19.06.2019

Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 47

Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki

Öğrenci işgücü müfrezelerinin tarihiuzak geçmiş. Yirminci yüzyılın başlarında, onların efsanevi faaliyetlerine başladılar. Öğrenci çalışma grubu nedir? Üyelerinin faaliyetleri nelerdir?

Bugüne kadar, 236 binden fazla meraklıgençlerin kendilerini emek cephesinin savaşçıları diyoruz. gelenek başlangıçta başladı tutulması, aktif binanın ebeveynlik, yolcu taşımacılığı, hasat, balık işleme, hizmet ve diğer faaliyetlerde bulunmaktadır.

öğrenci işgücü müfrezesi

SRT: öğrenci işgücü müfrezesi

SRT, üzerinde oluşturulan bir toplubelli bir süre. Amaç boş zamanlarında gönüllü bir iştir. Eğitim kurumlarındaki öğrenci sayısından oluşur. Bu tür işçi müfrezelerinin yaratılış tarihi, uzak 1924'te başlıyor. Bu zaman, başlangıç ​​emek terimi olarak kabul edilir. Yüzyılın başında, Sovyet öğrencileri, ilk toplu çiftliklerin doğuşunda, bakir toprakları büyütmek için büyük devlet tesislerinin inşasına katıldılar. Sadece 1963'te sadece inşaatta değil, deşarjlar vardır. Onlar ekolojist, öğretmen, rehber vb.

SSCB tarihinin gelişimi boyuncaBüyük şantiyeler, her yerde SRT'nin varlığı vardı. Öğrenciler için çalışma Baikal-Amur Ana Hattı, Sayano-Shushenskaya hidroelektrik santral ve diğerleri gibi herhangi bir sitede idi. Ne yazık ki, büyük gücün çöküşüyle, 1993'te Komsomol'un dağılmasıyla, gençlik müfrezelerinin çoğu dağıldı. En inatçı olan Sverdlovsk SRT, bu yıl otuzuncu yaş gününü kutladı.

Öğrenci işçiliği kadrosunun gözden geçirilmesi

Yeni SRT'ler

21. yüzyılın başında insanlar yüksek sesle konuşmaya başladılar.öğrenci müfrezelerinin yeniden canlanması. Ve boşuna değil. Sonuçta, aslında, öğrenci çalışma ekibi gençlere ilk iş deneyimi sunuyor. Ayrıca iletişim becerilerini geliştirir, kolektivizme alışır. Rusya'da 21. yüzyılın ilk modern çalışma mevsimi Sverdlovsk SRT temelinde gerçekleştirildi.

Ülkenin her yerinde oluşmaya başlıyorbenzer müfrezeler. Yaz aylarında çalışan öğrenci sayısı önemli ölçüde artmaktadır. Bütün bölgelerde, karargahlar oluşur. SRT'nin hareketini aktif olarak geliştirmek için bir araya gelme zamanı. Bu girişim Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenmiştir.

Öğrenci işçiliği müfrezesi: canlanma tarihleri

Temmuz 2003'te Koordinasyon Kurulu, hükümet komisyonunun desteği ile Moskova'da kuruldu. Görev, 2004 yılında öğrenci gruplarının gelişimini destekleyen bir önlem planı geliştirmektir.

Kasım 2003’teYekaterinburg'daki Eğitim Bakanlığı, yeni modern servis istasyonlarının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bu olayda, tüm bölgeleri birleştirecek merkezi bir organizasyon oluşturulmasına karar verildi.

Haziran 2004'te ilk toplantı, ilgili personelin tüm başkanları tarafından Moskova'da yapıldı.

yüz öğrenci işgücü müfrezesi

17 Şubat 2004 tarih olarak kabul edilirRus servis istasyonlarının yeniden canlanması. Moskova'da bu günde, All-Russian Öğrenci İşçileri Birimi Forumu düzenlendi. Etkinlik, etkinliklerinin 45. yıldönümü ile aynı zamana denk geldi. O gün, Devlet Kremlin Sarayı, tüm ülkeden gelen beş binden fazla katılımcı topladı. Forumda gençlik bütünüyle bir Rus toplumunun "Rus Öğrenci Ayrışmaları" kurulması kararlaştırıldı.

SRT'nin faaliyetleri

Şimdi öğrenci işgücü müfrezesi aşağıdaki tiplerden birine ait olabilir:

 • Bina.
 • Öğretim.
 • Kılavuzlar.
 • Servis.
 • Tıbbi.
 • Çevresel.
 • "Kar iniş."

Her öğrenci yönünü seçebilirO en ilginç olduğunu düşünmektedir. STO çocuklar değil sadece geçici işçilerin ekibi ve daha bir şey için olur. ortak operasyonlarda sırasında yan yana yaşayan birçok adamlar her an yardımcı olabilecek gerçek arkadaşlar bu sıkı dostluk ailede olduğunu, biri bile onun gerçek aşkı karşılamaktadır. Tüm ekibinden üyeler sadece olumlu geribildirim gelir. Öğrenci emek grupları Tempers karakter, birleştiren, irade eğitir.

Her dönem heyecan verici bir spor günü ile biter. Çalışma sonuçları özetlenir, en iyi öğrenci çalışma grubu ilan edilir.

öğrenciler için yüz çalışma

Yakın geçmiş

Son yıllarda Rus öğrenci gruplarıbüyük ölçekli, dünya çapında bir düzeye sahip eserlerde yer aldı. 2009'dan beri, çocuklar Uzak Doğu, Rosatom (Krasnoyarsk bölgesi ve Leningrad bölgesi), Soçi'deki Olimpiyatlarda APEC zirvesinin tesislerinde çalıştılar.

Şubat 2009'dan bu yana Gaziler Konseyi,Katılımcılar, Rus işçi müfrezelerinin hareketinin gelişimine önemli bir katkıda bulundu. Konsey, kamu yetkililerinin temsilcileri ile etkileşime girer, etkinlikler düzenler, projeler, üniversiteler, işletmeler, kamu kurumları ile işbirliği yapar. Gençlik Derneği "Rus Öğrenci İşçiliği Dekolmanı" nın kendine ait bir onur rozeti vardır. Bu hareketin en iyi, en aktif katılımcılarına verilir.Related news

 • Sabun mu daha sağlıklı duş jeli mi
 • Post Tagged with: pilav
 • ELMALI KURABİYE
 • Ender Saraç Kimdir
 • Gogol Portre eserinin analizi. Sanat veya servete hizmet

 • Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 66

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki


  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 6

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 95

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 66

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 17

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 96

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 73

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 24

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 23

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 99

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 91

  Öğrenci işgücü müfrezesi. Geçmiş ve şimdiki 76