Rusyada Ilya Muromets Anıtı 2019

Rusyada Ilya Muromets Anıtı 2019 Rusyada Ilya Muromets Anıtı

Rusya'da Ilya Muromets Anıtı

Ilya Muromets ünlü epik bir kahraman,güç ve Rus ruhunu somutlaştırdı. Ama, mahkûmiyet tarihçilerin üzerinde, gerçek İlyas kadar 30 yıl bile bağımsız yürüyemiyordu efsaneye göre. Suçlama bacak ve kolların bir sonucu, felç olarak, çocuk menenjit ve.

Harika şifa

Efsanelerin dediği gibi, yaşlılar İlya'nın yaşadığı eve geldiklerinde su içmesini istediler. Genç adam, 30 yıldır oturmakta olduğunu ve taleplerini yerine getiremediğini söyledi.

Sonra büyükler tekrar su isterler. İlyas'a yanıt olarak, ayağa kalkar su dökülen ve soranlara getiriyor. Ona içki ısmarladığını kabul ediyor. Üçüncü yudum sonra Ilya Muromets inceliği bedeni düşünülemez gücü hissetti.

Mucizevi şifa veren yaşlılar, genç adamı Büyük Dük Vladimir'e katılmaya emretti. Ancak Kiev yolunu takip eden, o ağır taşı değil ziyaret etmelidir.

Ilya Muromtsu AnıtıSiparişi tamamlayan Ilya Muromets taş altında bir at ve zırh bulur. Buraya gelince, ölümünde kendisine üflenen Svyatogor'la birlikte çalıştı ve İlya daha da güçlendi.

Neden Ilya - Murom?

Rus tarihçileri bunu düşünmeye eğilimlidirler.Ünlü kahraman Murom'dan uzak olmayan Karacharova'dan geliyor. "... Murom kentinde evet Karacharov köyü itibaren": antik efsaneler okursanız, biz çoğu sözlerle başlamak görebilirsiniz

pamflet Ilya Muromtsu fotoğrafıKaracharov köyünde bir anıt levhası bile var,ünlü Rus kahramanının adının ölümsüzleştirildiği. Bu tahta, iman edildiği eve çivilenmiş ve İlya Murometleri yaşıyordu. Ve yerel kilisede kutsal kalelerine tapabilirsiniz.

Ilya Muromtsu'ya bir anıtın bulunduğu yerde

Murom kahramanın doğum yeri

Oka'nın kıyısında, muazzam Murom şehrinde,Ilya Muromets anıtı yükselir. 1999 yılında kurulmuş ve oldukça genç olarak kabul edilir. yaratılış yazar VM Canines O Kursk kurulan Alexander Nevsky kaide, ve Moskova'da Manej Meydanı'nda Zhukov'un anıtı gibi eserleri ile ünlü oldu ünlü heykeltıraş haline gelmiştir.

Heykeltıraş, Ilya Muromets'e ait anıtı teslim ettiği anda, onun zihni hemen çok popüler hale geldi. Haydi sadece turistleri değil, aynı zamanda yerlileri ziyaret etmek için de bir hatıra olarak fotoğraf çekin.

Murom'daki Ilya Muromets AnıtıMurom'daki Ilya Muromets anıtı özellikle yerel yeni evliler ile popülerdir. Gelin ve damat hemen oraya gittiğinden ve büyük destansı kahramanla fotoğrafladığı için neredeyse bir kaide açıldı.

Murom'daki kahramanın anıtı - güç ve maneviyatın uygulaması

Doğrudan heykelle ilgili olarak konuşan heykeltıraş Klykov, yaratılışında kahraman keşiş imajını somutlaştırmaya çalıştı.

Yazar kahramanı savaş postasına koydu.Röntgenci manastır kıyafetlerini görebilirsiniz. Kahramanın başında geleneksel askeri kask göründü. Murom'daki Ilya'nın sol tarafında, Ortodoks haçı kelepçelenir ve sağ el, tüm düşmanları korkutup, kılıcını yükseltir.

Eski günlerde, Oka Nehri boyunca, Rus topraklarını ayıran bir sınır vardı. Ilya Muromets Anıtı Oka'ya doğru görünüyor ve kahraman düşmanlarına izin vermeden anavatan sınırına bakıyor.

Kılıcın ucundan sayarsanız, anıtın yüksekliğiüzerine kurulduğu kaide, neredeyse 21 metre. Üsse yakın zafer ve güç - zafer sembolleri olması dikkat çekicidir. Korkunç kuşlar sol pençelerini kılıçlara yaslar.

Anıtın gençliğine rağmen, o zaten olduşehrin sembolü ve kartvizit. Anıtın kurulmasından sonra, birçok yerli halkın destansı kahramanın halkın icadı olmadığını, gerçekten de yaşadığı ve anavatanın iyiliği için savaştığını öğrenmesi şaşırtıcıydı.

Ilya Muromets in Vladivostok

Rusya'nın en ucunda, yenisınır muhafızlarının pedestal patronu. Vladivostok'taki Ilya Muromets'e bir anıt oldu. Ve bu kahramanın Rus sınırlarının korunmasının bir sembolü olarak seçilmesi hiçbir şey için değil. Sonuçta, Rus'da, huzur ve dokunulmazlığın ana bekçileri Rus bogatyrs idi. Sakinlerin huzurunu koruyan ve devletin sınırlarını savunanlardı ve rolleri artık sınır muhafızlarına aitti.

Vladivostok'taki Ilya Muromets anıtı, Krasnoyarsk organizasyonundan bir armağandır. Anıtın yazarı da Krasnoyarsk - heykeltıraş K. Zinich'in sakinlerinden biriydi.

Anıtı açma tarihi semboliktir - günlük28 Mayıs'ta kutlanan sınır muhafızı. Açılış törenine Vladivostok I. belediye başkanı ve Rusya'nın FSB'si (Primorsky Territory sınır bölgesi) başkanı Pushkarev ve N. Gusev katıldı. Sponsorlar - Krasnoyarsk firmasından "Stimex" şirketi de şehrin hayatındaki bu kültürel etkinliğe dikkat çekti.

Vladivostok'daki kahramana anıtın görünümü

Rus kahramanı için bir anıt kurduAmiral Meydanı'nda Vladivostok Embankmenti. Bu, tüm yabancı turistleri karşılayan ve zaten Rus bir ülke olduğunu söyleyen bir sembol.

Ilya Muromets anıtına organik olarak entegre edildi.Pasifik Filosunun Savaş Zaferi'nin mevcut anıt kompleksi. Yakınlarda modernite ve destanları birleştiren şapel ve zafer kemeri vardır.

Ilya Muromets bir keşiş kılığında temsil edilir vemonastik bir elbise içinde giyinir. Sol el kılıcı tutar, fakat Murom'daki bir heykel gibi onun başının üstünde kaldırmaz. Kılıç ihmal edildiğinde Vladivostok'taki Anıtı, barış seçeneği temsil ve sağ Rus kahraman nimet bir jest yapar.

Yerel sakinler arasında anıtın enstalasyonunun arka planıfazla tartışma vardı. Pek çoğu projenin sponsorunu beğenmedi. Diğerleri anıt kompleksinde bir anıt kurma fikrini beğenmedi. Hatta bazıları kaidenin kurulumu için fikirlerini sunmaya başladı. Yani, belirli bir genç adam, Skryplev adasında biraz daha düşük olan Ilya Muromets'e bir anıt kurmayı önerdi.

Vladivostok ilya Muromets AnıtıBunun Amerikan Özgürlük Anıtı'na verdiğimiz yanıt olabileceği öne sürüldü.

Başka nerede Murom Rus kahramanı bir anıt

Ilya Anıtı'nın nerede bulunduğunu sormakMuromtsu, kahramanın doğduğu yeri, Murom şehrini hemen hatırlayabilirsiniz. Tabii ki, kahraman için bir anıt var. Oka Nehri'nin kıyısında, güzel ve şirin bir şehir parkında bir anıt var.

Rus sembolü ve dikkat çekicidir.Rus sınırlarının savunucusu Murom Ilya'yı hem Rusya'nın merkezinde, Murom'da hem de Rusya'nın sınırlarında binlerce kilometre uzaklıkta bulunan şehirlerde ölümsüzleştiriyor.

Öyleyse, geminin rıhtımındaki kahraman, Vladivostok'ta göründü. Tam konumu Amiral Meydanı.

Ve ayrıca Ilya Muromets'in bir anıtı var.Yekaterinburg. İstasyon merkezi meydanda Tagansky Park'ta kuruldu. Bazıları yerel anıtın Murom'daki anıtın güzelliğini ve gücünü aştığına inanıyor.

Yekaterinburg ilya Muromets AnıtıBir bronz anıt yapılmış ve bir atın üzerinde oturan bir taş önünde bir kavşakta Murom kahramanı temsil eder.

Kurulan ana anıtlara ek olarakMurom, Vladivostok ve Yekaterinburg, Rus kahramanı anıtı, merkez parkta bulunan Izhevsk'de. Ve aynı zamanda muazzam Murom şehrinin girişinde, İlyas'ın yüzüne sahip bir taş vardır. Ukrayna'da, Chernigov şehrinde, ahşap bir Ilya Muromets heykeli vardır.

Epik kahraman Ilya Muromets'in kaideleri nereye kurulursa kurulsun, her zaman turistlerle doludur ve yerliler huzur dolu meydanlarda rahatça gezinirler.

Rusyada Ilya Muromets Anıtı 2019

Rusyada Ilya Muromets Anıtı 2019

Related news

 • Köy Çorbası Tarifi
 • Karnabaharlı Patates Oturtması Tarifi – Sebze Yemekleri
 • Tüp bebekte başarısız olunca ne yapılır
 • Yeni Yıla Zinde Başlamak Elinizde
 • Yumurtalı Patates Nasıl Yapılır Videosu

 • Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı


  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı

  Rusyada Ilya Muromets Anıtı