Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 2019

Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 2019

Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 88 28.01.2019, 14:41

Plasentanın enfarktüsü - nedir? nedenleri

Plasenta en önemli organlardan biridir.Sadece hamilelik sırasında bir kadının vücudunda olan fetüsün gelişimi. Konsepsiyondan bir hafta sonra ve uterusun iç duvarından başarılı bir şekilde verildikten 30 dakika sonra oluşmaya başlar ve var olmaya son verir. Bu organın ne kadar iyi işlev gördüğü, gelecekteki bebeğin intrauterin gelişimine bağlıdır. Fetusun beslenmesi, yaşamsal aktivitesinin solunumu ve atılımı plasenta yoluyla gerçekleştirilir.

Plasentanın enfarktüsü - nedir?

Bu organda kan damarları varanne ve fetus. Gelişim için gerekli olan besin maddeleri ve oksijen, embriyo maternal arteriyel kandan alınır ve venöz kanı gereksiz yere taşır.

Gebelik sırasında jinekologlar gözlemlemekbu bedenin durumu için. Ultrason yapınız ve kalınlığını, yoğunluğunu, geçirgenliğini, olgunluğunu ve rahimde tutturma yerini değerlendirdiğinizden emin olunuz.

Plasentanın enfarktüsü - nedir?

Bunun normal durumundan herhangi bir sapmaOrgan değişen ciddiyetin ve hatta ölümünün fetüs gelişimine yol açabilir. Enfarktüs, beslenme arterindeki ani kan akışının bir sonucu olarak gelişir. Bu plasenta belirli bir alanın nekrozunun sebebidir. Bazen enfarktüs büyük boyuttadır ve organın tüm kalınlığına nüfuz edebilir. Gelecekte, fibrin bu alanlarda birikebilir. Ek olarak, enfarktüsün küçük odakları, plasentadaki kalsiyum tuzlarının birikmesinden kaynaklanabilir.

Fetal plasenta

Plasenta sınırlı bir ömre sahiptir. Geliştirir, kendisine verilen işlevleri yerine getirir ve yaşlanır. Vücudun yaşlanma belirtileri kireçli incrustasyonlar (ayrı bölgelerinde tuz birikmesi) olabilir - bu enfarktüs tiplerinden biridir. Ancak bu patolojinin doğası ne olursa olsun, her durumda, plasentanın bu kısmı onun işleviyle başa çıkmaktan çıkar.

Plasentanın enfarktüsü. nedenleri

Bu patolojiye hangi faktörler yol açabilir? Plasentanın enfarktüsü - ne olduğunu öğrendik, şimdi nedenlerini anlayacağız. Çoğu zaman bu patoloji neden olur:

 • gebeliğin ikinci yarısının uzun vadeli toksikozu (pre-eklampsi, eklampsi);

 • plasentanın eşit olmayan hızlandırılmış olgunlaşması;
 • gebe kadınlarda böbrek hastalığı;

 • gelecekteki bir annenin yüksek tansiyonu;

 • Hamile bir kadının aşırı kilosu ya da tersine onun yokluğu.

tanılama

Bu patolojiyi tespit etmek için ultrason kullanılır.plasenta. Bu çalışmada, kalp krizi dış hiperekojen veya homojen (homojen) gipoehogennym leke kalın parenkiminde keskin kenarlı bir formasyon farklı şekillerde olarak tanımlanmıştır.

Ek olarak, ultrason uterusta plasentanın yerini belirleyebilir. Bu plasenta previa tanımlamak ve öngörülemeyen komplikasyonları önlemek için mümkün kılar.

sonrafetal plasenta çocuğun doğumudenetlenir. Normalde gelişmekte olan bir hamilelik ve plasentanın maternal tarafındaki güvenli çözünürlüğü ile bazen küçük beyaz yoğunluklu noktaları kapama şeklinde görebilirsiniz. Bu yaşlanma plasentanın ölen liflerindeki kalsiyum tuzlarının birikmesidir. Fetal gelişim için böyle bir planın kalp krizinin küçük odakları etkilemez.

Plasentanın enfarktüsü. nedenleri

etkileri

Plasentanın enfarktüsü - nedir ve ne kadar tehlikeli?fetus için? Her şey nekrotik değişikliklerin büyüklüğüne bağlıdır. Eğer nekroz bu vücudun küçük bir bölgesini etkilediyse, büyük ihtimalle bu durum gelecekteki bebeğin sağlığını etkilemez.

Çok sayıda mikro enfarktüs veya nekroz ileYaklaşık üç santimetre çapında ve daha büyük bir komplo, fetüs hipoksi ve beslenme eksikliği yaşayabilirsiniz. Bu duruma fetoplasental yetmezlik denir. Bu patoloji hamileliğin üçüncü trimesterinde özellikle tehlikelidir çünkü sıklıkla gelecekteki bir bebeğin gelişmesinde intrauterin bir gecikmeye yol açar. Plasenta enfarktüsünün 1 / 3'den fazla yenilmesi, intrauterin fetal ölüme yol açabilir.

Bunun disfonksiyonları için tıbbi gözetimEmbriyonik organ zorunlu olarak (plasenta enfarktüsü gibi). Bu patolojiye yol açan nedenler en kısa zamanda belirlenmeli ve ortadan kaldırılmalıdır.

önleme

Her kadın hamileliğini öğrendikten sonraiçtenlikle, gelecekteki çocuğunun her şeyin yolunda olacağına ve sağlıklı doğacağına inanır. Bunun gerçekleşebilmesi için, fetoplasental yetmezliğin önlenmesi ile ilgili belirli önlemlerin uygulanması önemlidir, bu da plasenta enfarktüsüyle sonuçlanabilir. Bu nedir ve sonuçları nelerdir, biz öğrendik.

Plasenta ultrasonu

Plasenta enfarktüsünü önlemek için önlemler:

 • Hamilelik için zamanında kayıt;

 • hamilelik sırasında birkaç kez ultrason yapmak gerekir;

 • Bir jinekologun tüm önerilerini yapmak ve gerekli laboratuvar testlerine girmek;

 • temiz havada yürümek;

 • doğru beslenme.

Bu basit kurallar, gelecekteki anne ve bebeğinin öngörülemeyen durumlardan kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 2019

Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 2019

Related news

 • Vajinismus Hakkındaki 10 Yaygın Mit
 • Motoblock MTZ: açıklama, şartname, fiyat
 • Çocuklar neden ders çalışmak istemez
 • Denizli Haberleri: Sürücü gaza fazla yüklenince otomobil mağazaya girdi

 • Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 23

  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri


  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 39

  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 72

  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 88

  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 57

  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 96

  Plasentanın enfarktüsü - nedir nedenleri 92