Televizyon nasıl temizlenir


Televizyon nasıl temizlenir?

Televizyonlar evlerde en çok kullanılan ve en çok tozlanan eşyalardan biridir. Peki, televizyonunun tozu nasıl alınır? İşte yöntemi...

Günümüzde her evde bulunan televizyon, elektrikli bir alet olduğu için çok fazla toz çeker. Çoğu zaman bu tozlar televizyon ünitesine de gelir ve her yere dağılırlar. 

İşte sizlere en doğru televizyon temizleme yöntemi...

MİKROFİBER BEZLE TEMİZLİK 

İlk önce televizyonu kapatın. Televizyonunuzu asla t-shirt, tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ile silmemelisiniz. Bu malzemeler televizyon ekranında aşınmaya neden olabilir. Bunların yerine mikrofiber bir bezle silin. 

SİRKELİ SU İLE TEMİZLEME

Televizyon temizliği yaparken kullanılan en sağlıklı yöntem sirke ve su ile yapılan temizliktir. Mikrofiber ya da temiz bir bezi sirkeli suyun içine batırın ve çok iyi bir şekilde sıkın. Daha sonra dairesel hareketlerle televizyon camını silin. Bu işlem televizyonda bulunan tozların yok olmasını ve televizyonunuzun uzun süre tozlanmamasını sağlayacaktır. 

ÇİZİKLERDEN KURTARAN YÖNTEM

Eğer televizyonunuzun camında istenmeyen çizikler oluştuysa bunlardan kurtulmanın çok kolay bir yolu var. Çiziklerin bulunduğu bölgeye vazelin sürün ve temiz bir bez yardımı ile çiziklerin bulunduğu bölgeyi ovalayın.
Related news Televizyon nasıl temizlenirTelevizyon nasıl temizlenir


Televizyon nasıl temizlenir


Televizyon nasıl temizlenir


Televizyon nasıl temizlenir


Televizyon nasıl temizlenir