Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 2019

Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 2019
19.09.2019

Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 50

Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar

Suzdal, en eski Rus şehridir ve ilk sözü 1024'tür. 11. yüzyılın ortalarına gelindiğinde, coğrafi konumu sayesinde önemli bir ticaret ve el sanatları merkezi haline gelmiştir.

Suzdal manzaraları

Şehrin tarihinden itibaren

Nehrin karşısındaki onbirinci yüzyılın ortasındaydı.Kamenka, şehrin yapıldığı bankalarda önemli bir ticaret rotasıydı. Yuri Dolgorukov'un uzak zamanlarında Suzdal, Rostov-Suzdal'ın Büyük Dükalığı'nın başkenti oldu. Bu yerlerde Rusya'nın kuzeydoğusundaki beyaz taş mimarlık doğdu - 1152'de Kideksha köyünde (Dolgorukov'un ikametgahı) muhteşem bir Gleb kilisesi ve Boris inşa edildi.

Andrei Bogolyubsky (Yuri Dolgorukov'un oğlu)Vladimir başkent oldu ve prensliğin kendisi Vladimiro-Suzdal olarak adlandırıldı. 14. yüzyılın ortalarında başkenti değil, Suzdal-Novgorod beyliği statüsü şehre geri döndü. Moğol-Tatar istilası sırasında Suzdal neredeyse yok edildi - yakıldı ve yağmalandı. Kasaba halkının çoğu esir alındı. Ancak şehir yeniden canlandı ve 15. yüzyılın ortalarında Moskova prensibine girdi. Aynı zamanda, Rusya'nın kültür, zanaat ve din merkezi oldu.

Suzdal gözde mekan fotoğrafı

Bugün en büyük açık hava müzesi. 200'den fazla mimari eseri bulunan Suzdal şehri, sürekli olarak binlerce turisti kendine çekiyor. Dünyaca ünlü Altın Yüzük'ün bir parçasıdır. Beyaz taş anıtları UNESCO'nun koruması altındadır.

Suzdal bir tatil şehridir

Geçen yüzyılın 70'lerinden beri turistlerin akışıBu şehir sürekli artmaktadır. Ve bu sadece yurttaşlarımız değil. Dünyanın her yerinden gelen "Rus incisi" turistlerine seyahat. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca yetkililerin, müze çalışanlarının, girişimcilerin ve işadamlarının çabaları sayesinde Suzdal, gerçekten bir şehir tatili haline geldi. Burada konuklar, Trinity'de düzenlenen halk el sanatları festivaline Maslenitsa ve Noel şenliklerine geliyor. Yabancı turistler burada Suzdal'ın manzaralarını çekiyor. Yabancılar için geziler güzergâhı iyi gelişmiştir ve yolculara çok sayıda anıt gösterecek en az zaman tanır.

Suzdal Haritası manzaraları ile

Suzdal şehri benzersizdir. Gezi, hemen hemen tüm yerli ve yabancı seyahat acentelerinin tüm reklam kitapçıklarında olan bir fotoğraf, çok ilginç. Antik kentin sakinleri çok misafirperver ve her zaman turist ağırlamaktadır. Onlar, tüm ülke Suzdal salatalık için ünlü mead, krep, ile gerçekten bir Rus kapsamı ile kabul edilir.

Suzdal çevresinde seyahat

Anıtlarla tanışmadan önceEski zamanlar, sadece şehir etrafında bir gezintiye çıkmanızı tavsiye ederiz. Bu, şehrin gerçek ruhunu hissetmenize yardımcı olacak, Suzdal'ın neyi soluduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Makalelerimizde gördüğünüz fotoğraflar, her adımda burada buluşuyor, bu yüzden profesyonel bir rehber olmadan yapamazsınız. Turist grupları için genellikle bu tür uzmanlar, şehrin ilk gününden itibaren sabitlenir.

Suzdal Haritası

Ya kendin için bir arzun varsaAntik sokaklarda dolaş, antik çağın efsanevi anıtlarını görüyor musun? Bu durumda, istasyonda Suzdal'ın tüm turistik adreslerinin belirtildiği bir şehir haritası satın alabilirsiniz.

Suzdal gözde mekanları

manastırlar

Kamenka Nehri üzerindeki Suzdal bölgesindeki bölgeye,kadın Pokrovsky Manastırı. 14. yüzyılın başında inşa edilmiştir. 16. yüzyılda asil ailelerin kadınları ve hatta kraliçeler buraya gönderildi. Burada yüksek ve güçlü manastır duvarlarının arkasında herkes tarafından gereksiz ve unutulmuş zamanlarını yaşadılar. Bugün bu manastır çalışıyor. Merkezi, şüphesiz, Şefaat Katedrali'dir. Ana türbeleri benzersiz simgeler ve dikiştir.

Fotoğraf Açıklaması ile Suzdal konumlar

Vasilievsky Manastırı

13. yüzyılda inşa edilmiş ve bir karakolSuzdal Kremlin'den Kidekshy'ye giden yolda şehir kalesi. Kuşaktan nesile kentin sakinleri, bu manastırın Vladimir Krasnoe Solnyshko şerefine dikildiği efsaneyi aktarır.

Suzdal Kremlin

Suzdal'ın mekanları kendileri için zorbu yapı olmadan sunmak. Her ne kadar eski mimari anıtların bir kompleksi olsa da. Bölgeye giriş ücretsizdir ve burada bulunan müzeleri ziyaret etmek için 40-50 ruble ödemek zorundasınız. Salı günleri hariç her gün 10 ila 18 saat çalışıyorlar.

Suzdal manzaraları adresleri ile

Ahşap Mimarlık Müzesi

Suzdal'ın manzaraları daha öncetoplamda, ahşap mimarinin anıtları. Bugün müzenin bulunduğu sitede, bu güne kadar Dmitrievsky manastırı korunmamıştır. Vladimir bölgesinin çeşitli köylerinden 18. ve 19. yüzyıllardan kalma ahşap binaların en değerli sergileri buraya getirildi. Bu müze, Resurrection ve Transfiguration kiliseleri, gerçek köylü kulübeleri, ahırlar, ahırlar, yel değirmenleri ile açık havada ortaya çıktı. Bu müzenin bilet fiyatı 220 ruble.

Hiyerarşik Odalar

Şehrin tarihi ayrılmaz bir biçimde yaşamla bağlantılıdır.Şehrin sürüsünü yirmi altı yıl boyunca yöneten Metropolitan Hilarion. Ondan önce otuz yıl boyunca bir keşişti. Çok dindardı, her şekilde yozlaşmış ve sadece mutsuz insanlara yardım etti. Herhangi bir cemaat ona sorabilir veya tavsiye verebilir. Metropolitan Hilarion eski evlerde yaşıyordu, ancak Suzdal'da çoğu zaman hiçbir yere sahip olmayan yüksek misafirleri ziyaret etti. Bu nedenle, 15. Yüzyılda, Doğuş Katedrali'nin yakınında, Müjde Kilisesi ve Haçlı Seferi ile yeni Bishops Odaları yeniden inşa edildi. Bir çok galeri ve gizli geçitlerin yardımıyla Kremlin binaları birleşti.

Suzdal manzaraları adresleri ile

Yeni Hiyerarşik Odaları düzenine göreçok sıradışı. Dekorasyon ve dekorasyonun lüksüyle mükemmel bir uyum sağlayan uyumlu ve net çizgiler. Saray odaları geniş ve aydınlıktır. Burada, her ayrıntı sadece kendisine ayrılmış bir yer alır.

Noel katedrali

İlk kez şehre gelen Suzdal'ın tüm manzaraları bu anıttan başlamak için daha iyi. Katedral 1148 yılında inşa edilmiştir.

Kazan Hanının bir sonraki baskısı sırasında (1445)Katedral yandı, tonozları çöktü. Sadece 1530'da Tsar Vasily Üçüncü olarak katedralin üst kısmını söküp yeni bir tane inşa etmeyi emretti. Üç bölüm yerine beş tane kuruldu. Bu formda katedral zamanımıza dayanmıştır.

Varsayım Kilisesi

17. yüzyılda,Kremlin'in doğu kesimindeki Ilyinsky Kulesi günlerinde Varsayım Kilisesi inşa edilmiştir. Çadır çan kulesi ve Nikon ve Radonezh Sergius'u, zarif çit ve taret sütunları ile dekore edilmiştir.suzdal gözde mekanları yorumlar

1926 yılında Kurtarıcı-Evfimievski topraklarındaManastır siyasi bir ajandı. Bu kurumun "inşaat ihtiyaçları için" yönetiminin bir tuğlaya ihtiyacı vardı. VI'dan önce. Suzdal'daki yerel lore müzesinin ilk yönetmeni Romanovsky, hangi kilisenin yıkıma - Varsayım ya da Afanasyevskaya - verileceği konusunda en zor soruyla karşı karşıya kaldı. Romanovski, "siyasi meseleyi" desteklemenin ve çözmenin reddedilmesinin kaçınılmaz olarak bir tutuklama gerektireceğinin farkındaydı. Uzun ve acı veren bir tereddütten sonra, daha basit bir Afanasyev kilisesi seçildi. Ancak, çok az zaman geçti ve onun tarafından kurtarılan Dormition Kilisesi hüzünlü bir kadere kapıldı. Aynı "inşaat ihtiyaçları için" çan kulesi ve restore edilmemiş şapel, yok edildi.

Bu yapı biraz yerinden edildimimaride geleneksel Suzdal tarzı. Aksine, Naryshkinsky veya Moskova Barok tarzında yapılır. Narin ve zarif dekoru, iki katmanlı bir davul ve küçük bir geniş kubbesi bu tarzın ana özellikleridir. Suzdal topraklarına yerleşmediğine dikkat edilmelidir.

Spaso-Evfimiev Manastırı

Suzdal'ın kuzeyinde, Kamenka'nın kıyısında yer almaktadır. Suzdal-Nizhny Novgorod Boris Konstantinovich Prensi tarafından 1352 yılında inşa edilmiştir. 1660 yılında 1160 metre uzunluğunda güvenilir bir kale duvarı inşa edilmiştir. Şehre düşmanlardan korunmak için tasarlanmış bir kalenin rolü verildi. On yedinci yüzyılda, manastırda, savunma kulelerinin ortaya çıktığı yeni kale duvarları ortaya çıktı. Spaso-Evfimi manastırı UNESCO miras listesinde yer almaktadır.

Bugün içinde bir müze varfuar ve yan kuruluş hizmetleri. Günde birkaç kez manastırın ziyaretçileri büyüleyici bir çan zili duyma fırsatına sahip. Manastırın girişi ücretlidir. Bölgeyi incelemek için, yetmiş ruble değerinde bir giriş bileti almanız gerekiyor. Turu ziyaret etmek pazartesi hariç her gün 10 ile 18 saat arasında olabilir. Prens Dmitry Pozharsky burada yatıyor.

Suzdal rotası manzaraları

Suzdal'a bir yolculuk. Gezi, konuk değerlendirmeleri

Böyle bir şeyin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.Bu şehirde bir kez, harcanan zaman veya harcanan paradan pişman olacak bir adam. Bir zamanlar bu eski topraklara ayak basan turistlerin yorumları hayran kaldı. Geziden uzun bir süre izlenimler hafızada kalır.

Suzdal'ın tüm misafirlerine dikkat edilmelidir.Kent müzesinin sadece değerini değil, aynı zamanda vatandaşların misafirperverliğini, sıcaklığını ve duyarlılığını da belirtin. Bu bağlamda, en çok etkilenen insanlar, ne kadar tanınmayan insanların kendilerini bu kadar neşeli bir şekilde tanıştırabileceğini bilmeyen, eşsiz şehirlerini gururla sergileyen yabancı turistlerdir. Muhtemelen, birçoğu şu anda Rus ruhunun gizemini düşünüyor.

manzaraları fotoğraf açıklaması

Suzdal manzaraları sadece Rusya'nın değil, tüm insanlığın en büyük hazinesidir. Bu nedenle onları gelecek nesiller için tutmak son derece önemlidir.

Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 2019

Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 2019

Related news

 • Bir Stealth ATV satın almaya değer mi: yorumlar, modeller, teknik özellikler
 • Koalisyon Deyr ez Zor’daki Hacin kentine saldırdı: 15 ölü
 • Kaş ve Kirpikleri Besleyici Maske
 • Psikolojik aktivite ve fiziksel aktivite. Fiziksel aktivitenin önemi ve yararları
 • Fırında Omlet

 • Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 59

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar


  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 43

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 83

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 36

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 70

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 25

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 45

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 83

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 36

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 72

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 42

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 28

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 34

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 61

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 26

  Suzdal manzaraları - fotoğraflar, fiyatlar ve yorumlar 39