19.06.2019

Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 69

Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme

Clematis hiç kimseyi kayıtsız bırakmayacak. Çeşitli şekil ve renklerde şık çiçekler haziran başından itibaren ve en soğuk olana kadar zarif bacaklarında çiçek açar. Çeşitliliğe bağlı olarak, kompakt bir çalılıkta büyüyebilir veya 10 metreye kadar bir liana uzatabilirler.

Buttercup cinsinin ailesinin bu sarma tesislerisıcak İspanya'dan, bazı bahçıvanlar için onlara bakmanın çok zor olacağından korkuyorlar. Yetiştiriciliğin kendine has özellikleri vardır, bunların en önemlisi, başarılı bir yer seçimi, zamanında üst pansumanlama, doğru budamadır.

Ekim sırasında gübreleme

İlkbaharda üst pansuman akasmaTek bir yerde Clematis 30 yaşın üzerinde büyüyebiliryıl, bu nedenle ekimden önce arazi çok dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Dikme delik humus (2 kova) ile doldurulması için, kum ve turbanın, odun külü 0.5 L 1 kovası, süperfosfat ve karmaşık gübre 100 g ekleyin. alkalin, nötr toprak gibi Akasma, yani ekim dolomit bir avuç eklemek istendiğinde. Taze gübre ve ekşi turba kullanımı klematizi mahvedebilir.

üst pansuman clematis

İlkbahar ekiminden sonraki ilk yıl içinde gübreleme yapılmamaktadır. Gelecekte, topraktaki besin miktarı azalır ve bitkinin gübreye ihtiyacı vardır.

Bol çiçekli için pansuman değişimi

Akasmaların ilk döllenmesi Mayıs ayında gerçekleştirildi.üreme filizlendikten sonra. İkincisi tomurcuklanma döneminde. İlkbaharda akasmaların beslenmesi büyümelerini ve gelişmelerini uyarır. Bu zamanda, bitki azot ihtiyacını çok kötü karşılamaktadır. Bunu yapmak için, artan nitrojen içeriği olan (N harfiyle işaretlenmiş ambalaj üzerinde) herhangi bir karmaşık gübre uygundur. Ayrıca, bitkinin altındaki toprak kireç sütü ve mulchiruetsya tarafından döküldü.Chtoby güçlü, bol çiçek açması akasma olsun, besleme bitki bitkisel dönem boyunca, ayda yaklaşık 2 kez yapılmalıdır.

Yaz boyunca, mineral pansumanlar ile değişirOrganik. Mineral kaplamalar için, bir kova su üzerinde karmaşık bir gübre kibrit kutusu kullanılır. Organik - bitkilerin infüzyonu (1-2 litre), kuş pisliği (1:15) veya fermente bulamaç (1:10).

akasma üst pansuman

Ağustos ayından beri nitrat gübreleri kullanılmamıştır.yer fosfor alır. Onun kıtlığı yaprak hışırdatmasına, kökün engellenmesine ve sürgün büyümesine neden olabilir. İlkbaharda beslenme için potasyum nitrat veya amonyum nitrat kullanılmışsa, yazın ikinci yarısında potasyum sülfat ile değiştirilmesi gerekir. Sürgünler tamamen olgunlaşmalıdır, böylece kış aylarında bahçıvanın güçlü, kışa hazır akasmaları vardır. Eylül ayında fosfor ile üst giydirme ana yemek ile kemik unu, basit veya çift süperfosfat şeklinde yapılır. Ancak, toprakta aşırı miktarda fosfor, bitkinin erken yaşlanmasına neden olabilir ve kloroz insidansını provoke edebilir. Fosfatların topraktaki etkisini her 2 haftada bir nötralize etmek için demir sülfat eklenir.

Başarının anahtarı iyi topraktır

İyi havalandırılmış ekili arazilerde, kökklematis sistemi, çalılık tabanından 1 m'ye kadar genişliğe ve 80 cm derinliğe kadar uzanır, bu da bitkinin topraktaki minerallerden ve hayati aktivite için eksik olan eser elementlerden seçim yapmasına izin verir.

Doğru şekilde ve tam olarak uygulanan doğru biçimde ekilen klematis, her zaman bol çiçek açar ve kışı iyi tolere eder.Related news

 • Bronchorus (tabletler): kullanım talimatları, incelemeler, analoglar, preparatın tarifi
 • Fayanstaki Boya Lekesi Nasıl Çıkar
 • Püsküllü File Çanta Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Peynirli Kabak Sandal Tarifi
 • KAĞIT KATLAMA YAPIŞTIRMA SÜS KAR TANESİ YAPIMI

 • Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 23

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme


  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 23

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 31

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 84

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 67

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 91

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 81

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 66

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 58

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 35

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 41

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 19

  Regal klematis. Çiçeklenme ve büyüme için üst giyinme 20