Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 2019

Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 2019

Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 41 03.02.2019, 15:40

Sergiev Posad. Şehrin manzaraları.

Rus şehri Sergiev Posad uzun zamandırAltın Yüzüğün incisi olarak bilinir. Kurucusu Radonez'un Sergius'udur. Burada ünlüleri Hârevleri ziyaret eden bir yer olan tüm Rusya Üçleme Manastırı'nda inşa etti.

Bu idari merkez, Moskova'nın yakınında, turistlerin Sergiev Posad şehrindeki eski Rus anıtları üzerinden yolculuğa çıkmalarını sağlayan nedeni bu.

manzaraları

Bu şehrin en önemli tarihi anıtı- Kutsal Trinity Sergius Lavra. 14. yüzyılda kurulmuş bir manastırdır. Bugün komplekste kırktan fazla bina ve anıt var. Manastırın en eski binası olan Trinity Katedrali, erken Moskova beyaz taş mimarisinin bir örneğidir. Burada Aziz Sergius dinlenme kalıntıları. Bu katedralte seçkin Moskova prenslerinin vaftiz edildi, burada Basil 3 krallığı ve Korkunç İvan'ı, çocuklarını kutsadılar. Daniil Cherniy ve Andrei Rublev, defne yaprağı ile iç mekân resimleri yaptılar. Sergiev Posad, simgesel duruşun yakınında bulunan A. Rublev "Trinity" nin ünlü simgesinin tapınağında olduğu için ünlüdür.

Birleşmeyi onurlandıran Korkunç İvan'ın talimatıylaManastırın topraklarında Rus topraklarına sahip olan Astrakhan ve Kazan hanlıkları, Varsayım Katedrali'nde inşa edildi. Sadece akşam ve sabah servisi sırasında ziyaret için açıktır, kalan süre turistlerin giriş kapalıdır.

Troitsky ve Uspensky katedralleri - hepsi bu değil,Sergiev Posad'ın Kutsal Üçlü Lavrası ünlüdür. Bu manastırın manzaraları gerçekten benzersizdir. Tapınaktan uzak değil, Godunov ailesinin mezarı var. İçinde eşi Maria ve çocuklarıyla birlikte Çar Boris'in kalıntıları bulunur. Son zamanlarda Rus metropolitleri burada gömülmeye başladı.

15. yüzyılda, Kutsal Ruh Kilisesi manastır topraklarında Pskov ustaları tarafından inşa edilmiştir.

Patronun odaları metropolde bulunuyor.bölmeler. Bunlar keşişlerin büyük festivallerde yendiği Refectory Chamber ile aynı zamanda inşa edilmiştir. Günlük yemekler için bir oda da vardır.

Sergiev Posad'ın Trinity Lavra'sında, her adımda manzaraları karşılayabilirsiniz. Burası Kızıl Kule ve kutsal Virgin Kilisesi yanı sıra Smolensk kilisesi, şapel, kutsallık vb.

Turistler için bir başka favori yerChernigov Skete, yeraltı mağaraları ile bilinir. İşte Tanrı'nın Chernigov Annesi'nin simgesi. Mimari topluluk içindeki ana yer 19. yüzyılda inşa edilen Chernigov tapınağını alır. Ve Konchura kıyısında iki kilise var - Vvedenskaya ve Pyatnitskaya yanı sıra aktif bahar üzerinde ayakta birkaç kat Pyatnitsky kuyu bir şapel vardır.

Sergiev Posad'ın manzaralarını anlatmak,25 metre yüksekliğindeki "Gremyachy" denen şelalede sessiz kalmayacaksınız. Bu kaynağın suyu uzun süre küratif kabul edildi. Yakınlarda Radonezh Sergius'un şerefine bir şapel ve herkesin girebileceği bir yazı tipi var.

Sergiev Posad için başka ne ünlü? Bu şehrin manzaraları müzelerdir. Yaklaşık 30 bin sergide oyuncak müzesi var. Burada çocuklar lokomotifler, Fransız domino ve dama, porselen, Japon bebek ve diğerleri yapılmış Çinli oyuncaklarım. Birçok müze koleksiyonlarını keşfetmek yanı sıra, ziyaretçilerin kendi yuvalama bebek boyayabilirsiniz veya Bogorodsk oyuncak oynamak. Bu gezi ne çocuklara ne de yetişkinlere kayıtsız kalmayacaktır.

Tarihi ve sanat müzesinde temsil edilireski Rus sanatının en büyük koleksiyonu. Burada şehrin tarihi ve eski topraklarda Rus topraklarında uygulanan çeşitli el sanatları hakkında meraklı bir çok öğrenebilirsiniz.

Sergiev Posad'ın yaklaşık 250 mimari eseri vardır. Şehre ve çevresine benzersiz bir yücelik ve maneviyat havası veren 50 aktif şapel ve kilise var.

Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 2019

Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 2019

Related news

 • Genyantrit ile burun yıkama
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kalpli Tunus İşi Patik Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Irginin Faydalı Özellikleri: Lezzetli ve Etkili
 • NBAden Veselye 30 milyon dolarlık teklif
 • Evde lezzetli ve doğal yer fıstığı ezmesi nasıl yapılır

 • Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 69

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları


  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 55

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 8

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 40

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 79

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 10

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 2

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 96

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 57

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 20

  Sergiev Posad. Şehrin manzaraları 17