Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı 2019

Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı 2019 Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

Tanrı Anasının "Tutkulu" simgesi(ikinci hecedeki vurgu) öncelikle Blessed Virgin'in ve Üstteki Çocuk'ın imgesine ek olarak, Tanrı'nın Tutku tutkularının enstrümanlarıyla melekler simetrik olarak tasvir edilmesine bağlıdır. Cebrail İsa ölümünden buluştu haç, elde tutulması ve Başmelek Michael - sünger Mesih yüzbaşı Longinus ölmüş olduğundan emin olmak için İsa'nın kaburga batması sizin susuzluk ve mızrak, sönmesi için açtı.

Tanrının Annesi'nin tutkulu simgesi

Genel açıklama

Tanrı'nın Annesi "Tutkulu" ikonu, ikamet edenManastır Monk Dimitri Prilutsky'nin mezarının yakınında, işkence aletleri bulunan tek bir melek imajına sahiptir. Kutlumush manastırındaki simge ressamları tarafından yaratılmıştır. XIII. Yüzyılda Tanrı Anası bu simgenin yardımıyla korsanlardan Athos rahiplerini savundu. En Kutsal Theotokos'un şefkati, manastırın sisin içine girmesini ve soyguncuların gözü önünde görünmemesini sağlamıştır. O günden bu yana, simgede "korkunç koruma" anlamına gelen "Fovera Prostasia" adı da var.

Tanrı Anasının "Tutkulu" simgesi: anlamı

Kilise Slavcasından çeviride "tutku" sözcüğüBu durumda "acı" anlamına gelir. Virgin'in bu imgesi, özel bir anlam taşır, önemli bir sakrum işlevi görür. Önemi fazla ölçülemez olan Tanrı Anasının "Tutkulu" ikonu, İsa'nın dirilişinden önceki Kutsal Hafta'u sembolize ettiği için uzun süredir Rusya'da saygı görmektedir. Rab'bin işkence araçları ile Bebek Mesih'e uçan melekler, Kurtarıcının gelecekteki gerçek acılarından dolayı ifade verirler. Onlara bakarak, iki eliyle sanki yardıma ve korumaya çalışıyormuş gibi korkuyla annesine tutunarak.

Tevazu dolu ve Kutsal Theotokos veerdem, itaatkar bir şekilde çocuğunu işkenceye ve acı çekmeye, Allah'ın isteğine uymaya ve Tanrı'nın doğruluğuna inanmaya götürür. Bu mucizevi görüntü, insan ırkını tutkular, zihinsel zayıflıklar ve acılardan sağlamak için çağrılır; itaat ve alçakgönüllülük öğretir. Son zamanlarda, Mesih'in ve insan tutkularının sembolü olduğu için, eğitim veya toplumdaki konumu dikkate alınmaksızın, Mesih'in Tanrı Annesinin Tutku imajına yönelik bir talep olmuştur.

İkonografik yazı tipi

Simge üzerindeki Virgin'in "Kemer" görüntüsü şu şekildedir:ikonografik "Hodegetria" türü. Genç çocuğun yüzü Haç tutan melek yönünde açık olması ile karakterize "İyi" Theotokos. Kafa Meryem "Kazan", "Iver", "Üç Eller", "Smolenskaya" ( "Hodegetria"), "Czestochowa" "Kulak ver Hızlı" ve diğerleri dahildir sıkı ikonografik türü "Hodegetria", yumuşatır Çocuk, eğildiğinde edilir simgesi. Meryem Ana, sağ elini korkutarak tutan Bebek Mesih'i tutar.

Tanrı'nın annesinin anlamı tutkulu simgesi

Tarih Sayfaları

Tanrı Anasının "Tutkulu" simgesi, fotoğrafı olanburada, on dokuzuncu yüzyılda ilk kez bahsedildi. Athos Dağı'nda yapılan bu simgenin listesi, onyedinci yüzyılda Rusya'da görülüyor. Yazarlığı, ikonografçı Nizhny Novgorod'un Grigory'sine atfedildi. Palitsy köyündeki köylü Catherine, evli yaşamının başlangıcından itibaren çılgınlıkla hasta olmuş ve sık sık hayatını denemiş, sonra da suyun içine atarak kendini bir baş ağrısı yapmaya başlamıştır. Tanrı'nın Annesi için bir dua ile dönerek, iyileşme durumunda manastıra gitmek istediğine dair bir söz verdi. Ancak iyileştikten sonra Catherine yeminini unuttu, bir anne oldu ve çocuklarını yetiştirmeye başladı.

Bir süre sonra bir vizyonu vardı.Tanrı'nın Annesi başka bir aydınlık kızla eşlik etti. En Kutsal Lady bu sözü yerine getirmediği için onu azarladı. Tanrı'nın Annesi görünüşünü açıklamayı emretti, ancak Catherine bunu yapmaya cesaret edemedi. Tanrı'nın Annesi iki kez ona geldi ve en son itaatsizlik zamanında kadın çirkinlik ve rahatlama ile cezalandırıldı. İyileşme için Tanrı'nın Kutsal Anası Catherine'e "Odigitria" adlı görüntüsünü yazan Nizhny Novgorod simge ressamı Gregory'de bulunmasını emretti. Onun önündeki duadan sonra, Catherine iyileşti. Bundan sonra, simgesi sayısız mucizelerle ünlü oldu.

Tanrı Anne'nin tutkulu simgesi fotoğrafı

Kutlama tarihi

Çar Romanov'un emriyle AlexisMikhailovich, kutsal imge Nijni Novgorod'tan Moskova'ya taşındı ve burada Tver kapısında büyük bir toplama insanı tarafından onurlarla karşılandı. Bu unutulmaz olayı onurlandıran Tanrı Anasının "Tutkulu" Simgesinin kutlanması 13 Ağustos'ta kuruldu. Cesaret toplantısı sırasında, simge daha sonra bir tapınak inşa edildi ve 1654'te Tutku Manastırı'nı kurdu. 1937'de manastır binaları yıkıldı. En Kutsal Theotokos'un "Tutkulu" ikonu şimdi Sokolniki tapınağına yerleştirildi - "İsa'nın Dirilişi". Modern toplum yıkılmış manastırın restorasyonu anlamına gelmektedir. Eski "Tutku" katedralinin bulunduğu yerde, her Cumartesi ve Pazar, Tanrı Anasının Akatist "Tutku" simgesini okuyor. Simgenin kutlanmasının ikinci günü Körler Haftası'dır, bu, bugünkü olaylarda meydana gelen mucizeleri anmak için Pusunun ardından altıncı diriliştir.

Ne için dua ediyorlar?

Kutsanmış Meryem'in "Tutkulu" simgesinin görüntüsüHastalıklardan kurtulmak için ateşten kurtulmak için dua et. Korkunç İvan döneminde korkunç bir yangın vardı; sadece bu simgenin yerleştirildiği ev kalır.

Tanrının Annesi Kutsal Simgesinin duası

Çarın emriyle kutsal görüntü taşınmıştır.Sarayı ve ardından Çin Şehrindeki tapınağa. Tanrı Anasının "Tutkulu" ikonu, Lipetsk kentinin katedralinde saygı görüyor. Burada, kolera sırasında Mesih'in Doğuşculuk Katedrali'nde (1835), imajıyla birlikte geçildi ve Kutsanmış Meryem'in şefaatine müdahale edince, korkunç bir hastalık salgını sona erdi. Bununla birlikte, yetkililer 1931'de katedralin kapatılmasına karar verdiler. Simge, kirden kurtuldu ve Dvurechka köyündeki küçük bir tapınağa aktarıldı. Hıristiyanlığın 2000. yıldönümünde, Anne Ana'nın "Tutkulu" ikonu ciddi bir şekilde Lipetsk Katedraline - "İsa'nın Doğuşu" na devredildi.

Bu imajdan önce, birden çok kezMucizevi iyileşmeler yapıldı. Kötü hastalıkların ve salgın hastalıkların geri çekilmesi için dua ediyor. Bu resmi Passion of Christ, aynı zamanda insan tutkularını sadece sembolize yana, namaz Meryem Ana "Kutsal" simgesi zihinsel hastalıkların iyileştirilmesi yanı sıra intihar konusunda düşünceler kurtulmak ya da bazı günahkâr ve zararlı eylemleri işlemek edebiliyor.

Tanrı'nın Annesi'nin tutkulu bir simgesi olan akathist

İkonun önemi

Son zamanlarda, bazıları arasındaki ilişkilerOrtodoksluk toplum katmanları, kutsal yerlerin sakrilejik alaylarıyla sona erdi. Feminist punk grubu Pussy Riot'un üyeleri kutsal yeri kutsadığında, 21 Şubat 2012'de Moskova'daki Kurtarıcı İsa Katedrali'nde tanınmış olaylardan sonra, Tanrı'nın Annesi'nin “Tutku” simgesinin görüntüsü yeniden talep edildi. Onbinlerce inanan, Kurtarıcı İsa Katedrali önünde inanç savunması için dua edip, Tanrı'nın Annesi'nin “Tutkulu” ikonuyla birlikte Haçlı Seferi'ne katıldılar (22 Nisan 2012).

Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı 2019

Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı 2019

Related news

 • Kalamar Dolması Yapılışı
 • Dental kaplamalar. Kurulum endikasyonları. Kaplamaların avantaj ve dezavantajları. Veneer dişlerin üzerine, incelemeler
 • Marvel den Azazel: biyografi
 • Hamile iken adet olunur mu
 • Hangi Sebze Kaç Kalori

 • Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı


  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı

  Tanrı Anasının Tutkulu simgesi: anlamı