Ortak gitar boyutu 2019

Ortak gitar boyutu 2019 Ortak gitar boyutu

Ortak gitar boyutu

Yeni başlayanlar ile ilgileniröğretmen ya da bir müzik okuluna katılın. Çoğu yerli gitar severler, akraba veya arkadaşlardan enstrümana sahip olan kendi kendini eğitiyorlar. Kural olarak, ilk akorları da gösterirler. Belirli bir sanatçı için gitar seçmek kolay bir iş değildir. Gitarın büyüklüğünü, hangi amaçlarla yapması gerektiğini anlamak için, seçilen amaçlar için ideal olan türünü bilmeniz gerekir. Bu müzik aletin genel kabul görmüş boyutlarını anlamaya çalışacağız.

gitar boyutu

Gitar türü

Her şeyden önce, bir araç satın almadan önce, hangi gitarın gerektiğine karar vermeniz gerekir:

 • Classic - yumuşak naylon tellere sahip altı telli bir enstrüman.
 • Akustik - klasik bir gitar türü, ancak çelik telli, sayısı değişebilir.
 • Elektro gitar, elektromanyetik bir alıcıya sahip bir gitardır.
 • Bas gitar genellikle düşük sesler çıkarmak için tasarlanmış dört telli bir enstrümandır.

Listelenen türler en popüler veUniversal, çoğu müzik mağazasında bulunur. Bir sopa gitar, akustik bas gitar, birkaç akbaba ile gitar gibi daha nadir çeşitleri vardır, ancak profesyoneller tarafından daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

gitar boyutu 4 4

Bas gitaristler yardım için bir araç seçerlerNe tür bir müzik yapılacağının anlaşılması. Yani, romanlar, klasik eserler, flamenko veya bardik şarkılar için klasik gitar idealdir. Bu tür enstrümanın en kolayı, müzik okullarında çalmak, öğrencinin yaşına bağlı olarak gitarın boyutunu toplamaktır. Rock müzik, blues, caz, ülke ve diğer ritmik melodiler için akustik, elektrik veya bas gitar seçmek daha iyidir. İkincisi, daha uzun boyunlu ve daha sıkı tellere sahip olduğundan ustalaşacak acemiler için en zor olanıdır.

Klasik gitarın boyutları

On yaşında bir çocuk olduğu anlaşılmalıdır.yetişkin bir adam büyük bir farktır. Küçük bir insan için uygun olan şey bir yetişkine hiç uymaz, bu yüzden uluslararası alet modelleri, klasik enstrüman modellerinde uzun süredir uygulanabilir. Herhangi bir yaş ve ten rengi olan kişi uygun bir enstrümanı seçebilir.

Gitar boyutu 4/4 (dört çeyrek) uygundurYetişkin bir adam tam bir standart gitardır. Standarttan daha küçük 7/8 gitar, gençler veya düşük yetişkin müzisyenler için idealdir. Bu gitar boyutu, bardlar ve gezginler için idealdir, taşıması daha kolay ve daha kolaydır. 8-11 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olan 3/4 gitarı popüler bir seçenektir, çünkü çoğu zaman bu yaştaki ebeveynler çocuklarını telli çalgı çalma becerisini öğrenmek için alırlar. Bir çocuk 5-9 yaşında ise, o zaman o 1 gitar - 6 yıl, 1/8 gerekir.

 klasik gitarın boyutları

Akustik gitarların boyutları

Akustik gitarların parametreleri çoğaltılırKlasik sınıflandırma, ancak beden ve boyutuna tasarımında farklılık gösterir. Klasik gitar aksine, akustik sert çelik dizeleri ve ince boyuna sahiptir. Böyle bir gitarın gövdesi klasik modelden daha büyüktür. Akustik cihazlar dizeleri (6, 7 ya da 12), gitar gövdesinin boyutu ve şekli sayısında farklıdır. ayrılmış aracı (en küçükten en büyüğe kadar) boyutuna bağlı olarak:

 • Büyük Konseri - çünkü kasada hava küçük hacminin çok yüksek değil klasik akustik gitar, kompakt soyundan. gençler ve çocuklar için iyi bir seçenek.
 • Grand Auditorium biraz daha büyük ve genellikle dışbükey bir alt güverteye sahip olan gitarlardır.Enstrümanın sesi daha derin, daha doygun.
 • Dreadnought - en popülerbugünün tasarımları. Dreadnought'ın karakteristik bir özelliği - vücudun yakın kısmı boyuna çok daha yakın ve uzak kısmı büyümüştür. Bu modellerde özel bir ses veren daha derin bir gövde var.
 • Jumbo, Büyük Gitar'ın geliştirilmiş bir versiyonudur.Dreadnought hacmine yaklaşan bir hacim ile oditoryum. Rakipler dreadnoughts olarak, daha doymuş bir ses var, yaratıldı. Hepsi rahat değil, bu yüzden "Jumbo" gitarının mini versiyonlarını yayınlıyorlar.
 • On iki telli gitarlar, birbirinden farklı şekillerde (genellikle bir oktav aralığı) ayarlanabilen 6 çift diziye sahiptir ve bu da bir koro etkisi yaratmayı mümkün kılar.

akustik gitarların boyutları

Bas gitarın özellikleri

Bir bas gitarın boyutları daha fazlaklasikleri veya akustiği ile karşılaştırıldığında (yaklaşık 1.1 metre uzunluğunda). Ama böyle bir gitar en "genç" den biri - Amerikan ustası Leo Fender sayesinde geçen yüzyılın 50'li yıllarda ortaya çıktı.

Bas gitarlar aynı elektrikli aletlerdir, ancakalt sesler yayınlamak. Tek bir çanta, özel sensörler ve kontrol düğmeleri vardır. Bu tür gitarlar ağır rock ve country müzik sanatçıları arasında popüler. Bas sesini duymak için, amplifikatöre ve hoparlöre takılı bir kablo kullanılarak bağlanmalıdır. Fiş veya kriko, alet gövdesi üzerinde öngörülen sokete sokulur, sensör sinyalleri amplifikatöre gönderilir, bu da sinyali dönüştürür ve hoparlöre aktarır.

bas gitarın boyutları

Hangi malzemeyi tercih etmeliyim?

Çoğu araç yapılır,farklı ırkların bir ağacını birleştirmek. Plastik veya metal daha az kullanılır. Uzmanlar "en iyi" veya "en kötü" bir ağaç türü olmadığını söylüyor - araç, ses ve rahatlığa göre seçilmelidir.

gitar 3 4 boyutları

Marka ve üretim ülkesi

Bir elektrik satın alırken marka seçimi özellikle önemlidirve bas gitarlar, çünkü üretimlerinin standartları net olarak tanımlanmadı. Farklı üreticiler tellerin sayısını değiştirir, kasanın şeklini ve gitarın elektronik bileşenlerini değiştirir. Şimdi her marka belli bir niş için çalışıyor. Yani, Jackson - metal işçileri için, Fender - "temiz" bir ses elde etmek için, Gibson "cesur" bir ses, Yamaha - fiyat ve kalite arasındaki en uygun ilişkiyi üreten bir araç üretir, ancak bunlar geleneksel işaretlerdir. Yukarıdaki üreticilerin hepsi oldukça çok yönlü gitarlar üretiyor.

Seri gitarların en iyi olduğuna inanılıyorABD ve Japonya'da üretilecek. Üst fiyat segmentinin klasik gitarları için lider İspanya'dır. Ancak, beyan edilen ülke üreticisi, özellikle piyasanın piyasaya sürdüğü enstrümanın kalitesini garanti etmez. Satın alırken, gitarın parçalarının kalitesini, boyunun düzgünlüğünü, çatlakların olmadığını kontrol etmelisiniz.

Enstrümanın maliyeti

İkinci el araçlardaha ucuz (2-3 kez). Ortalama olarak, 5.000 Rus rublesi başlayarak, eğitim için uygun bir araç satın alabilirsiniz. Profesyonel gitarlar çok daha pahalıdır. Aletin kendisine ek olarak, bir kapağa (daha iyi suya dayanıklı ve donmaya karşı dayanıklı), tuning ve diğer aksesuarlar için araca ihtiyacınız vardır - arabulucular, capo, kemer. Elektrik ya da bas gitar için bir açılan amplifikatöre ihtiyacınız var.

Ortak gitar boyutu 2019

Ortak gitar boyutu 2019

Related news

 • Hindistan cevizi: Büyük cevizin kullanışlı özellikleri
 • Anne Hazinesi kutuları oluşturuyoruz. Üretim için ana sınıf
 • Bir RWP için bir başvuru dolduran örnek: işleme için genel kurallar
 • Bu Besinler Karaciğeri Temizliyor
 • Edip Akbayram ölümden döndü

 • Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu


  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu

  Ortak gitar boyutu