San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

"San Francisco Lordu" Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

Rus klasik Ivan Bunin eserlerindeKahramanın isminin hiçbir zaman isimlendirilmediği bir eser. Eylem Napoli ve Capri'de gerçekleşir. Bu eğlenceli ve bol bol seyahat edebilmek için, Bunin, ailesiyle birlikte Eski Dünya'ya gider. Ama o başarılı değil. Bu makalede özetlenen "San Francisco Efendisi" Bunin Özet.

san francisco bunin beyefendinin kısa bir açıklaması

San Francisco bu gizemli beyefendi kim?

Bunin'in hikayesinin özeti - hakkında bir hikayeSon derece zor çalışan, zengin olan, ancak hayatının amacını gerçekleştirmeden önce vefat eden bir adam. Yıllarca süren yoğun çalışmalardan sonra kendisine yakın bir cennet tatili düzenlemek için yeterli parası var. Ama talihsizliği, hayattan nasıl zevk aldığını unutmasıydı.

"San Francisco Efendisi" nin özeti Bunin üç kısma ayrılabilir. İlkinde, kahvenin rahat bir teknede kaldığı süreyi kısaca özetlemek gerekir.

Denizde

Daha sonra sonbahar Atlantis, benzeyenDev bir otel, denize açıldı. Buharlı ocaktaki yaşam ölçüldü. Yolcular erken kalktı, kahve içti, sağlık havuzları aldı ve güverte boyunca yürüdü. Sonra kahvaltı yaptılar ve bir sonraki öğünün beklentisiyle basını okuduktan sonra. Öğle yemeğinden sonra, mutluluk saatleri izledi. Gezginler kamış sandalyeleri üzerine oturdu, ekose kaplıydı ve bulutlu gökyüzüne baktılar. Ve yine - çay, kahve, sıcak çikolata, yürür ... Günlük rutinde en önemli olay öğle yemeği oldu.

Bu hikayenin kahramanı, sürekli olarak yiyecek ve içecek sağlamaktaydı. Yiyecek ve güzel içecekler getirdi, çok sayıda valizini sürükledi, refahla ilgilendi. Ve bu ilişkinin, kişisine olan saygının samimi bir göstergesi olduğuna saf bir şekilde inandı.

Böyle bir rahatlatıcı için güzel arka plangeniş salonda acımasızca oynanan orkestra tarafından eğlence yaratıldı. Ve her akşam, güvertede güzel bir çift görebilirdiniz. Gerçek mutluluğun anlamını kavramış gibi görünen bir erkek ve bir kadındı. Dans ettiler, şampanya içtiler, güldüler, konuştular. Genel olarak, bu yaşamdan her şeyi aldılar.

 san francisco gelen bunin lord

Napoli

"San Francisco Efendisi" nin ÖzetiBunin, hikayede özel bir olay olmadığına dair izlenim veriyor. Bu çalışmanın derin içeriği sadece orijinalde okunarak hissedilebilir. Ama yine de, tekrar devam etmeyi sürdürmek, eylemin Napoli'de gerçekleştiği ikinci kısma gitmeye değer.

Sonunda gemi İtalya'ya geldi. Zengin Amerikalıların ailesi lüks bir otelde durdu. Bu İtalyan kentinde hayatı tarif edemezsiniz, çünkü rutin bir şekilde akabilir, ancak bu sadece bankada etkileyici hesaplara sahip olanlar olabilir.

Gezginleri üzen tek şey -hava burası. Kışın ilk ayı o yıl başarısız oldu: yağmur, rüzgar ve diğer kir. Ve kahramanın aile üyeleri, herkesin iddia ettiği gibi güneşli, sıcak ve hatta limonların çiçek açtığı Capri'ye gitmeye karar verdi.

 san francisco bir beyefendi, bunin hikayesinin bir özeti

Capri Adası

"San Francisco Efendisi" nin özeti, biz şartlı olarak üç bölüme ayrıldık. Ve ikincisi, kahramanın pitoresk adada kalması ve ani ölümü hakkında size bilgi verecektir.

Küçük bir vapurda Amerikan ailesimuhteşem pitoresk adaya ulaştı. Yolda her şey deniz hastalığı tarafından eziyet edildi. Ancak hoş olmayan yolun aşılmasından sonra, isimsiz beyefendi otelin rahat okuma odasına gitti. Orada gazeteyi açtı, ama ne yazık ki hiçbir şey okuyamadı. Çizgiler gözlerinin önünde parladı ve öldü. Onun ölümü, sadece akşam değil, diğer gezginlere de geri dönülemez bir şekilde ...

Ölümden sonra

"San Francisco Efendisi" nin ÖzetiBunin, kahramanın ölümü ile tamamlanabilir. Ancak, romanın anlamı, zengin Amerikalıların Venedik'te ve dünyanın diğer güzel şehirlerinde dinlenemeyeceği değil.

Vücudu en küçük odaya taşındı. Eşi otel sahibi tarafından ölen için daha rahat şartlar talep etti, ancak düz bir şekilde reddetti. Ne de olsa, San Francisco'lu bir adamın eylemi, otelin itibarına büyük bir darbe vurdu. Bu saçma ölüm hakkında ne zaman öğrenecekler?

Şafak vakti, taksi şoförü aceleyle vücuda teslim etti.marina. Sonra ölü beyefendi hızla buharlıya transfer edildi. Soğuktu, küçük bir kabinde ve güvertede aynı hayat devam etti. Ve hepsi aynı eğlenceli patolojik olarak mutlu bir çift. Ve teknedeki tek bir kişi, bu erkeğin ve kadının sadece uygun atmosferi yaratmak için işe aldıklarını biliyordu. Ve dünyadaki hiç kimse bu vasat oyundan ne kadar acımasızca yorulduğunu bilmiyordu.

1915'te Ivan Bunin şöyle yazdı: "San Francisco. " Özet, elbette Rus yazarın eşsiz yeteneğini ortaya çıkarmaz. Bunin, bu çalışmanın yazılmasından, Thomas Mann'ın romanlarından birinden ilham alarak, Venedik'te seyahat ederken yaşlanan bir beyefendinin ölümüyle ilgiliydi. Alman yazar, sembolik imgeler oluşturma konusunda eşsiz bir ustaydı. Bunin'den bazı teknikler ondan aldı. "San Francisco'dan gelen Efendim", bunun bir özeti yukarıda sunulmakta olup, hala Rus klasik edebiyatının eşsiz bir eseridir.

San Francisco'dan bir kitap

Bu hikayede, yazar insanın kaderini resmeder,Her şeyden önce, hayattaki değerli maddi malları. o yorulmadan çalıştı ve bu süre içinde yıllar, içinde, o, mutlu olmak için adama ne verdi doğa tadını nasıl unutmuştu. "San Francisco'dan Sir" kitabının özeti, yazarın eşsiz yaratıcı dilini analiz etmenize izin vermez, ancak çalışmasının felsefi düşüncesinin derinliği hakkında bir fikir verir.Related news

 • Kabak gelen sufle - sadece lezzetli
 • Yunanistan, Türkiyeyi NATOya şikayet etti
 • Rüyayı biliyorum: yılanın ısırığı hakkında ne düşünüyorsun
 • Erikli Ters Yüz Kek
 • Geçerlilik sürelerinin bitiminden sonra hakların değiştirilmesi

 • San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi


  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi

  San Francisco Lordu Bunin Özeti. Ana karakterin resmi