Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 25 18.02.2019, 08:41

Sholokhov'un işleri. Ünlü kitapların listesi

Yazarın yaratıcı yolu kolay mı? Sonuçta, her büyük romancı bir şeyler ile başladı, yenilgiye uğradı. Mikhail Sholokhov hakkında ne biliyorsunuz? Makalede listeleri üzerinde durulacak olan eserler, savaş trajedisine, tarihi geçmişe ayrılmıştır.

Sholokhov'un işleri. Daima ebedi hakkında

1917 İç Savaşı, Mikhail Sholokhov'u yakaladıhala çok gençti ve çalışmalarında unutulmaz bir iz bıraktı. 1905 yılında Don Kazak ailesi içinde dünyaya geldi. Ancak devrimin başlangıcında Kırmızı Sarı'na katıldı. Ve yerli köyünden sağ kurtulan tüm askeri kargaşa, ana romanı "Sessiz Akış Don" da yansıdı.

Genç Michael sonra okumaya geldisermaye ve "Genç Koruma" dairesinin yazarlarıyla tanıştı, yetenekli bir çalışma olarak takdir edilen kalemin ilk örneklerini yapmaya başladı. İlk hikaye Moskova gazetesinde 1924 yılında yayınlandı. Buna "Mole" deniyordu. Kazak hayatıyla ilgili birkaç hikaye daha sonra yazarın - "Don hikayeleri" nin ilk koleksiyonunda yer aldı.

Sholokhov'un işleri. Listesi.

Sholokhov, yeni el yazmasını ele alıyor, daimaKural tarafından yönlendirilir - yalnızca gerçeği yazar. Kitaplarının çoğu sanatsal açıdan anlamlı bir hikaye. Yurtsever Savaş sırasında yazar askeri bir gazeteciydi. Çaresiz insanları, "Anavatanları için savaştı" romanının yanı sıra "İnsan Kaderi" hikayesinde bitmemiş haliyle duyurdu. Bu hikaye Sovyet Rusya için, savaş sonrası yaşamın zorluklarına rağmen, iyi ve insanlığın gerçek bir bildirgesi oldu.

Dünyaca tanınan bir roman. Nobel Ödülü

En ünlü eserin dört cildi üzerinde"Quiet Flows Don" romanı - yazar 22 yaşındayken çalışmaya başladı. Ve ilk cilt 1927'ye kadar hazırdı. İkincisi, 1928'de basılı medyaya zaten verdi. Yeteneği her iki Sovyet okurunun ve yabancının kalbine dokundu.

Sholokhov. En ünlü eserler

Mikhail Sholokhov'un işi tahmin ediliyor1965'te, en çok beğenilen ödül olan “Sessiz Akışları Don” adlı roman için ödüllendirildi - yazar Nobel Ödülü'nü kazandı. Tanıma, romanı sadece bir edebi eser olarak değil, karakterlerin yaşayan karakterleri ve büyüleyici çok yönlü bir hikayesiyle değil, aynı zamanda gerçek tarihin derin bir çalışması olan bir tarihsel eser olarak da edinmiştir.

Mikhail Sholokhov: çalışır. En ünlü listesi

Fakat diğer romanları tanımaya değer. Listesi küçük olmayan Sholokhov'un tüm eserleri, güçlü, aydınlanmış bir ruhun ve üzerinde büyük bir zihnin çalışanı olarak yüksek bir statüyü hak ediyor. Geçmişin felaket olaylarının - bireyin gücü ve güzelliği ve kaderin uçuculuğu - arasındaki ana şeyi ayırt etmeyi başardı.

"Sessiz Don" adlı çalışma döneminde Sholokhov başladıikinci bir roman yaz. Ayrıca büyük ve birkaç hikaye ile. "Bakir Toprak Upturned" kitabı kollektivizasyon olayları hakkında bir roman. Görüşlerdeki farklılıklarla ilişkili komplo ve ölüm zamanlarını vurgular.

Sholokhov. Çalışır. Listesi. En ünlü

Bir sonraki büyük tarihsel roman, "Vatanları için savaştılar" kitabıydı. Fakat maalesef, yazarın bitirmesi için zaman yoktu; 1984'te doğduğu aynı köy Veshenskaya'da öldü.

Sholokhov tarafından yıllara göre eserler listesi

Yazarın büyük gayesi, gerçekte ortaya çıktı.kitaplarının düzenli olarak yayınlandığını ve kader zorluğunun, hatta savaşın onun düzyazı üzerine çalışmalarını bırakmaya zorlamadığını söyledi. Sholokhov'un başka hangi eserleri var? Onların listesi aşağıda sunulmuştur. Hepsi Rus ve dünya edebiyatının klasikleri oldu.

 • 1923 - gazetelerde feuilletonlar.
 • 1924 - koleksiyon "Don hikayeleri".
 • 1924 - koleksiyon "Lazarevaya bozkır". Bu gibi hikayeleri dahil: "Kolovert", "Prodkomissar."
 • 1928 - "Sessiz Don" 2 cilt bir kerede basıldı.
 • 1932 - 3 cilt "Sessiz Akışı Akar" ve 1 "Bakir Toprak Döndürülmüş" hacmi.
 • 1940 - son 4 cilt. “Sessiz Akıcı Don” romanının tamamı, birçok Avrupa ve Doğu dillerine tercüme edildi.
 • 1942 - "Anavatanları için savaştılar" kitabından birkaç bölüm yayınlandı.
 • "Anavatan Sözü" bir hikaye.
 • "Nefret bilimi" Temmuz 1942'de yayınlanan bir hikaye.
 • 1956 - "İnsanın Kaderi".
 • 1956 - "Virgin Soil Upturned" adlı romanın 2 ciltlik bölümü.

Gördüğünüz gibi Sholokhov'un çalışmalarıçok küçük değil, tüm tarihi. Ama aynı zamanda, hem kahramanların düşüncelerini hem de duygularını, o zamanın Kazaklarının yaşam biçimlerini ve çatışmanın her iki tarafının da felsefesini yansıtırlar. Sholokhov gerçekten yetenekliydi. Rusya'nın birçok şehrinde ve şu anda Rostov bölgesinde bulunan köyünde anıtlar yerleştirdi.

Mikhail Sholokhov. Çalışır. Listesi.

Nobel Ödülü'ne ek olarak, Lenin'i aldı (1960'ta) ve 1941'de 1. dereceden Stalin Ödülü. Ayrıca, "Lotus" ve Dünya Barış Konseyi Kültür Ödülü'nü ödüllendirmek için hazırlanan "Sofya" adlı uluslararası ödüle layık görüldü.

Sholokhov'un Korumalı Eserleri: Liste

Kitaplar harika! Ama hayat her zamanki gibi devam ediyor. sinemanın gelişmesiyle birlikte yerleştirilir ve Sholokhov, gibi büyük yazarın kitaplarına dayanan filmlerin bir listesini eserlerinin pek çıkarıldı. Romanın 4 ciltlik resmi, 1958 yılında tam yönetmen Sergei Gerasimov'a aldı bu işin birkaç ödül için alınan "Ve Durgun Don Akışları".

Sholokhov'un eserlerinin yıllara göre listesi.

"Mosfilm" hikayesine dayanan bir film yaptı "DestinyAdam ", 1961 yılında" Nahalenok "hikayesi, 1963 yılında" Kazaklar Ağladığında "çekildi ve 2005 yılında - kısa film The colt. Belki de gelecekte Sholokhov'un diğer eserleri incelenecek. Eserlerinin bir listesi yeni yazarlara ilham veriyor. Bütün eserleri 8 tam uzunlukta cilt.

Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 2019

Related news

 • Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi Videosu
 • Makarna: somon veya domuz eti ile
 • Ramazanda hızlı tokluğa dikkat
 • Yüzdeki Tüyler İçin Ne Yapılmalı: Yüzdeki Tüylerden Kurtulmanın Yolları
 • Müzede Üç Günlük Macera – 23 Nisan Etkinlikleri
 • Evde güzel hurma hurma - bu gerçek

 • Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 45

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi


  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 26

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 100

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 50

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 15

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 44

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 16

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 43

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 12

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 46

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 60

  Sholokhovun işleri. Ünlü kitapların listesi 85