Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar 2019

Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar 2019 Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

Stealth modu - bu ne anlama geliyor? Gizli modda oyunlar

Çoğu bilgisayar oyununda önünüzdeMevcut herhangi bir yöntemle gerçekleştirilen görev ayarlanır. Hemen her zaman, bir sağlık ve mühimmat şeridinden başka bir şey umursamadan, yolunuza gelen düşmanları yok ederek, yerlere veya seviyelere güvenle yürüyebilirsiniz. Ama "gizli" olarak adlandırılan bir oyun türü var - diğerlerinden radikal olarak farklı, çünkü oyun içindeki oyun tamamen farklı şekilde inşa edildi. Her şeyden önce, bir savaşın yüz yüze geldiği şeyi unutmak zorunda kalacaksınız. Sonuçta, gizli, düşmana gizlice girip sessizce ortadan kaldıracağınızı gösteren bir tür. Bu durum, oyunu standart dışı çıktıları aramaya zorlamanızı büyük ölçüde zorlaştırıyor, ancak aynı zamanda bu projeleri benzersiz ve heyecan verici hale getiriyor. Dahası, pek çok bilgisayar oyununun, gizli türlere ait olmamasına rağmen, yine de uygun modu içerdiğine dikkat etmek gerekir. Yani, bir seçim verilir - düşman alnında alnınızla savaşmak isteyip istemediğiniz ya da fark edilmeyen tüm düşmanları ortadan kaldırmak isteyip istemediğiniz. Stealth modu, herhangi bir bilgisayar oyununa çok hoş ve kullanışlı bir eklentidir.

Gizlilik hakkında daha fazla bilgi

Bunu yaşamayan birçok oyuncumodu veya bu türün oyunları ile oldukça bu fenomenin özü ne olduğunu anlamak mümkün değil. Nedenle nasıl kullanılacağını, bir görünmezliği nelerin daha detaylı ve verdiği tarif etmek gereklidir. Gizli modu - sessizce hareket ve eşit sessizce rakiplerini ortadan kaldırmak ne zaman o oyun karakterinin durumudur. Çoğu zaman, bu modda aktivasyonu sırasında karakteri, çömelir yavaşlatır ve görülemez tüm bu yok. Bu moddaki cinayetler de, hiç kimsenin göremeyeceği şekilde işlenir. Çoğu durumda, ayrıca buldum ve alarmı kaldırdı kimseye mağlup düşmanın vücudunu gizleme seçeneği bulunuyor. Hemen hemen her zaman oyunların yanı sıra tarz kaldırdı alarmın diğer oyunların gizli misyonlar gizli türünde minimum oyun noktaları kaybı anlamına gelir, ama sizin veya eylemlerin izleri, o gizli değil eğer, işi tamamen başarısız çok daha yaygın bir seçenektir cesetler, düşman keşfetti. Gördüğünüz gibi, gizlilik modu alışılmadık bir dünyaya çok etkileyici bir yolculuktur. Ve diğer türlerde sunduğunuz şeyden önemli ölçüde farklıdır.

Bilgisayar oyunlarının dışındaki gizli mod

Bu konseptin geçerli olduğu bir kerede belirtilmelidir.sadece bilgisayar oyunları değil. Örneğin, en popüler Rusça konuşan sosyal ağ olan VC'de gizli mod vardır. O nasıl biri? Normal bir durumda, sitenin adı altında siteye gidersiniz ve arkadaşlarınızdan herhangi biri artık çevrimiçi olduğunuzu gösterir. Ancak varlığınızın fark edilmesini istemediğiniz durumlar var - o zaman "VKontakte" gizli moduna ihtiyacınız olacak. Bunu kullanarak siteye giderseniz, hiç kimse bunu yaptığınızı farketmez - tüm arkadaşlarınız ve diğer ilgili kullanıcılarınız çevrimdışı olduğunuzu gösterir, aslında siteye göz atıyor olmanıza rağmen. Bu, bilgisayar oyunları dışında böyle bir rejimi kullanmanın tek örneği değildir. Örneğin, "Chrome" ve diğer İnternet tarayıcılarında hala gizli bir mod var. Burada iş prensibi biraz farklı, ama öz neredeyse aynı kalıyor. Farklı siteleri ziyaret ederseniz, bu sizin IP adresiniz üzerinden yapılır, ziyaret geçmişte kaydedilir, yani, bu sitede işaretinizi bırakırsınız. Endişelenecek bir şey yok çünkü bunun size getirebileceği en büyük rahatsızlık tematik pankartlar. Ancak hala bir iz bırakmak istemiyorsanız, o zaman gizli modda hareket edebilirsiniz - kimse bu sitede olduğunu bilmiyor. Bununla birlikte, işlevselliğinin sınırlı olması muhtemeldir. Gizli rejimi gerçek hayatta uygulayamamanız çok talihsiz bir durumdur, çünkü bu birçok problemi çözecektir. Bu nedenle, bilgisayar oyunları temasına dönelim, çünkü en çok kullanıldığı yer burası.

"Skyrim" deki gizli mod

Bugünün en popüler rol yapma oyunlarından birigün - "Skyrim" - ayrıca bu moda sahiptir. Bu, karakterin rakibi geçme yeteneğini ifade eder veya uygun beceri düzeyiyle ölümcül bir darbeyi ele almak için arkadan gizlice girer. Bu kip, bir bölgeye girmek istiyorsanız, ancak çatışmaya karışmak istemiyorsanız çok yararlıdır - bu, iksir tedavilerinin yetersizliği, yetersiz derecede yüksek seviyeli, zayıf silahlar ve çok daha fazlası olabilir.

gizli modu bu

Bu hayranları için en sinir bozucu nedirBir başyapıt? Bu, gizli modda AI istihbarat seviyesidir. Seninle savaşmak istemediğin tehlikeli bir canavarı geçmek istediğini ve iki AI karakterinin seninle seyahat ettiğini söylemek isterim. Standart durumda düşkünlüklerine düştükleri anda düşmana koşarlar. Maalesef, gizli moda gittiğinizde, sizi takip etmiyorlar. Ve tam bir başarısızlık içinde geçmişe gizlice girme teşebbüsün. Ancak, geliştiriciler bu sorunu dikkatsiz bırakmamışlar ve “Companions for Stenciler” v3.4 (İngilizce takipçileri için Better stealth AI) adlı bir yama oluşturdular. Bu yama, bu rahatsız edici yanlış anlaşılmayı düzeltir ve gizli modda olduğunuzda arkadaşlarınızın karar verme sürecini iyileştirir.

Başka bir örnek

Gizli rejim "Skyrim" - oldukça iyiörnekleme (tabii ki, yapay zeka ile kusurlar hariç) gizli oyun türüne ait olmayan bilgisayar oyunları stealth'e ait değildir. Oyunun çok yönlülüğünü arttırmak için gizli modun iç içe geçtiği birkaç benzer proje var. Son başyapıtlardan biri olan "GTA-5" - daha önce serinin tüm oyunlarında bulunmayan gizli modu da ekledi. Ve sadece burada, örneğin, bir susturucu gibi uyarlamalarla kolaylaştıracak olan belirli görevlerde gizlice hareket edebilirsiniz. Doğal olarak, bu projenin tüm oynanışı tamamen farklı bir oyun üzerine inşa edilmiştir, bu yüzden bu oyundan gizlilik bolluğu beklemeyin. Gizlilik modu GTA-5, bu şaheserin pastasındaki bir kirazdır ve tüm oyun sürecinin temel bileşenlerinden biri değildir. Bu yüzden şimdi stealth türüne atfedilebilecek projeleri düşünmek için yola devam etme zamanı. Ve tabii ki, bilgisayar oyunları dünyasında çok fazla tanıtım ve tanıma aldı.

Kıymık Hücresi

gizli mod

Akla ilk gelen oyunlardan biri iseGizli tarz hakkında konuşmak için Splinter Cell. Üçüncüden gelen bu atıcı, her zaman uzayan, gizli bir oyuna sahip bir oyun örneğidir. Çeşitli görevleri yerine getiren özel bir ajan olarak davranıyorsunuz. En popüler oyunlarda bu, çok sayıda düzine direkt vuruşa dayanabilecek büyük miktarda silah, inanılmaz mühimmat, sağlık, ve aynı zamanda yüzlerce düşman olmasa da düzinelerce ateş etmeniz gerektiği anlamına gelir. Ama Splinter Hücresinde farklıdır. En iyi arkadaşın, susturuculu bir tabancanın yanı sıra, rakiplerinizden bir avantaj elde edebileceğiniz bir gece görüş cihazı. İlk oyunun inanılmaz başarısı tekerleği başlattı, günümüzde çok sayıda parça zaten ışığa çıktı, her biri öncekilerden daha iyi çıktı. Ve bu, gizli moddaki oyunların kendi izleyicilerine sahip oldukları ve büyük talep gördükleri anlamına gelir.

Hitman

VC'de gizli mod

tanıma aldı oyunların bir diğer dizi - Hitman. Kafanın ense üzerinde 47 numaralı kel bir suikastçı hakkında gizemli bir hikayeyi temsil ediyor. Kim olduğu, nereden geldiğini ve gerçek amacının ne olduğunu anlamaya çalışırken görevleri alır ve sorgulamadan yerine getirir. Karanlık iş kıyafeti, kel kafatası ve gitar ipi - Forty-Seven'in bu sembolleri kült oldu, bu yüzden bu şaheser serisinin hiçbir parçasını oynamadıysanız, kesinlikle düzeltmeniz gerekir. Bu oyun özellikle standart atıcılardan gizlice hareket etmek için iyidir, çünkü yeterince açık ateş ve gürültüsüz katiller vardır. Hitman tam teşekküllü bir stealth olarak adlandırılamaz, bu oyun, büyük bir simbiyoz ile, stealth ve eylemin bir simbiyozudur.

Assassin's Creed

kromda gizlilik modu

Başka bir şaheser hakkında unutmadünyadan oyuncularla milyonlarca kalpleri kazandı gizli oyunları, dizi. Assassin "s Creed eylem Modern dünyada ve Ortaçağ'da olmaz ve susturuculu bir tabanca ile silahlı birini katil rolünü üstlenirler ama sen topuklu ve inanılmaz çeviklik var mı -. Sadece sen ve kullanmak istiyorum edeceğini, size görevi atanmış gerçekleştirmek için. serisi Ortaçağ'da boyunca size rehberlik edecek, bir korsan yapmak ve hatta Amerika'daki iç savaş günlerinde atmak. ve tüm bu sefer bir sessiz katil olarak hareket edecek ve bunu en heyecan verici bir süreç değildir düşünüyorsanız ve olur çok daha iyi O "lar Creed açıkça, o zaman kesinlikle oynamadım Assassin hareket edecekti. Burada hemen gizli bir oyun standart bir tetikçi yada katili çok daha heyecan verici ve eğlenceli olabileceğini fark edecektir.

Metal Gear - türün klasik

stealth skyrim modu

Bu türün nasıl doğduğundan bahsedersek,sonra bir dizi oyun Metal Gear dikkat etmek için ilk şey. Burada eylem şimdiki zamanda değil, geçmişte değil. Gelecekte ve belirli görevleri yerine getiren ve yetkilileri sorumlu tutan özel bir ajan olarak hareket ediyorsunuz. Aynı zamanda, olabildiğince gizlice davranmalıdır. Yükseltilmiş alarm, görevin başarısız olmasına yol açmaz, ancak rakiplerinizi uzun süre görmezden gelmeniz gerekir, böylece sizi unuturlar. Ama bütün bu zamanlar sadece etrafa bakmayacaklar, ama onlar sizi özellikle arayacaklar, bu yüzden denemeniz gerekecek. Gizli türün diğer oyunlarında olduğu gibi, çok fazla şok eden, ama her halükarda herkesi hayrete düşürecek çok çarpık bir komplo var. Bir anlamda, bu oyun stealth tarzındaki ayırt edici bir özelliktir - pek çok oyuncu tarafından sevilen eylemsizliği, inanılmaz öyküleri ve komployu kompanse ederler.

Bağımsız yenilikler - Şerefsiz

temasta gizli mod

Ama daha önce tartışılan tüm oyunlarbelirli serilere, yani yıllar önce yaratılan projelerin başarısını geliştirirler. Bu çok uygun bir yoldur, çünkü sürekli olarak tekerleği yeniden icat etmek zorunda değilsiniz - sadece eski olanı değiştirmelisiniz. Ancak ne yazık ki, geliştirici için uygun olan şey bir oyuncu için her zaman hoş değil. Tabii ki, dünyaca ünlü dizilerin yeni oyunları memnuniyetle karşılanıyor, saatlerce monitörde oturmak zorunda kalıyor, ama yine de türün hayranları taze, sıradışı bir şeyden hoşlanır. Uzun bir süre boyunca, iki başarılı cesur ruh ortaya çıkana kadar almamışlardı; Burada eşiniz öldürüldü, ve tüm şüphelerin size düştüğü bir şekilde konuldunuz. Ve ismini savunmak zorunda kalacaksın ve karının ölümünü alacaksın, ama gizlice davranmalısın. Bu şekilde doğaüstü yetenekler tarafından bile size yardım edersiniz - örneğin, sessizce ortadan kaldırmak için doğrudan arkadaki düşmana ışınlanabilirsin. Doğal olarak, stealth tarzını yeniden canlandırmak için başka girişimler vardı, ama hepsi çok fark edilmiyordu. Ancak oyundan vazgeçilen oyun, başkalarının yapamayacağı bir şey yapabildi - dünya çapında tanıma ve başarı kazanmak için büyük isimler olmaksızın.

Ninja'nın Markası

yoldaşları için gizli modu v3 4 takipçileri için daha iyi stealth ai

Gerçekten sahip başka bir projeBaşkalarının arka planına karşı olağanüstü - bu Ninja'nın Markası. Bu ne gelecekte bile bir karakter atmak edenlere, geçmişin gönderme sağladığınız projelerle, zamanımızda gerçekleşecek bu oyunlar ile karşılaştırılamaz. Biz bir Ninja klan, seçilmiş temsilci bahsediyoruz ve sizin karakter. Sen yok olmaktan klanı kaydetmek ve hakaret onurunu intikamını zorunda, ama bazı ayrıntılar önemli ölçüde değiştirmek tutum olayların akışı içinde açılacak. Ancak, bunun tüm önemlidir - daha önemli oyun bir platform şeklinde uygulanabilir olmasıdır, yani hiçbir heyecan verici veya gerçekçi üç boyutlu grafikler, superspetseffektov yoktur. Proje ninja, karakterin yetenekleri dünyasına oynanış olarak itibar, daldırma kazanıyor. Genel olarak, size pek indirdi hangi eylem için büyük bir boşluk verilir - Yavaş yavaş, sessiz öldürme için yeni yollar açacaktır, sen hiçbir iz cesetler beslenen rakipler böcekleri kendi destekçilerinin organlarının düşmanları korkutmak için mümkün olacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak, aşağıdakilere sahibiz: stealth modu, günümüzde oyun endüstrisinde çok yaygın olmayan bir eklentidir. En başarılı projeler birçok tanınmış diziye aittir, bağımsız olarak tanınan sadece birkaç oyun vardır. Gizli modda olduğu gibi, oyunun sadece küçük bir yönü olarak çok fazla oyunda mevcut ve bunun tanımlayıcı bir bileşeni olarak değil. Bir şey kesin: Gizli tarzın kendi hayranları var ve hem eski oyunların hem de yeni heyecan verici projelerin devamı olarak oyuncuları çekmeye devam ediyor.

Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar 2019

Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar 2019

Related news

 • Eviniz Güneş Gibi Parlasın
 • Sakallı İpten Gelin Şalı Yapılışı
 • Ülseratif kolit. Semptomlar. Tedavisi
 • ATV için blade - tasarım özellikleri, imalat malzemeleri, imalatçılar
 • Sosisli Milföy

 • Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar


  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar

  Stealth modu - bu ne anlama geliyor Gizli modda oyunlar