Pil 23A: galvanik güç kaynağı 2019

Pil 23A: galvanik güç kaynağı 2019
17.05.2019

Pil 23A: galvanik güç kaynağı 53

Pil 23A: galvanik güç kaynağı

Son yıllarda bataryalarısürekli olarak yeniden şarj edilip yeniden kullanılabilen yeni güç kaynakları olduğu için, uygunluk. Ancak, bazı durumlarda, piller hala kullanımda olduğundan, hangi boyutta olduklarının farkında olmalısınız. Çoğu kişi, muhtemelen AA ve AAA pillerin ne olduğunu bilirler - hala benzer güç kaynakları için konektörleri olan çoğu öğede kullanılırlar. Bununla birlikte, benzer tasarıma sahip daha kompakt piller de vardır. Örneğin, AAAA modelleri vardır ve bu makalede bir batarya 23A olarak kabul edilecektir. Bu, standart pillere kıyasla boyut olarak oldukça küçük, ancak yine de tablet pillerinden daha büyük boyutta ve daha verimli bir güç kaynağıdır. Peki, 23A pil nedir? Bu makaleden öğreneceğiniz şey budur.

boyutlar

pil 23a

Dikkat etmeniz gereken ilk şey23A pilin sahip olduğu boyutlar. Çok kompakt - boyutu, geleneksel bir AA pilinin neredeyse yarısı kadardır. Daha kesin olarak, uzunluk olarak 29 milimetre ve çapı 10 milimetreye eşittir. Bu tür boyutlarda, böyle bir pil sadece 8 gram ağırlığındadır - bu son derece küçüktür, bu nedenle gerekirse büyük bir güç kaynağı tedarik edebilirsiniz. 23A'lık bir batarya çok insan için faydalıdır, ancak kullanılabileceği amaçlar biraz sonradan ele alınacaktır.

dizayn

Batarya 23A 12V oldukça sıradışıYapı - kapağının altında birbirinin üzerine yığılmış sekiz alkalin eleman vardır. Çoğu durumda, bunlar LR932 tipi pil hücreleridir, ancak modelden modele farklılık gösterebilirler. Ancak tasarım her zaman aynı kalır, bu yüzden başka bir batarya için hata yapamazsınız.

Teknik özellikler

alkalin pil 23a

Meselenin teknik tarafı ne olacak? Alkalin 23A batarya, prensipte benzer herhangi bir güç kaynağı gibi birçok özelliğe sahip değildir. Yukarıda belirtildiği gibi, anma gerilimi 12 volttur, sıklıkla bu rakam ürün adına listelenir. Böyle bir pilin tipik kapasitesi çok yüksek değil, saatte sadece 40 megamper. Bununla birlikte, çoğu durumda, bu piller, çok fazla enerji gerektirmeyen bu cihazlarda kullanılmaktadır, bu yüzden bu stok, uzun bir kullanım süresi için yeterli olmalıdır. 23A pil, AA veya AAA piller gibi daha büyük tamamlayıcıları kadar yaygın değildir. Bu tür bir güç kaynağı tam olarak nerede kullanılır? Bu daha sonra tartışılacak olan şeydir.

Pillerin pratikte kullanılması

pil tipi 23a

Hayatta olmayan birçok insanBenzer bataryalarla çarpışır, hangi faaliyet alanında kullanılabileceğini hayal edemez. Ama aslında, bu türden birkaç alan var. Örneğin, her otomobil tutkunu alkali 23A 12V pilin nasıl göründüğünü biliyor. Neden? Gerçek şu ki, araba alarmları için çoğu anahtarlık bu tür bataryalardan güç alıyor, bu yüzden bir alarm yüklü bir arabanız varsa, o zaman kesinlikle bu tür pillerle karşı karşıya kaldınız. Ama sadece bu alanda onlarla görüşebileceğinizi düşünmeyin. Bir başka parlak örnek de küçük bir boyuta sahip olan ve kullanım sırasında az miktarda enerji gerektiren temassız anahtardır, böylece bu tip piller de içine monte edilir.

çeşitlilik

alkalin pil 23a 12v

Parmak ve küçük piller bulunabilirhem mağazalarda hem de online olarak - satış teklifleri her zaman bol ve uzun bir süre için kalacak. Peki ya özel 23A piller? Onlara ihtiyacınız varsa, bunları her zaman bulabileceğinizi ortaya koyar - bunlar AA ve AAA pilleri kadar çarpıcı görünmezler. Üstelik, en yakın mağazanızda böyle bir model olmasa bile, internete bakabilir ve bu tür pillerin hem perakende hem de toptan satışında mutlaka onlarca teklif bulabilirsiniz. Çoğu zaman, bu pilleri uzun bir süre sağlamak için birkaç düzine sipariş etmek çok daha yararlıdır.

maliyeti

Heyecan verici olan iyi ve son soruKullanıcılar - bu pillerin fiyatıdır. Doğal olarak, diğer güç kaynakları türlerinde olduğu gibi, üreticiye çok fazla bağlıdır. Eğer titiz bir müşteri değilseniz, o zaman elli ruble daha az yerli marka "COSMOS" bir pil satın alabilirsiniz. Dünyanın önde gelen üreticilerinden en kaliteli ve güvenilir pilleri almak istiyorsanız, size seksen yüz ruble bir parça mal olacak modelleri bulabilirsiniz. Özellikle de uzun süre bir pil kullanacağınız düşünülüyorsa, artık çok fazla atık yok.

pil 23a 12v

Yani şimdi 23A pilin ne olduğunu biliyorsunuz.Bir piyasada güç kaynakları satışı için tekliflerin çeşitliliği yanı sıra ne kadar size böyle bir satın mal olacak iç, üzerine yerleştirilmiş gibi boyut ve özelliklere sahip ne. Şimdi böyle pil ile çalışır evinde en az bir cihaz, içinde var olsun, aslında dikkat etmelidir ve sahip tür cihazlarda ise, yakın gelecekte bu pilleri satın alabilirsiniz. Her zaman istediğiniz zaman gerektirecek bir yedek güç kaynaklarına sahip yararlıdır.

Pil 23A: galvanik güç kaynağı 2019

Pil 23A: galvanik güç kaynağı 2019

Related news

 • Carmate Zutto 3 Style: kullanım kılavuzu, kullanıcı yorumları
 • Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Ayı Yapımı
 • Güzelliğe doğal yolla kavuşun
 • Kvas iç, onun kalori içeriği düşük, yaz ve sıcak günlerde çok iyi
 • Kiraz Dünyası: Erişteli yeşil mercimek

 • Pil 23A: galvanik güç kaynağı 7

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı


  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 58

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 7

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 78

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 96

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 90

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 50

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 61

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 29

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 26

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 50

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 91

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 25

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 25

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 79

  Pil 23A: galvanik güç kaynağı 11