19.06.2019

PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 62

PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması

Güneş radyasyonunun insanlar üzerindeki faydaları ve zararı uzun zamandan beri dünyanın bilim adamlarının dikkatini çekmektedir. Ultraviole ışınlarınınkrem ppddalga boyundan farklıdır ve 3 tipe ayrılır: UVC - kısa, UVB - orta uzunlukta, UVA - en uzun. UVC ışınları insanlar için tehlike oluşturmaz, çünkü Dalgalarının kısa uzunluğu, Dünya'nın yüzeyine ulaşmaz, atmosferin ozon tabakası tarafından tamamen absorbe edilir. İnsan cildi üzerindeki etkinin derecesi ve doğasında iki diğer tür farklıdır. Ciltte vücuda kemik dokusunun güçlenmesine katkıda bulunan D vitamini üreten güneş ışığının yararlarına ek olarak yanıklar, cildin erken yaşlanması ve melanoma gelişim riski (malign tümör) vardır.

Zararlı etkilerin seviyesini azaltmakUltraviyole güneşten koruyucular PPD ve SPF indeksleri ile birlikte kullanılır; bunlar ışınları bloke eden filtreler olarak kullanılırlar ve cilde bulaşmalarını engellerler. SPF filtreleri, spektrum B'nin UV ışınlarına, spektrum A'nın ışınlarına ait PPD filtrelerine karşı koruma sağlar;ppd ile güneş kremiyok ettikleri için en tehlikelidermis tabakası kollajen lifleri, yaşlanma sürecinin hızlandırılması ve aynı zamanda deri kanserine yol açabilir. tek faktör SPF içeren ürünler, sadece yanmasını önlemek edebiliyoruz ve SPF ile güneş yağı ve PPD güneş UVA ve UVB türlerinden kapsamlı koruma sağlar. Pakette kısaltmanın yanında belirtilen rakamlar, bu korumanın derecesini gösterir. Örneğin, PPD kremi 8, güneş UVA ışınımından 8 kat daha az deriyi atlayacak. Ve SPF işaretli rakam, güneşin güvenli kalış süresini gösterir. Bir güneş kremi seçerken, cilt, göz ve saç rengine bağlıdır senin fototipine dikkate almak gerekir. Bu nedenle, cilt ne kadar açıksa, SPF ve PPD o kadar yüksek olur. Krem de cilt türüne uymalıdır. O koruma yüksek derecesi, daha kalın takdir kıvamını daha yoğun olacaktır. Kuru cilt tipi için uygundur. ince deri (göz kapakları, dudaklar, boyun bölgesi) ile yüz ve vücudun en hassas alanlar için, en yüksek koruma (30-50 adet) ile fon kullanılması önerilir. Ayrıca, özel dikkat böyle burun, kulaklar, uyluk olarak yüz ve vücudun en dıştaki parça, dikkat edilmelidir.

PPD ve SPF faktörleri ile güneş kremi içinen etkili korumayı sağladığı için, dışarı çıkmadan 20-30 dakika önce normal şekilde uygulamanız önerilir. Bu süre zarfında ürün cilde emilir ve güneşlenmeye hazır hale gelecektir.

ppd kremi

PPD ve SPF'ye sahip güneş koruyucularınormal günlük bakıcılara kıyasla daha yoğun bir tabaka. Yüz için optimum kısım, parmak pedine yerleştirilen krem ​​miktarına eşit olacak ve vücut için ise yaklaşık iki ya da üç çorba kaşığı olacak.

Unutulmamalıdır ki en kalıcıGüneş ışıyıcıları belirli bir süre sonra ve mekanik eylem sonucunda özelliklerini kaybederler. Bu nedenle, kremayı güneşte geçen süre boyunca deride yaklaşık iki saat içinde ve havuzdaki her banyodan sonra yenilemek gerekiyor.Related news

 • PATATES ARASI KÖFTE
 • Sayfayı iletişimde dondurma hakkında bilgi edinin
 • Diyet Yaparken Karpuz Yenir mi
 • Kağıttan Gül Yapımı – Resimlerle Kağıttan Gonca gül Yapımı
 • Coco Star Tarifi

 • PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 92

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması


  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 70

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 25

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 38

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 79

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 55

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 48

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 16

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 10

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 42

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 25

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 51

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 94

  PPD ile güneşten koruyucular: cildin güneşten güvenilir şekilde korunması 98