Salpingo-oophoritis kronik

Salpingo-oophoritis kronik


Salpingo-oophoritis kronik 10 22.02.2019, 02:23

Salpingo-oophoritis kronik

Şimdi salpingo-oohoritis kronikKadınlarda üreme sisteminin sık görülen bir hastalığıdır. Tek başına ortaya çıkabilir veya yumurtalıkların ve fallop tüplerinin akut iltihaplanmasının zamansız veya yetersiz tedavisinde bir sonucu olabilir. Kadın bir doktora başvurmazsa, hastalığın kronik formu ciddi sonuçlara yol açar.

Tüplerin tıkanmasının neden olduğu infertilite,onlardan biri. İçlerinde ve çevresinde yapışmaların oluşması sonucu ortaya çıkar. Buna ek olarak, salpingo-oophoritis, siklusun bozulmasına yol açar, menstruasyon ağrılı, bol ya da yetersiz hale gelebilir.

Kadınlar genellikle bu hastalıktan şikayetçiBel ve karın bölgesindeki periyodik veya kalıcı ağrı. Daha sık çekiyorlar. İki elli bir muayene ile jinekolog uterusun genişlemiş bir uzantısını tespit eder.

Ayrıca, tek taraflı ve iki taraflıkronik salpingo-oohoritis ultrason, histerosalpingografi, laparoskopi teşhisine yardımcı olur. Son prosedür sırasında, mevcut adezyonları kesebilir ve gerekli diğer cerrahi müdahaleleri yapabilirsiniz.

Aynı zamanda, kronik sol taraflıSalpingo-oohoritis daha az yaygındır, çünkü daha sıklıkla rahmin uzantıları sağa doğru iltihaplanır. Bununla birlikte, her iki durumda da, her iki fallop tüpünün geçilmez hale gelebileceği iki taraflı bir süreçten daha iyidir. Sadece biri etkilenirse, bir kadın müdahaleler ve tedavi olmaksızın hamile kalabilir.

Çoğunlukla salpingo-oophoritis'e, cinsel ilişkide cinsel istek ve ağrıdaki azalma eşlik eder. Kan analizinde bir alevlenme ile, lökositlerde ve ESR'de bir artış var.

Zamanla sinir sistemi yer alır. Nörojenler ortaya çıkar, sinirlilik, yorgunluk, çalışma yeteneğinin azalması, duygusal kararsızlık gelişir. Bazen idrar ve sindirim sistemi çalışmalarında sorunlar vardır. Rahim ve vajina sürece dahil olursa, o zaman atılımlar vardır.

Eklerin kronik iltihaplanmasıalevlenme döneminde ve yüksek olasılıkta antibakteriyel ilaçlar. Vitamin yatıştırıcıları, antihistaminikler ve antienflamatuar ilaçlar kullanılır. Elektroforez, çamur terapisi, UHF, ultrason, akupunktur gibi fizyoterapik tedavi kullanılmaktadır.

Ayrıca, hasta bir sanatoryuma sahip olması tavsiye edilirtedavi, psikoterapi, masaj, jimnastik, terapötik beslenme. Yağlı, füme, kızartılmış yiyecekleri ve alerjen ürünlerini dışarıda bırakmak, tuz alımını azaltmak gerekir. Kadın temiz havada yürümekte ve orta derecede fiziksel aktivite göstermektedir.

Kronik adneksit alevlenmesi(salpingo-ooforitis) adet sırasında veya sonrasında hipotermi, stres, şiddetli fiziksel ve duygusal stres sırasında ortaya çıkar. Daha sık meydana geldiklerinde, daha az elverişli tahmin.

Bir kadın hamile kalabilirse bileEklerin kronik iltihaplanması, daha sonra çocuğun yatağı karmaşık olabilir. Bu tanı ile gelecekteki annelerin sıklıkla fallop tüpünde düşükler, erken doğumlar, intrauterin enfeksiyon, embriyo implantasyonu vardır.

Kronik oluşumu önlemeadneksit, hastalığın akut formunun zamanında ve yeterli bir tedavisidir. Ve sırayla, kürtaj sayısının en aza indirilmesi, ilaçların yardımı ile erken aşamalarda uygulanması ile önlenebilir.

Doğumdan sonra profilaksi, spiral montajı,Teşhis kazıma ve diğer cerrahi manipülasyonlar da adneksit olasılığını azaltacaktır. Ek olarak, inflamasyonun nedeni hipotermi ve korunmasız seks olabilir.

Böylece salpingo-oohoritis kroniktir.infertiliteye, ektopik gebeliğe, çocukta görülen komplikasyonlara, ağrı, nevroz, cinsel işlev bozukluğuna yol açar. Önlenmesi, akut sürecin zamanında tedavisidir. Kadın hastalığın kronik bir formu ile karşı karşıya kalırsa, o zaman jinekolog için alevlenme ve olumsuz sonuçların sayısını en aza indirmek için sürekli tedavi gereklidir.

Salpingo-oophoritis kronik

Salpingo-oophoritis kronik

Related news

 • Muhallebili Rulo Tatlı
 • Çocukların okula uyarlanması. Birinci sınıf öğrencilerinin uyumunda zorluklar
 • KARTON KUTU VE RULOLARDAN DEKORATİF ORGANİZER YAPILIŞI
 • Boyundan Başlamalı Filiz Örnekli Kız Bebek Yeleği Yapımı Türkçe Videolu
 • Parlak ve Büyüleyici Elbise Modelleri
 • MTS, Beeline veya Megafon - hangisi daha iyi Tanım, tarifeler ve incelemeler

 • Salpingo-oophoritis kronik 54

  Salpingo-oophoritis kronik


  Salpingo-oophoritis kronik 94

  Salpingo-oophoritis kronik 10

  Salpingo-oophoritis kronik 55

  Salpingo-oophoritis kronik 12

  Salpingo-oophoritis kronik 84

  Salpingo-oophoritis kronik 31

  Salpingo-oophoritis kronik 39

  Salpingo-oophoritis kronik 29

  Salpingo-oophoritis kronik 76

  Salpingo-oophoritis kronik 30

  Salpingo-oophoritis kronik 38