Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 2019

Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 2019


Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 9 22.01.2019, 20:12

Sıradan rezene: tohumdan büyüyen

Sıradan insanlar, adi insanlar adındaeczane dereotu, yararlı özellikleri ve tadı için yüzyıllardır talep gören bir sebze kültürüdür. Doğal haliyle, bu kültür Orta ve Batı Asya, Avrupa, Kuzey Afrika, Japonya, Kafkasya ve Kırım'da yetişmekte olup, İtalya'nın gerçek vatanı olmasına rağmen.rezene ortakTarafından karakterize iddiasız bir bitkianason aroma, kuru taşlı yamaçlarda, konutların yakınında ve yollarda meydana gelir. Endüstriyel ölçekte, Fransa, Romanya, İspanya, Güney Afrika, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Hollanda, Macaristan'da rezene yetiştirilmektedir. Böyle bir kültür, Ukrayna ve Rusya topraklarında tanınmasını buldu.

Ortak rezene: açıklama

Kereviz rezene ailesine aitbir mavimsi kaplamayla, 2 metrelik bir yüksekliğe ulaşabilen, yuvarlak şekilli, yüksek ölçüde dallanmış bir sap ile karakterize edilir. Yapraklar, sıradan dereotu yaprakları gibi, birçok kez pinnate yeşil vardır.rezene sıradan açıklamaBirkaç tane olan ana kökler,çubuk, güçlü, 1-1,5 cm bir kalınlığa sahip.Fakatın çiçekleri şemsiyeler, Temmuz-Ağustos arası çiçek toplanan çok küçüktür. İkinci sezon için ekim rezene çiçeklenme anından itibaren. Meyveleri oldukça küçüktür (bin adet ağırlığı yaklaşık 7 gramdır), dikdörtgen şekli ve tatlı bir tadı ile karakterizedir. Tam olgunlaşması Eylül ayında gerçekleşiyor.

Bahçe mahsulü olarak rezene

Birçok yaz sakinleri yeterli rezene koymazlar.önemsiz bir hasat ile büyük bir sorun. Ayrıca, diğer sebzeler (domates, kimyon, havuç, fasulye, biber, ıspanak, fasulye) için mahalle de elverişsizdir. Bitkinin komşularının büyümesine zarar verdiği yönünde bir görüş var. Ancak, ayrı bir yatak ekimi yaparken, zamanında işleme ve sulama rezervi sıradan ürünlere zarar vermez: başka birinin topraklarındaki kökler, sadece nem eksikliği ile başlar. Bu arada rezenenin kokusu yaprak biti korkutuyor.

Rezene Özellikleri

Şimdi moda rezene sıradan (makalede sunulan fotoğraflar) insan vücudu için yararlı birçok özellik var.rezene sıradan fotoğrafÇekirdeklerinde eser elementler, yağlı yağlar, mineral tuzlar, protein ve şeker bulunur. Yemekte, genç sürgünler, tohumlar, yaprak sapı ve etli üsleri kullanılır - bir çeşit kochanchiki.rezene ortak yetiştirme

Rezene tohumu şeker, protein, yağ içerir.Atenolun ayrılmaz bir parçası olduğu uçucu yağ ve şekerleme ve unlu mamuller, pudingler, çorbalar ve şarabın hazırlanmasında kullanılır. Buhar damıtma ile elde edilen ve güçlü bir anason kokusu ile karakterize edilen renksiz esansiyel yağ, parfüm endüstrisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Kontrendikasyonlar

Bu bitkinin kontrendikasyonları arasındaonun idiyosenkrazi. baş dönmesi ve mide bulantısı duygular kullanımını terk etmek gerektiğinde. Biz hamilelik, emzirme ve epileptik nöbetler sırasında rezene kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. hazımsızlık ve alerjik reaksiyonların meydana gelmesi ile temelde rezene içeren preparatların aşırı doz ile sonuçlanabilir.rezene sıradan yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Genç sürgünler ve yapraklar mükemmel bir alternatiftiralışkanlık dereotu ve petioles - korur için özel bir baharat. Yeşiller tabaklara konur - sınırlı miktarlarda ve sadece taze. Bu arada, taze yeşillikleri çok dona verebilme yeteneği, rezene değerli özelliklerinden biridir. Kochanchiki hafif bir ısıl işlemden sonra kullanıma uygundur: söndürme, kızartma ve pişirme; Ayrıca ham olarak salataya eklenirler.

yetiştirme

Rezene nasıl sıradan yetiştirilir? tohumdan büyüyen özel zorluklardır. - yoğun beyaz kochanchiki rezene sadece otlar ve tohumlar ve sebze (ya da İtalyan) verir: önemli nokta mağaza raflarında yüksek kaliteli ve taze tohum, seçimi 2 tür sundu. Çimlenme tohumları 2-3 yıl sürer.rezene olağan yararlı özellikleriRezene vejetatif yayılabilir -çalıyı bölerek, ancak bu yöntem nadiren kullanılır. Ogorodnikam rezene tohumlarının tohumlanması gibi. Bu operasyon yılda iki kez yapılır - ilkbaharda (nisandan mayıs sonuna kadar) veya kışın (Ağustos-Eylül) - önceden hazırlanmış bir yatakta 2 cm derinlikte. Gerekirse, toprak talaş, talaş ve humus (1 metrekare-1 kova) veya kül (1 metre kare başına 0,5 kg) ile doldurulmalıdır. En rahat fotofilik rezene açık tınlı veya kumlu tınlı topraklarda hissedilir. Dikim için arazi yılda bir kez değiştirilmeli ve kış mahsulleri ve sıra mahsulleri kullanmak için bir öncü olarak tavsiye edilir. Dikimden önce toprağın döllenmesi, her metrekarede bir çift gübre, turba ya da gübre ve bir çift talaş tenekesi yapmak gerekir.

Ekim özellikleri

İlkbahar ekiminde (ilk on gün içindeNisan) Mayıs ayından önce yatağın nemi korumak amacıyla bir film altında tutulması gerekiyor. 5-10 gün sonra, ortaya çıkan fidelerin, bitkiler arasında 20 santimetrelik bir aralık bırakarak, ayıklanması gerekir. Dikim kalınlaşması ile prematüre stalking ve çiçeklenme olasılığı yüksektir, kalınlaştırılmış petioller istenilen boyuta ulaşmaz, bu da beklenen hasadın kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir. İnceltildikten sonra rezene maternal infüzyon ile desteklenmelidir. Rezene tohumları unfurl. Çok erken bitkilerle, bitki okçuluk eğilimli.

Rezene sıradan, kullanışlı özellikleri veHalk ilaçları tarafından takdir edilen kontrendikasyonlar, fide yöntemiyle yetiştirilebilir. Şubat ayı başlarında - Mart ayı başlarında fideler için ekim yapılır. Bu durumda toplama isteğe bağlıdır, ancak arzu edilen (bir kez, açık zemine iniş sırasında).

Rezene sıradan bakımı

Mayıs ayı sonlarında - haziran başında, ürün biraz gerekliYaklaşık 3-7 cm yüksekliğinde Etli ağartılmış kök köklerinin elde edilmesini amaçlayan bu işlemin, iki kez bir sezonda tekrarlanması önerilir. Beyaz rezene tavuklarının bulaşmasını önlemek için, yaz başlangıcında bitkinin alt kısmının yapay olarak korunması tavsiye edilir. Bunun için halkaları plastik bir şişeden (yaklaşık 20 cm) kesmek ve bitkilerin üzerine biraz daha derine yerleştirmek gerekir. Büyüme sürecinde, 1: 3 oranında su ile seyreltilmesi gereken inek gübresi hazırlanması için rezene, iki kez fermente ot veya sığırkuyruğu infüzyonu ile takviye edilmelidir. Sulama için elde edilen infüzyonun 1:10 oranında kullanılması tavsiye edilir.

Rezene ortak, yetiştiriciliği olmayanözel zorluklar sunar, sık sık gevşetme ve sulama gerektirir: 5-6 günde bir (her metrekare için 10-15 litre su). Yabani otları korumak ve nemi korumak için malçlama toprağı uygulayabilirsiniz. Rezene meyvelerinin olgunlaşması Ağustos-Eylül aylarında gerçekleşir.

Rezene hazırlık

Rezene alımları değerli almanızı sağlaryararlı hammaddeler ve yaz boyunca üretilir. Toplamadan sonra yaprak kütlesi kurutulur, havalandırılır ve hermetik olarak kapatılmış bir kapta, tercihen camda depolanır. Tohumlar, olgunlaştıkça, kahverengi aşamada toplanır. Daha sonra 2-3 gün iyi havalandırılan karanlık bir yerde yoğurulur veya yoğurulur. Tohumların iyi kapatılmış bir kapta saklanması gerekir. Köklerin toplanması, kazma, yerden yıkama, kurutma ve kesme işlemleriyle gerçekleşir. Bundan sonra iyi kurutulmuş veya dondurulmuş olması gerekir. Alternatif olarak rezenenin kökleri, diğer köklerin yanı sıra olağan şekilde de saklanabilir.

Tıpta uygulama

Rezene sıradan, yararlı özellikleriuzun zamandır bilinen, medikal sektöründe uygulama bulundu ve sinir ve cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Soğuk algınlığı durumunda önleyici amaçlarla bu bitkinin yapacağı süs ve infüzyonlar kullanılır. Rezene yağı, balgam söktürücü ve müshil özellikleri ile donatılmış dereotu suyunun hazırlanmasında temel oluşturur. Çoğu zaman bu ilaç ağrılı bir doğanın gastrointestinal spazmlarının yanı sıra yenidoğan bebeklerde şişkinlik için reçete edilir.rezene ortak tohum büyüyen

Rezene ekstresi birçok preparatta bulunur,evcil hayvanlarda pire ve bitlerin yok edilmesini amaçladı. Bu tür parazitlerle mücadelede, bitki de taze formda kullanılabilir. Bunu yapmak için, taze yaprakların dört ayaklı evcil hayvanların saçlarına taşlanması ve sürülmesi gerekir.

Rezene meyveleri geliştirmek için kullanılırSindirim ve iştahın uyarılması, gazların bağırsaklarında birikme, böbrek rahatsızlıkları, solunum yollarının iltihaplı hastalıkları. Bir tıbbi çözelti hazırlamak için bir bardak kaynar su dökmek için 2-3 çorba kaşığı kıyılmış rezene meyvesi gerekir ve günde 3-4 kez 1-3 yemek kaşığı alınır.

Terapötik banyolarda, su buharı ile birlikte rahatlatıcı ve aynı zamanda insan vücudu üzerinde sağlığın iyileştirici etkisi olan rezene süpürgelerinin etkisi etkilidir.

Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 2019

Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 2019

Related news

 • Ihlamur nasıl saklanır
 • Akıllı Bebek Küveti Aqua Scale
 • Parti Gece Makyajı Nasıl Yapılır

 • Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 38

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen


  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 53

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 12

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 49

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 43

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 32

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 3

  Sıradan rezene: tohumdan büyüyen 72