Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 2019

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 2019
25.08.2019

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 16

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler

Çoğu zayıf için hamilelikseks uzun zamandır beklenen ve en mutlu dönemdir. Ancak, her şey olması gerektiği gibi değildir. Gebe kalmadan önce çoğu kadın bir jinekologu ziyaret eder ve bazı testler yapar. Dolayısıyla, bir sonraki ziyaret sırasında vajinanın mukoza zarında hasarlar bulunabilir. Bir kerede kadınlarda ejki uteruslarının hamile kalması için mümkün olup olmadığı konusunda bir soru vardır. Bu makalenin cevabı budur. Bu konuda uzmanların görüşlerini öğreneceksiniz. Ayrıca servikal erozyon inflamasyonu tespit edilirse ne yapılması gerektiğini söylemek gerekir.

Servikal erozyonla hamile kalabilir miyim?

Patolojinin özü ve nedenleri

Serviksin erozyonu sıklıkla görülür.doğurganlık çağının. Yaralanmanın nedeni hormonal bir bozukluk, cinsel enfeksiyonlar, mukoza zarında mekanik hasar ve benzeri olabilir.

Çoğu zaman doktorlar gerçek erozyon ve pseudoobrazovanie'yi karıştırırlar. Teşhisi açıklığa kavuşturmak için kolposkopi yazılır. Ancak o zaman tedavi ihtiyacından bahsedebiliriz.

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü?

Bu puan hakkındaki görüşler farklıdır. Çoğu doktor ve deneyimli uzman, hamile olabileceğinizi söylüyor. Ancak, bu oldukça tehlikelidir. Ayrıca, zayıf cinsiyetin bazı temsilcileri, bu patolojisi olan bir çocuğu düşünmenin neredeyse imkansız olduğundan eminler. Bu gerçekten böyle bir durum mu? Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü?

Kadınların görüşleri (hatalı)

Herkesin bildiği gibi, anlayış için gereklidirDöllenme. Erkek hücre dişi gamet ile birleşir. Bundan sonra, embriyonik kısmın sürekli bölünmesi ve büyümesi başlar. Ayrıca, fetal yumurta uterus boşluğuna iner ve endometriuma sıkıca bağlanır.

Çoğu zaman uterus krovitin serviksinin erozyonu. Bu durumda, kadınlar bir sonraki menstrüasyonun başladığını düşünür ve bu dönemde hamile kalmak tamamen gerçek dışıdır. Ancak, bu görüş yanlıştır. Bu bakış açısına bağlı olan zayıf cinsiyetin birçok temsilcisi kısa süre sonra yeni mumyalar oldu.

Hamile kalabilirsin

Doktor ve uzman görüşü

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü? Tabii ki evet. Jinekologlar gebe ve servikal kanalın mukoza zarı üzerindeki lezyonların oluşumu başlangıcı arasında bir bağlantı olmadığını söylüyorlar.

Erozyon durumunda hormonların salınımıaynı seviyede kalır. Yumurtalıklar beklendiği gibi çalışır. Sonuç olarak, yumurtlama süreci rahatsız edilmez. Korunmasız cinsel ilişkiye girebilir.

İstisna veya özel durumlar

Aynı zamanda serviksin erozyonu olan gebelik oluşmaz. Bununla birlikte, gebe kalma yokluğunun nedeni, yaranın kendisi değil, neden olduğu eşlik eden hastalıklardır.

Yani, hormonal başarısızlık ve erozyon oluşumu ile, gebelik olabilir. Mukoza zarının patolojisinin enflamatuar veya enfeksiyöz nedenleri varsa, kavrama da meydana gelmeyebilir.

erozyonla uğraşmak

Hamilelik öncesi erozyonu tedavi etmek gerekli midir?

Böyle bir teşhisi duyan birçok kadındoktorun ofisi, herhangi bir düzeltmeye değip değmeyeceğini soruyor musunuz? Doktorlar patolojiyi her zamanki gibi tedavi etmeyi önermezler (koterizasyon veya donma). Bununla birlikte, çoğu zaman şifalı bitkilerin kullanımı ile erozyon için reçete reçete edilir. Böyle bir etki, yaranın kendiliğinden gerilmesini sağlar.

Neden patolojiyi gebe kalmadan tedavi edemezsiniz? Diğer herhangi bir yara gibi, serviksin erozyonu iz bırakabilir. Bebeğin doğumu sırasında, servikal kanal mümkün olduğunca genişler ve çıkış yolu tamamen pürüzsüzleşir. Bu işlemin bir sonucu olarak, serviks tamamen açılır. Üzerinde yara izleri varsa, patlayabilirler. Bu, cerrahi müdahale ihtiyacına yol açacaktır. Doktorlar, erozyonun, ancak kadının önümüzdeki beş yıl içinde çocuk doğurmayı planlamaması halinde alışılmış yollarla tedavi edilmesinin tavsiye edildiğini söylüyor.

servikal erozyon iltihabı

Gelecekte anne ve çocuğu için erozyon tehlikesi nedir?

Yani, böyle bir patoloji ile biliyorsunuzHamile kalmak mümkün. Ama güvenli mi? Bir kadın için, mukozada bir yaranın oluşmasından bir tehdit yoktur. Ancak, gelecekteki bebek tehlikede olabilir.

Serviks erozyonu - için doğrudan giriş kanalıenfeksiyon. Herhangi bir iltihaplanma hemen servikal kanala girer ve uterusa girer. Bu, hamileliğin ilk üç ayında bir bebek için çok tehlikeli olabilir.

Doğum sırasında, serviksin erozyona uğraması bazenkesinlikle beklenmedik bir şekilde. Hasarlı bir bölgede, mukoza zarı basitçe dağılabilir veya hiç açılmayabilir. Ayrıca, birçok gelecekteki anneler ishmiko-servikal yetmezlikle karşı karşıyadır. Bu durumda, mukoza zarlarının erken diseksiyonu sorusudur. Bu patolojilerin zamanında düzeltilmesi bebeğin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ancak, gelecekteki anne doktorların özel kontrolü altında olmalıdır.

servikal erozyon

Özetlemek

Serviks erozyonunuz varsa, o zamangörünüşünün sebebini bulmak ve sadece hamile kalmaya çalıştıktan sonra gereklidir. Enflamasyon veya enfeksiyon tespit edilirse düzeltme gereklidir. Yara hormonal yetmezlik nedeniyle oluşmuş ise, vücudun işlerini sırayla koymak gerekir. Sadece bu durumda kendinizi ve bebeğinizi olası komplikasyonlardan koruyabileceksiniz. Sağlıklı ol!

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 2019

Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 2019

Related news

 • Tavuk Midye Tava Videosu
 • TÜRKÇE VİDEOLU YAĞMUR DAMLASI ÖRNEK ANLATIMI
 • Trump CIA Direktörü adayını açıkladı
 • Guatra iyi Gelen Yiyecekler Bitkiler
 • Çok İzlenen Videolar

 • Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 44

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler


  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 37

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 71

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 81

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 79

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 19

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 25

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 61

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 86

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 51

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 62

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 77

  Serviks erozyonu ile hamile kalmak mümkün mü: uzman görüşleri ve önemli gerçekler 17