Saç derisinin sebore tedavisi 2019

Saç derisinin sebore tedavisi 2019 Saç derisinin sebore tedavisi

Saç derisinin sebore tedavisi

Sebore - bu oldukça yaygınvücuttaki metabolik bozukluklarla ilişkili insan derisinin bir hastalığı ve cildin yağ bezlerinin ihlali. Çoğu zaman, hastalık, genç sivilce ve kepek görünümü ile ilişkili olan ve bir ömür boyu süren hormonal arka plan değişmeye başladığında, ergenlik döneminde ortaya çıkar. Erişkinlerde, hastalık uyuşuktur, ancak her zaman belaya neden olur, çünkü sebore, kepek, saç dökülmesi, çabuk yağlı saçlar, yüzdeki sivilce ile kendini gösterir.

Saç derisini ve yüz ve boynunun derisini sebore eden deriyi ayırt edin.

Sırasıyla bir pilar parçasının seborekuru ve yağlı sebore edilir. Sebasöz bezlerin aktivitesindeki rahatsızlıklara bağlıdır. Sebum hiperprodüksiyon eğilimi, daha sonra sebore gelişirse ve hipoproducts, daha sonra kuru.

Saç derisinin yağlı sebore.

Bol sebum salgısı eşlik ediyorkafa derisi üzerinde ve soyulma terazileri ile karıştırıldığında, cilt yüzeyinde sarımsı bir yağlayıcıya dönüşür, bu da tırnak kazıma sırasında kolayca çıkarılır. Aynı zamanda bu durum, bazen çok güçlü bir kaşıntı ile birlikte olur, bu da cildin kaşınmasına ve daha sonra egzemanın gelişmesiyle enfeksiyona yol açabilir.

Yağlı sebore, erkeklerde daha sık görülürergenlik ve 50-60 yaşlarına kadar, gelecekteki hastalık belirtileri zayıflamaya başlar ve tamamen ortadan kalkabilir. Eğer sebore tedavi edilmezse, sonunda saç dökülmeye başlar ve köşede kellik bulunur.

Kadınlarda, yağlı sebore özelliklesık kafa yıkama, çünkü çok miktarda sebum nedeniyle, saç bol miktarda yağ ile yağlanır ve hızla yağlanır ve birbirine yapışır. Aşırı saç dökülmesi ve kafa derisinin kaşıntısı da gözlenir. Bu hastalar her gün saçlarını yıkamak zorunda kalıyorlar.

Kafa derisinin kuru sebore.

Kadınlar daha çok genç yaşta hastalanırlar.tezahürün zamanı 50-60 yıllarında yoğunlaşarak zirveye ulaşır. Kuru sebore kendini sebasöz bezlerin hipofonksiyonunda gösterir, bunun sonucu olarak saç ve saç derisi kuru kalır ve sebum ile yağlanmaz. Saçlar donuklaşır, kırılganlaşır ve dökülür. Kuru sebore için çok karakteristik bir özellik, pul gibi görünen büyük miktarda kepektir. Kepek, özellikle saçlarınızı tararken başınızdan omuzlara yapışır. Bu aynı zamanda kaşıntı ve nahoş hislerle de kendini gösterir. Kuru sebore diğer cilt hastalıklarının nedeni olabilir, örneğin egzama, seboreik dermatit, vb.

Saç derisinin sebore tedavisi.

Gelişimin özel bir nedeni olduğundanHastalık mevcut değildir ve poli-terapötik olarak kabul edilir, hem yağlı hem de kuru kafa derisinin sebore edilmesi tedavisinin, vücuttaki metabolik bozukluklarla ilişkili altta yatan hastalığın tedavisi ile başlaması gerektiğini akılda tutmak mantıklıdır.

Çoğu zaman, endokrin hastalıklar, metabolik bozukluklar, nöropsikiyatrik bozukluklar, gastrointestinal bozukluklar, vb.

Sebore tedavisinde önemli bir araçBaşın bir parçası, bir diyet uygulamak ve doğru beslenmeyi sağlamaktır, çünkü bu sorunun yarısını çözebilir ve bazen tamamen ortadan kaldırır.

Bunu yapmak için, tüm yağlı, kızartılmış, tuzlu, baharatlı, şekerli ve tam tersi diyetin hariç tutulması, meyve ve sebzelerin, süt ürünlerinin, porselenlerin, büyük miktardaki sıvıların tüketimini arttırmak gerekir.

Saç derisinin sebore tedavisi kapsamlı ve düzenli olmalıdır.

Hidrojen sülfür suları ile vitamin terapisi, su prosedürleri, darsonvalizasyon, fizyoterapi ve sanatoryum tedavisi de vardır.

Saç derisinin sebore tedavisi 2019

Saç derisinin sebore tedavisi 2019

Related news

 • Çeyiz Bohçalarına Koyulan Boncuklu Pembe Tülbent
 • Crassula Bitkisinin Bereket ve Şans Getirmeye Etkisi
 • Neden rezerve koltukta koltukların yerini bilmeniz gerekiyor
 • Trakehner atların cinsi: tarih ve açıklama
 • Çileklerin Doğru Sulaması

 • Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi


  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi

  Saç derisinin sebore tedavisi