Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 2019

Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 2019
22.07.2019

Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 32

Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan

Beynin yumuşak zarlarında inflamatuar süreçİlaca seröz menenjit denir. Hastalığın viral bir yapısı vardır. Seröz menenjitin sonuçları büyük ölçüde hastalığa neden olan nedensel ajanın türüne ve alınan önlemlere bağlıdır.

seröz menenjitin sonuçları

nedenleri

Hastalığın etken maddeleri virüslerdirpoliomyelitis, Coxsackie, ECHO ve kabakulak. İnsan vücuduna girerek, beynin koruyucu bariyerlerine kolayca nüfuz ederler. İletim yolları çok çeşitlidir: genel hijyen maddelerini kullanırken, ellerden çocuğa doğum sırasında kirli eller, havada, cinsel yolla. Beyindeki azalmış bağışıklık veya yetersiz kan akımı, meninkslere giren bakterilerin olasılığını arttırır. Seröz menenjitin etkilerinin, ciddi komplikasyonların nadir görülmesiyle karakterize olduğu unutulmamalıdır. İndirgenmiş bağışıklığı olan, HIV ile enfekte olmuş kişilerde, serebral damarların aterosklerozu ve dolaşım sisteminin diğer patolojileriyle birlikte hastalığın yüksek bir olasılığı vardır.

menenjit sonrası

semptomlar

Olumsuz sonuçları en aza indirmek içinMenenjit sonrası, hastalık belirtilerini zamanında tanımak gerekir. Tipik olarak, kuluçka dönemi bir haftadan 13 güne kadar sürer. Şu anda, bir kişi zayıf, uyuşuk hissediyor. Bazı durumlarda solunum yollarının iltihabı mümkündür. Bu yeterince yüksek sıcaklık (40 dereceye kadar), aniden, yiyecek alımından bağımsız olarak, kusma başlar. Belki de bazı bilinç karışıklığı. Yavaş yavaş hasta huzursuz olur, fotofobi geliştirir ve normal dokunuş oldukça hoş olmayan duyumlara neden olur. Zamanın geçişiyle, konvülsiyonlar ortaya çıkar. Seröz menenjitin sonuçlarına ciddi komplikasyonlara neden olmadı, mümkün olan en kısa zamanda tıbbi yardım almak gerekir. Bir başka önemli semptom, güçlü, patlayan bir başağrısıdır. Anestezik ilaçları aldıktan sonra kısa bir süre için yok olabilir. Kural olarak, alın, tapınaklarda ağrı lokalizedir. Meningococci'nin neden olduğu menenjitle, genellikle farklı boyutlarda kırmızı lekeler şeklinde bir döküntü vardır. Sıklıkla, bu hastalıktan muzdarip insanlar yetersiz hale gelir. Oryantasyona son vermeyi bırakıyorlar, akrabalarını tanımıyorlar, halüsinasyonları görmeye başlıyorlar, saldırganlık gösteriyorlar.

beynin menenjit

Beynin menenjitidir. etkileri

Çoğu zaman hastalığa neden olmadan geçerkomplikasyonları. Bununla birlikte, bir kişinin iyileşmesinden sonra insanların baş ağrıları hakkında sürekli endişelenmesi (hava değişikliklerine veya aşırı çalışmalara bağlı olarak) nadir değildir. O unutkan ve dikkatsiz olur. Bazı durumlarda, transfer edilen hastalıktan sonra sağırlık, şaşılık, kekeme ve zihinsel gerileme devam etmektedir. Genel olarak seröz menenjitin etkileri, iyileşme sürecinin iyi kalitesi ile ayırt edilir. Komplikasyon olarak nevralji ve meningoensefalit kaydedilebilir.

Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 2019

Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 2019

Related news

 • İmambayıldı Tarifi
 • Nefis Domatesli Pilav Nasıl Yapılır – Yemek Tarifleri
 • Çocuklara peynir nasıl sevdirilir
 • Hamsi Pilav YapımıVideosu
 • Rezene çayı göze faydaları ile Etiketlenen Konular

 • Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 11

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan


  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 72

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 48

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 13

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 82

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 44

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 86

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 88

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 86

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 7

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 73

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 44

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 59

  Seröz menenjitin belirtileri, sebepleri ve olası sonuçlan 85