler

Ten renginiz kadar etkili olmasa bile, saç rengi seçiminde göz renklerininde kullanacağınız saç rengini belirlemede etkisi olan diğer bir faktördür. Renkli bir göze sahipseniz, gözlerinizi öne çıkarmak için özel saç renkleri tercih etmelisiniz. Saç boyasını saç konusunda uzman kuaförlere yaptırarak ve bu konu hakkında fikirler alabilirsiniz. Diğer dikkat etmeniz gereken önemli bir husussa, saç kesim modelleri her saç rengi, her saç modeline uygun değildir.

  • Koyu esmer teniniz varsa size en çok yakışacak renkler, koyu saç renkleridir.
  • Ten rengi sarı tonlara sahipse, koyu kestane yada koyu yoğun saç rengi tonları deneyebilirsiniz.
  • Açık ten rengine sahip olan kadınlar neredeyse her türlü saç rengi onlara yakışabilir.
  • Ten rengi pembemsi ve tonlarına sahipse, nört renk tonları ideal bir seçim olabilir. Kahve tonları, çikolata rengi, bej renkleri ve sarışın tonlar tercih edilebilir.

Soğuk Tenliler İçin Saç Renkleri

Soğuk ten rengine göre saç renkleri

Soğuk ten rengine sahip kadınların tercih edebilecekleri saç renkleri sıralamak gerekirse, platin, küllü sarı, kumlu kahve, koyu siyah, şarap rengi, açık kahve tonları, düz kahverengi, orta sarışın renkler gibi birçok saç renkleri soğuk tenliler için ideal bir seçim olabilmektedir.

Sıcak Tenliler İçin Saç Renkleri

Sıcak ten rengine göre saç renkleri

Sıcak ten rengi içinse en ideal seçilebilecek saç renkleri tek tek sıralarsak, altın tonları, bal saç renkleri, karamel saç tonları, bakır saç rengi ve tonları, kızıl saç renkleri, çikolata tonları, zencefil, turuncu kızıl saçlar, koyu kahve tonları gibi birçok farklı saç rengi sıcak ten rengine uygun renkler arasındadır.

Saçları Boyadıktan Sonra Yapılması Gerekenler

  • Saç renginizin kalıcı rengine gelmesi için 2 hafta kadar bekleyin.
  • Saçlarınızı sürekli olarak nemli tutmaya özen gösterin.
  • Saç renginiz için özel şampuanlar ve saç bakım kremleri düzenli bir şekilde kullanmayı ihmal etmeyin.
Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir 2019

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir 2019

Related news Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl SeçilirTen Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir


Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir


Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir


Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir


Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir


Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir