Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 2019

Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 2019

Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 65 01.03.2019, 14:01

Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi

Sechenov Tıp Enstitüsü (şimdiki değeri)en eski Rus üniversitesi. Bu yıl, şu andaki I Academy of Medicine adının atası olan Moskova İmparatorluk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kuruluşunun 256. yıldönümü. Sechenov. Fakülte, İmparatoriçe Elizabeth'in lehine Rus bilim insanı Lomonosov'un önerisi üzerine açıldı. Projeye önemli destek, ilerici görüşleri ile tanınan Count Shuvalov tarafından sağlandı.

öykü

Sechenov Enstitüsü

Yeni düzenlenen tıp fakültesi,Uzun bir dönem geçirdi, sınıflar neredeyse derhal başladı, Kasım 1758'de. Öğretmenler tıbbi bilim adamları arasından davet edildi: İlk profesörler Benjamin ve daha sonra Ivan ve Fedor Sibirya Politkovskaya'nın katıldı Simon Peter Zybelin, başladı. Fakülte gelişti ve gelişti, 1804 yılında yapısı zaten altı bağımsız bölüm ve üç enstitüye sahipti. Tüm masraflar devlet hazinesinden ödendi. Rusya her yıl yüzlerce iyi eğitim almış üst düzey tıbbi personel aldı ve bunlar ülke çapında dağıtıldı. 19. yüzyılın başında halkın tıbbi bakım düzeyi önemli ölçüde artmıştır.

yapı

1 Sechenov Tıp Enstitüsü

Şu anda, Tıp Akademisi'nin adıSechenov, Sechenov Enstitüsü olarak da bilinir. Genç doktorların eğitimi ve daha ileri sertifikasyonu için en büyük bilimsel organizasyondur. Diploma alanlar ve daha önce işe başlamış olanlar, periyodik olarak evdeki üniversitelerinin duvarlarına dönerek ileri eğitim kurslarına katılıyorlar. Sechenov Enstitüsü, hem tıbben hem de eczacılık alanındaki tüm Rus üniversitelerindeki birleşik bir bağlantıdır. Sechenov Akademisinin himayesinde, çeşitli amaçlarla 18 klinik ile 3 bin sabit yatağa sahip Klinik Merkezi bulunmaktadır.

öğrencilerin

Sechenov Tıp Enstitüsü

Teşhis ve gerekli tüm çalışmalar12 ana laboratuvar ve 16 klinik laboratuvarında yürütülmektedir. Sechenov Tıp Enstitüsü beş araştırma enstitüsünden oluşan bir araştırma merkezi, Farmasötik Araştırma Enstitüsü, Moleküler Tıp, Parazitoloji, Phthisiopulmonology ve Halk Sağlığı Araştırma Enstitüsünü içermektedir. Her yıl Moskova Tıp Akademisinde. Sechenov hem Rusya'dan hem de diğer ülkelerden gelen 9.000'den fazla öğrenci tarafından eğitildi. En popüler Enstitü Sechenov Güneydoğu bölgelerinden gelen katılımcılar, Vietnam, Kamboçya, Güney Kore'den hoşlanıyor. İlk kursa giren Asya öğrencileri gece gündüz öğrenmeye hazırdır, özen ve azim Rus meslektaşları için bir örnek teşkil edebilir.

Bilimsel Kütüphane

okul müdürü

Akademinin geniş yapısında özel bir yeryerli ve yabancı tıpta üç milyon kitap koleksiyonuna sahip bir bilimsel kütüphaneyi işgal etmektedir. Okuma salonları 400 sandalye ve kitapların düzenlenmesi yılda 500.000'e ulaşıyor. Burada, "Rus tıbbı" yayınına odaklanan bir bilgi internet portalı var. Şu anda, yayın dizinlemesinin Rusça-İngilizce sürümünü tanıtmak için çalışmalar devam etmektedir. Bu amaçla, Sechenov Enstitüsü Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Kütüphanesi ile işbirliği yapmaktadır.

Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 2019

Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 2019

Related news

 • Kilim Desenli Uzun Lif Yapılışı Türkçe Videolu
 • Sevda Kuşun Kanadında 2.Bölüm izle
 • Bir Umut 10.Bölüm izle
 • TÜLLÜ KENARLARI SATEN KURDELELER İLE YAPILAN ÇİÇEK
 • Yeni doğanlar için bir cep telefonu seçin

 • Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 91

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi


  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 97

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 20

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 75

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 96

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 58

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 46

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 62

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 9

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 96

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 71

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 87

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 71

  Sechenov Enstitüsü: tıbbın öğrenilmesi 18