Peynirli patlıcan 2019

Peynirli patlıcan 2019 Peynirli patlıcan

Peynirli patlıcan

Sonunda, bizim anımızdaki anı bekledik.sebze bahçeleri ve meyve bahçeleri. Patlıcan yemeklerini peynirle pişirmenin vakti geldi. Daha önce, patlıcanları tanımadım, şimdi sık sık pişiriyorum ve kendim de yetiştiriyorum. Onlar biraz patates ve kabak benzer, ancak bu benim kişisel görüşüm.

Bu tarifi, atıştırmalıklar kategorisinde daha uygundur,Genellikle ev ziyafetleri için pişiriyorum. , Sarımsak karanfil, kaydıraklı mayonez iki yemek kaşığı, domates sosu üç yemek kaşığı - Yani, peynir patlıcan hazırlamak için, biz 1 büyük patlıcan, peynir 80 gram (bu meze için mükemmel bir seçim bence, Mozzarella peyniri) gerekir.

Peynirli patlıcan, aşağıdaki şemaya göre hazırlanır:

1) Patlıcanımı dikkatli bir şekilde yıkayın, dilimlere kesin ve kaynar suda 2 dakika bekletin.

2) Fırında pişirme tavası yağ ile yağlanır ve üzerine bir dilim patlıcan konur.

3) Sarımsak özel bir ezilme ile geçirilir ve mayonezle karıştırılır. Aynı kütlede küçük bir ızgarada peyniri ovun, hepsi karışıktır.

4) Sarımsaklı peynir karışımını, patlıcan üzerine serpilmiş bir çay kaşığı, biraz üstü sulu domates sosu ile koyduk.

5) Fırında patlıcan peyniri ile fırında pişirin.20 dakika boyunca 200 ° C'yi aşmamalıdır. Sıcak servis ediyoruz, aksi takdirde peynir donduracak. Patlıcan mükemmel bir şekilde dondurulmuş ve uzun süre saklandığı için bu çanak da kışın hazırlanabilir. Evet, mağazalarda neredeyse tüm yıl satılıyorlar, ancak patlıcanları daha fazla tanıdık ve kesinlikle çevreye zarar vermiyor.

Peynirli patlıcan vedomates. Peynirde olduğu gibi aynı şekilde hazırlanırlar. 3 orta boy patlıcan, 5 domates, 200 gram sert peynir (aynı çeşit Mozzarella peynir alacağız, ancak diğer çeşitleri de olsa çok kötü olmamasına rağmen), 3 sarımsak karanfil, mayonez alacaktır. Patlıcan ı ılık suda yıkarız, son sefere dilimler halinde ve iki yarım dilimde keseriz. Domatesleri çevreleyip patlıcanların üzerine koyun. Rendelenmiş peynir, kıyılmış sarımsak ve mayonez karışımı karıştırıp iyice karıştırın, bu bir tür sosdur. Bu sos ile patlıcan suyunu alın. Bir patlıcanı, peynir ve domatesleri fırında en fazla 20 dakika pişirin. Sıcak meze maydanoz ve acayip masaya sıcak servis yapmak için bir süsleme ile süslenmiştir.

Elbette bu atıştırmalık, örneğin, jambon veya sosis gibi bazı etler ile desteklenebilir. Ben henüz bu seçeneği denemedim, ama kesinlikle onu pişirmeye çalışacağım.

Patlıcanlar için çok yararlı olduğuna dikkat edilmelidirkalp problemi olanlar. Çok miktarda potasyum içerirler (lahana, soğan ve tatlı biberlerden bile daha fazladır), sodyum, demir, fosfor, kalsiyum ve magnezyum içerirler. Bu nedenle, kemikler için çok yararlıdır. Ve lesitin gibi bir madde, örneğin ateroskleroz gibi bazı hastalıklarla etkili bir şekilde mücadele edebilir.

Bunların tüm yararlı özelliklerini kaydetmekşaşırtıcı sebze, onları pişirmek veya buğulama, hatta salata şeklinde taze yemek için daha iyidir. Dondurulmuş patlıcanlarda, yararlı maddeler neredeyse hiç yoktur, fakat yine de bazı faydalar vardır. Diğer sebzelerle birlikte de marine edilebilirler. Kızarmış patlıcanlar elbette çok lezzetlidir, ancak çocuklara kızartılması tavsiye edilmediği için bu yemeği bir çocukla besleyemezsiniz. Ve sağlıklarını izleyen yetişkinler, pişirme veya yükselmeyi öneriyorum.

Patlıcan yiyin ve bundan sakınmayın.ilginç bir sebze, o, iyi olmanın yanı sıra, size hiçbir şey getirmeyecektir. Ve onları pişirmek çok kolay, peynir ve domates ile aperatifler için yemek tarifleri okuyarak kendiniz için gördüm. Bu arada, aynı şekilde pişirebilir ve genç kabak (ya da onlar da "kabak" olarak adlandırılır, ilk kez böyle bir isim duydum, çok şaşırdı), çok lezzetli çıkıyor.

Peynirli patlıcan 2019

Peynirli patlıcan 2019

Related news

 • Eğlendirici eğlence - düğün için giyinme oyunları
 • Örgü Bebek Uyku Tulum Modelleri 2016
 • Kendi elleriyle Yılbaşı çelenklerini hazırlıyoruz
 • Kıl Dönmesine Ne İyi Gelir: Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi
 • Montaj kutusu. Nedir, nasıl doğru bir şekilde kurulabilir

 • Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan


  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan

  Peynirli patlıcan