Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 2019

Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 2019
24.08.2019

Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 66

Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir

En önemli özelliklerden biriherhangi bir firmanın faaliyeti sonuçta ortaya çıkan kârdır. Bununla birlikte, kârın varlığı, işletmenin etkinliğini doğru bir şekilde belirlemenize izin vermez, çünkü mutlak bir göstergedir. Bilgilendirilmiş sonuçlar elde etmek, göreceli olarak ve belirli kaynakların etkinliğini karakterize eden karlılık göstergelerine dayanabilir. Kuruluşun faaliyeti, varlıkların bir bölümünü diğerini etkilemek için kullanmayı amaçlar ve sonuç üretilen ürünlerdir. Bu nedenle, varlıkların belirli bir bölümünün karlılık göstergelerini belirlemek çok önemlidir: sabit varlıkların, mevcut varlıkların veya örneğin bir bütün olarak tüm varlıkların kârlılığı.

Birçok şirkette tüm üretimsüreç belirli sabit varlıklara bağımlıdır, bu da mümkün olduğunca verimli kullanılması gerektiği anlamına gelir. Verimlilik derecesini firma tarafından alınan net karı sabit varlıklarının değerine bölmek üzere kârlılık endeksini hesaplayarak belirleriz. Daha fazla kolaylık sağlamak için bu gösterge yüzde olarak ifade edilebilir. Sabit varlıkların kârlılığı, her birim için ne kadar net karın düştüğünü gösterir.

Hesaplama prosedüründen görebileceğiniz gibi,pay ve payda olarak kullanılan göstergeler ilişkili zorluklar, farklı raporlama formları alınır. net karı tahakkuk esasına göre hesaplanan gelir tablosunda (kar veya zarar), tanınan ve olması döneme isabet tüm kârı temsil eder. Diğer taraftan, bilanço mesafede duran maliyeti, bu nedenle zaman içinde farklı şekillerde olabilir, belli bir tarihte bir değerdir. Sabit varlıkların kârlılığını daha basitçe hesaplamak isterseniz, dönemin sonunda değerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, hesaplamalarda dönem başına ortalama maliyeti kullanmak daha doğru olacaktır.

Sabit kıymetler,mülkiyet, ancak kesinlikle hiçbir şey, tüm varlıkların kullanım verimliliğini tahmin etmeyi engeller. Varlıklardaki getiri, alınan karın mülkün değerine oranı ile aynı şemaya göre tam olarak belirlenebilir. Tek fark, bazen pay, net kar yerine vergi öncesi karı kullanmasıdır. Bu göstergeyi hesaplarken, kullanılan varlıkların değerine dikkat etmeyi unutmayın: ortalama ya da dönem sonunda.

Mülk kullanımının etkinliğikuruluşu bir üretim tesisi olarak nitelendirir, ancak işletme sahibi için ne kadar karlı olduğunu göstermez. Bunu değerlendirmek için, özkaynak kârlılığının incelenmesine başvuruyorlar. Açıkçası, kazanılan net karın sahibinin sermayesinin oranı olarak hesaplanmaktadır. Bu sorumluluğun miktarı genelde nadiren değişir, bu nedenle varlıklar durumunda olduğu gibi sorunlar olmayacaktır.

Katsayıların dikkate alınan kategorisiyokluğundan dolayı normatif değerlerle karşılaştırmaya tabidir. tüm işletmeler farklı olduğu için, bazı belirli değerlere göre duran varlıkların karlılığı sınırlamak zordur ve bir çok az veya hiç varlıklar, diğeriyle de büyük karlar yapabilirsiniz Katılıyorum - neredeyse sadece özelliklerin temelinde, hatta pahalı ekipman, bina ve benzeri varlığında kıracak üretim. Bu bağlamda, kârlılık göstergeleri genelde dinamiklerde ve endüstri ortalamaları göstergeleri ile karşılaştırılır. Buna ek olarak, varlıkların getirisi ve özkaynak kârlılığının genellikle DuPont'un metodolojisi ve formüllerini kullanarak faktör analizine tabi tutulduğunu belirtmek gerekir.

Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 2019

Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 2019

Related news

 • Fahri doktora
 • Rafael Nadal, Avustralya Açıkta çeyrek finale yükseldi
 • Kağıthane Belediyesi Ücretsiz Yaz Spor Okulu 2015
 • Ordu Haberleri: Çığda şehit olan Uzman Çavuş Dinçin cenazesi Giresunda
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 85

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir


  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 90

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 73

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 39

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 72

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 80

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 25

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 93

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 36

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 9

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 63

  Sabit varlıkların kârlılığı üretim verimliliğinin önemli bir göstergesidir 2