Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir 2019

Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir 2019 Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir?

Bir portre oluşturmaya başlamadan önce,nihai sürümünde nasıl görüneceğini düşünün. Kendiniz karar verin için neyin geleceği görüntü size söylemek ve aşağıdaki görüntüyü vurgulamak istediklerini vurgulamak istediğiniz en önemli şey. Bazı ayrıntıları tasvir etmeye başlamadan önce, bir portre oluşturmanın özelliklerini göz önüne alalım, önce ne arayacağımızı bulacağız.

aşamalı olarak kalem nasıl çizilir

Genel bilgi

Gözler ruhun aynasıdır. Bu banal cümle, alakasını kaybetmez. Gözler bir insanın iç dünyasını, düşüncelerini, belki konuşmadığı şeyleri yansıtmaktadır. Sözcüklerden çok mütabakât hakkında ne gibi küçük hatların söylediklerini düşünün. Gözlerin, dudakların, burun, çenenin hassasiyeti - bu portre değil, kamera işleyebilir. Düşünceler, ruh hali - portre size ve modelinize bu şekilde verecektir. "Özgün" yi yağmalamaya çalışmayın, olmayanı getirmeye değil, ona özgü olmayan şeyleri yapmaya çalışmayın. Ağzın çarpıtılmış bir köşesi, biraz eğik göz, yüksek kaş gibi herhangi bir "önemseme", kasıtsız veya kıskanç bir ifade yapabilir. Önce insanı anlamaya çalışın, içeriye bakın, en basit olanı fark edin ve kağıda aktarın.

aşamalı olarak kalem nasıl çizilir

Portre nedir?

En karmaşık güzel sanatlargünlük iş, hata ve bulgular gerektirir. Bir kişinin belirli yüksekliklere ulaşabileceği diğer herhangi bir etkinlikte olduğu gibi, çizim için sabır ve yetenekli bir danışmanlık gerekir. Kişiliğiniz sizinle kalacak, ancak deneme yanılma ile uğraşmadan önce birçok nesil portrecinin imaj tekniklerini öğrenmek için "elinizi uzatmak" önemlidir. Yalnızca bu teknikleri ustalıkla kullanırsanız, kendinizde, benzersizliğinizde, özünüzde bulursunuz.

Herhangi bir çizim, ortakkonturlar, kademeli olarak genelden ayrıntılara geçiyor. Çeşitli yumuşaklık derecelerinde basit kurşun kalemlerle stoklayın. Elbette ki daha da keskinleşmelidirler. Kağıda zarar vermeyecek ve kurşun kalem çizgilerini lekelemeyecek iyi kağıt ve yumuşak silgeyi unutmayın.

bir erkeğin dudaklarını çizmek nasıl

Ana hatlarıyla başlayalım

Kaşlarına bak. Onlar da kişinin karakterini altını: şaşkınlık geniş, dar, uzun, kısa, çatık, köşeleri kaldırdı. kadar orijinal, yakın bir görünüme benzer mümkün olduğunca onlara göstermek için deneyin ve yüz çerçeveleme saç ana çizgi çizin bu çizgiler sert ve yumuşak olabilir. insan dudağı Belirli bir durumda insanların uğradıkları duyguların dizi ifade edebilir. Ayrıntılı kılavuz istediğini çizmek yardımcı olacaktır.

Soru ortaya çıkıyor: dudakları çizmek ne kadar güzel? Alt dudak ile başlayın, sonra üstteki çizin. Dudaklar genişlik veya farklı, kaprisli olarak şişirilmiş veya kuru olarak sıkıştırılmış olabilir. Bu ayrıntıları işaretle. Sonra bir burun çizin. Alt konturları ile başlarız, burnun ucu kör veya sivri olabilir, kanatlar geniş veya dar olabilir. Burun yapısının karakteristik özelliklerine dikkat edin, şekli. Çizim sürecinde, artık ihtiyacınız olmayan silgi gereksiz parçaları, yardımcı hatları silin. Resmi ve kağıda zarar vermemek için bunu dikkatli bir şekilde yapın.

Şimdi bir kişinin dudaklarını bir kalemle nasıl çizeceğimize daha yakından bakalım. Aşağıda basit bir talimat.

dudak çizmek ne güzel

Bir etapta kalem nasıl çizilir

Birkaç basit ana hat ile başlıyoruz. Üst ve alt dudakların boyutunu "sınırlandıracaklar". Çizgiler bir bütün olarak ağzın ana hatlarını çizecektir. Bakıcının dudaklarının oranlarını tutmaya çalışın. Kısa çizgilerde, sınırlarını çizin, köşeleri bağlayın.

Genelden özelliklere

Dudak ile bir kalem nasıl çizileceği sorusu üzerine çalışmakadım adım, bir dizi noktayı dikkate almalısınız. Onları düşünün. Bir erkeğin üst dudağının üstünde içi boş, iki kısma bölündü. Bir kalp şeklinde çizin ve sonra ekstra çizgileri bir silgi ile çıkarın.

Açıklık veriyoruz

Dudakları daha gerçekçi yapmak içinYumuşak bir kalem almak ve gölge çizmek gerekir. Böylece onlara hacim vereceğiz, karakter. Bakıcının dudaklarına bak. Belki de bir kişi, mutlu veya frowns olduğunda kararlı veya görünür kırışıklıkları vardır. Nasıl ve nerede bulunduklarına bakın, ne kadar derin ve fark edilir. Çizimde bu ayrıntıları yumuşak bir kalemle yansıtın.

bir erkeğin dudaklarını bir kurşun kalemle çizme

aydınlatma

Dudak ile bir kalem nasıl çizileceği sorusu üzerine çalışmakadım adım, sadece bakıcının özelliklerini dikkate almanız gerekir. Büyük önem taşıyan aydınlatmadır. Işık dudaklarında parlama yapabilir, bu yerleri beyaz bırakır. Resme renk eklemek istiyorum - şimdi yapın. Ama parlaklıktan uzaklaşmayın, bir portre çizin ve bir çocuk kitabı çizmeyin. Görüntüyü maksimum gerçekçilik vermeye çalışın. Onun resimde tüm bu püskürtüldü ise - dudakların bakıcısı, hayat buluyor bireysellik, tekliği ve karakter kazandırmak. Bu aslında, hepsi bu. Artık dudaklarınızı kalemle adım adım nasıl çizeceğinizi biliyorsunuz.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, her şey çok karmaşık ve korkutucu değil. Eğer gerçekten istiyorsan nasıl çizileceğini öğrenebilir ve bu aktivitede çok fazla zaman ve enerji harcamayı isteyebilirsin. Daha az özenli insanlar için farkedilemeyecek ayrıntıların akranını gözlemlemek, gözlemlemek ve fark etmek de önemlidir. Dersiniz sizi mutlu edeceğiniz, dakikalar geçireceğiniz, planladığınız şeyleri elde edeceğiniz, birilerine kendinizin ve becerilerinizin bir parçasını transfer edebileceğiniz ve verebileceğiniz bir hale getirecektir.

Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir 2019

Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir 2019

Related news

 • Kim bir iş adamı ve nasıl biri olunur
 • Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not
 • Evde çikolatalı dondurma nasıl yapılır
 • Tavada Lahmacun
 • Kreatin: Yan Etkiler

 • Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir


  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir

  Portre. Aşamalı kalem nasıl çizilir