Osmanlı İksiri Nedir 2019

Osmanlı İksiri Nedir 2019 Osmanlı İksiri Nedir

Osmanlı İksiri Nedir?

Osmanlı İksiri

Osmanlı iksirinedir? Zararlı mı yararlı mı iyi mi kötü mü… Bu ürün hakkında izlenim ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlgilendiğim konularla ilgili siteleri belirli aralıklarla tararım. Yine böyle tarama günlerimin birinde, kendi sitemde katlanamayıp kaldırdığım google reklamlarını yayınlayan bir sitede ilginç bir reklam gördüm, yine bir iksir satılmaya çalışılıyor. Bu sefer iran miran değil, bizden biri(!), Osmanlı iksiri ! hadi bakalım…

Estergon Kâl’ası bre dilber aman
Su başı durak aman
Kemirir gönlümü bre dilber aman
Bir sinsi firak.

Bana yukarıdaki mehter marşını hatırlatan bu ürün için bir tanıtım müziği kullanmak isterlerse bu kişilere Estergon Kal’ası ya da Hicaz Hümayun Peşrevini o da olmadı Yine de Şahlanıyor Aman marşlarını kullanmalarını öneririm.

Osmanlı adı pek çok şeye alet edilebiliyor. Bakarsınız yarın da güneş gözlüğü için kullanırlar.

Osmanlı İksiri Bre Dilber Aman

Öncelikle kilo sorunu olan saf insanları avlama niyetiyle, kurnazca seçilen ürün adı hakkında düşüncelerimi paylaşayım:

Osmanlı kelimesi bir çok Türk gencine “kuvveti” çağrıştırmaktadır. Bunun nedenlerinden bahsetmeyeceğim ama varolan durum bu. Kuvvetli bir insanda arızlık (“arız” bazı yörelerimizde sıskalık, cılızlık anlamında kullanılan bir kelime) olamayacağı düşünülür. Yani Osmanlı kelimesi seçilerek güçlülüğe, kuvvetli olmaya bir gönderme var.

İksir kelimesiyse “olağanüstülüğü” çağrıştırır ayrıca gerek masallarda, gerek bilgisayar oyunlarında özel güçler iksirler aracılığıyla kişilere geçer. Yani iksir kelimesi de kilo almak için normal olan her yolu denediğini sananların, asla kilo alamayacağını zannedenlerin ilgisini çekmek için seçilmiştir. İran iksiri ürününe de boşuna konulmadı. İksiri iç ve tüm dertlerden kurtul ! Ne güzel hayal…

Şimdi de bu ürünün sitesinde yazılanlardan bazılarını irdelemek istiyorum:
”Yapılan bilimsel bir araştırma sonucuna göre; yemek yemek bazı insanlar için zevk iken, bazı insanlar için ise eziyettir. Ürünü kullanmaya başladığınız andan yaklaşık 45 dakika sonra gözünüz yiyecek bir şeyler arayacak, adeta ne bulursanız yemeye başlayacaksınız. En keyiflisi de yemek yerken olağan üstü zevk alacaksınız.

Herhalde yukarıdaki cümlelerdeki bayağılık dikkatlerinizden kaçmamıştır. Kaldı ki “yapılan bilimsel bir araştırma” varsa neden bu araştırmanın kaynağı söylenmiyor. Muhtemelen böyle bir araştırma olmadığı için. Zaten hiçbir ciddi bilimsel araştırmada “yemek yemek bazı insanlar için eziyettir” gibi saçma bir sonuca varmaz. Peki şu “yemek yerken olağanüstü zevk alacaksınız” iddiasına ne demeli, gülelim mi? Ben gülmeyi tercih ediyorum ama buna inananların olduğunu düşünmek beni ürkütüyor.

Sitede yazanları incelemeye devam edelim;
”C VİTAMİNİ VE KALSİYUM İLE GÜÇLENDİRİLMİŞTİR!
Zayıf insanlar genelde çabuk yorulur ya da kan şekerleri sürekli düşer. Bu ürünü kullanırken kendinizi güçlü ve zinde hissedeceksiniz. Ayrıca her insanın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için her gün C Vitamini ve Kalsiyum tüketmesi hastalıklara karşı vücut direncinin sağlanması için şarttır.”

Zayıf insanların çabuk yorulması ve kan şekerlerinin düşmesinin nedeni zayıflıkları mıdır? Çabuk yorulmanın ve kan şekerinin egzersiz esnası ve sonrasında düşmesinin onlarca nedeni vardır. Sanırsınız kilolu insanlar çabuk yorulmaz ya da kan şekerleri düşmez. Sanırsınız 10 kilometre koşan atletler çabuk yorulan insanlardır. Bu yazılanlara inanırsanız bir çok gerçek dışı sanrıya kapılmanız mümkün…

C vitamini ve kalsiyumla güçlendirilmiş ibaresinin sonundaki ünlem işaretine ayrıca dikkatinizi çekmek istiyorum, sanki çok büyük bir şeymiş gibi Osmanlı iksirine katılan c vitamini ve kalsiyum öne çıkartılmış. Halbuki bu işle ilgilenenler bilir ki c vitamini ve kalsiyumu gıda hammaddesi toptancılarından çok ucuz bir kilogram ücreti karşılığında satın alabilirsiniz.

”KENDİNİZE GÜVENECEKSİNİZ
Artık rahatlıkla mayonuzu giyip plajlarda gezebilecek, giysi alırken acaba bulabilecek miyim demeyecek, insanlarla karşılaştığınızda aaa.. ne kadar zayıfsın diye sözler duymayacaksınız.”

Bu cümlelerde zayıflıktan dert yanan insanların ortak sıkıntılarından dem vurulmuş ki bu sıkıntıları çeken insanlar hemen Osmanlı iksiri sipariş etsin.

“İçeriği hakkında bilgi sahibi olmadan, nerden geldiği yada ne şekilde hazırlandığını bilmeden ürün almak sağlığınız açısından çok risklidir. Osmanlı İksiri’nin en önemli özelliği kullanmaya başlanıldığında aynı gün etki göstermesidir.Ürünümüz tamamen usulüne uygun bir ortamda ve hijyenik olarak üretilmiştir. Kilo alamayan insanlar genelde metabolizması hızlı çalışan insanlardır ve ne yerlerse yesinler kilo alamazlar. Bu ürün hem metabolizmanızın düzene girmesine yardımcı olur hem de vücudunuzun ihtiyaç duyduğu standart kiloya ulaşmanızı sağlar. Bu ürünü bıraktığınızda kilolarınızı tekrar geri vermezsiniz.”

Evet, iran iksirini eleştirirken bu ürünün içinde ne olduğu bilinmemektedir, bu hiç güvenilir değil demiştim. Osmanlı iksiri bu konuda iran iksirinden bir adım önde doğrusu, içeriği belli, gerçi şu anda sitelerinden kaldırmışlar ama 6 maddenin bir araya getirilerek tablet haline getirildiği bu üründe;

Hindiba Bitkisi(cichorium intybus)
Şahtere Otu (fumaria officinalis)
c Vitamini (ascorbic acid)
Kalsiyum (calcium)
Akasya zamkı (gumi arabic)
Mineral (magnezyum stearat)

Maddeleri varmış. Size c vitamini ve kalsiyumun ne kadar ucuz olduğunu söylemiştim, aynı şekilde bu üründeki magnezyumda çok ucuz bir üründür. Şahtere otu, hindiba bitkisi ve akasya zamkının fiyatlarını bilmiyorum ama pahalı olduğunu sanmıyorum. Peki bu ürünün 60 tabletlik bir kutusu ne kadar biliyor musunuz? Tam tamına 75 Lira. Tabii iran iksiri gibi toptan satılıyorsa bu fiyatı oldukça aşağı çekebilirsiniz sanırım.

Kilo alamayan insanların metabolizmasının hızlı olduğu söylenmiş, bu yüzden de kilo alamazlarmış. Bu güzelim Osmanlı iksiri ise metabolizmayı “düzene sokarmış” yani hızlı metabolizma düzensiz ve anormalmiş gibi bir izlenim verilmiş. Elbette hızlı çalışan metabolizmaların anormal ya da düzensiz olduğunu iddia etmek saçmalıktır, bilgisizliktir.

Bu arada az önce Osmanlı iksiri iran iksirini bir adım geçti, içeriğini yazmış çünkü demiştim, o sözümü geri alıyorum durum yine berabere. Çünkü Osmanlı iksirinin Tarım Bakanlığından onayıyok, iran iksirinin varmış. İnanıyorum en kısa sürede Osmanlı iksirine de Tarım Bakanlığından onay alacaklardır, zor değil çünkü. Bu arada Osmanlı İksirinin sözde sitesinde (sözde diyorum çünkü site tamamlanmamış ve bir sürü hata var) iran iksiri kelimesine sıklıkla rastlıyoruz. Belki de aynı kişiler satmaya çalışıyordur bu iki iksiri.

Ürün tanıtımı böyle saçmalıklarla uzayıp gidiyor. Yani birileri insanları düpedüz kandırmaya, yolmaya çalışıyor. Niyetleri bu olunca da doğru düzgün bir ürün çıkarmalarını beklememek lazım. Zaten ürünü üretenlerin adı sanı yok, bir cep telefonu vermişler o kadar. Ama ödeme sistemleri maşallah iyi çalışıyor, parayı almak işçin her türlü kolaylığı düşünmüşler.

Bu tip sitelere kredi kartı bilgilerinizi vermenizi asla ama asla önermem. Çünkü bilgilerinizin saklanıp saklanmadığından emin olamazsınız. Eğer kredi kartı bilgilerinizi kaptırırsanız, o bilgileri ele geçiren kişi istediği alışverişi yapabilir. Bu konuya çok ama çok dikkat edin.

Konuyu daha fazla uzatmayı gereksiz buluyorum, iştah açıcı özelliği olduğu iddia edilen bitkileri fahiş fiyatlara satmaya çalışan kişilere dikkat edin.

Esas sözüm zayıflıktan dert yananlara; eğer sağlık açısından tehlikeli derecede zayıf değilseniz zayıflık takıntısını bir kenara bırakın. Zayıf olmak kötü değil, sağlıksız olmak kötüdür. Biliyorum bazı genç kız ve erkek arkadaşlarım “senin için konuşması kolay” diyebilirler. Ancak ben de düşük kilo problemi çekmiş birisi olarak onlara doğru yolun her zaman düzenli, devamlı yapılan bilinçli egzersiz, düzenli beslenme ve uyku alışkanlığı olan düzenli bir hayat olduğunu söylemek istiyorum. Böyle ürünleri kullanarak iştahınızın açılmasını ve oturduğunuz yerde kilo almayı beklemek yerine egzersiz yapın. Evinizde bile yapabileceğiniz tonlarca egzersiz var inşallah bu konuda sitemizin güzel çalışmaları olacak. Eğer yeterince egzersiz yapıp yeterince düzgün beslenmenize rağmen kilo alamıyorsanız da bunu sakın dert etmeyin. Sizin yapınız böyledir ve genetik özelliklerinizle kavga etmek yerine onları değerlendirin.

Halkı kandırmaya kalkan adı sanı belli olmayan kişilere de itibar etmeyin.

OSMANLI İKSİRİ HAKKINDA BAKANLIKTAN AÇIKLAMA!

Bugün (09 Ocak 2010) bu yazıyı güncellemenin vakti geldi. Konuyla ilgili soruma Bakanlıktan gelen cevap aşağıdaki gibidir:

Sayın İLŞAD ÖZKAN,
22.12.2009 tarihli başvurunuz değerlendirilmiş olup başvuru ile ilgili açıklamalar aşağıda verilmektedir. Bilgilerinize rica ederiz.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

İşlem Tarihi Açıklama

28.12.2009 10:16:14 22.12.2009 tarih ve 2009-20353 sayılı başvurunuz. İlgi’de kayıtlı yazınız incelenmiştir. Bilindiği üzere 05.06.2004 tarihli ve 25483 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gıdaların Üretimi, Tüketimi Ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun” (Kanun No:5179) kapsamında Bakanlığımızca izin verilmiş olan bitkisel bazlı ürünlere ilaç kapsamında değil, takviye edici gıdalar kapsamında mevzuata uygun olması durumunda izin verilmektedir. İthalat Otomasyon Siteminde yapılan inceleme sonucunda “Wmax”, “İran İksiri”, “T Max” ve “Growth XL” adlı ürünlertespit edilememiştir.Fakat söz konusu ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi tarafımıza ulaştırıldığı takdirde başvurunuz yeniden değerlendirilecektir. Bilgilerinize rica ederim.

Osmanlı İksiri Nedir 2019

Osmanlı İksiri Nedir 2019

Related news

 • Etkili Ruj Sürmenin 7 Yolu
 • 2017 Yaz Sokak Modasında Trend Kıyafetler ve Kombinler
 • Sütlü Tarçınlı Diyet Tatlı
 • Yıldırım Memişoğlu teröre ateş püskürdü
 • Bu kadınlar saçlarını asla kestirmiyor

 • Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir

  Osmanlı İksiri Nedir