Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlarOmsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar


Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 57 17.01.2019, 08:01

Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar

Omsk Oblastı, Rusya Federasyonu'nun bir konusudur.Sibirya Federal Bölgesi'nin bir parçası. Güneyde, bölge Kazakistan sınırları içerisindedir ve sınırın geri kalanı Novosibirsk, Tyumen ve Tomsk bölgeleri ile geçmektedir.

Bu bölge nehirler ve göller açısından zengindir. İkincisi, bölgede 20 binden fazla var. Bunlardan 16.000 tanesi tatlı su kütlesidir, 4.000'i tuzludur. Ne yazık ki, son yıllarda, Omsk bölgesindeki pek çok göl su seviyelerini önemli ölçüde kaybediyor ve bu da sığlaşmaya yol açıyor. Bu çevresel sorun, bu bölgenin tüm sakinleri için endişe kaynağıdır.

Beş Göl Sistemi

Muhtemelen bölgedeki en popüler göller"Beş Göller" sistemi, büyük ölçüde efsanelerde kefen olduğu için. Omsk ve Novosibirsk olmak üzere iki bölgenin sınırında rezervuarlar var. Grup 4 oluşur - akım ve 1 - hayali: Danilova, Linevo, Shchuchye, URMAN (aynı zamanda şeytan-lake olarak adlandırılır) ve gizli.

Efsanelerden birine göre Omsk bölgesinin bu gölleri,Göktaşı düşmesinden dolayı oluşmuştur. Bu rezervuarların her birinin ayrı bir göktaşı parçası tarafından oluşturulması dikkat çekicidir. Ayrıca ilginç olan gizli göl asla bulunamadı. Şimdiye kadar, varlığı resmen onaylanmadı. Gölet bir efsane olarak kabul edilir. Ve bir başka efsane, "Beş Göller" grubundaki suyun tıbbi olduğunu ve eğer bir kişi sırayla yıkanırsa, o zaman çeşitli hastalıkların iyileştirileceğini söylüyor. Bu efsane temelsiz değildir, göllerin suları gümüş mineralleri açısından gerçekten zengindir ve oksijenle doyurulur. Burası turistler arasında popüler.Omsk bölgesinin gölleri

Büyük Krutinskie Gölü

Omsk Bölgesi'nin gölleri başkalarıyla temsil edilir.popüler bir grup - Büyük Krutinsky. Saltaim, Ik ve Tenis - 3 rezervuar oluşur. Aralarında kanallar ile bağlanırlar. En büyüğü, Ik Gölü. Boyutlar: 12x8 km. Taşlı yüksek bankalara sahiptir, Ika'nın maksimum derinliği 5 metredir.

Krutino gölleri için popüler bir tatil yeridirYerel. Ayrıca kış ve yaz aylarında - balık avı yaygındır. Göllerde çok fazla su kuşu vardır, bu nedenle bu yerlerde avcılık sıklıkla yapılmaktadır. Ayrıca, çok nadir görülen kuş türleri ve Red Book - Kıvırcık Pelikan'ın bir temsilcisi de vardır.

göl ebeyty Omsk bölgesi

Kamyshlovsky Giriş

Bir zamanlar Kamyshlovka nehrinin mevcut vadisiKamyshlovsky Log olarak adlandırılan bir tuz ve tatlı su kütleleri zinciri yarattı. 500 km'den uzun bir süredir bulunan Omsk bölgesinin küçük gölleri mevsimsel faktörlere bağlı olarak kuruyabilir ve geri dönebilir. Bunların bileşimi de farklı olabilir - tatlı su ve rezervuarlardan bazıları - tuzla birlikte.Omsk bölgesi balıkçılığı gölleri

Ulzha Gölü

Ayrıca bu kısımlarda su kütleleriiyileştirici özellikleri ile bilinir. Omsk bölgesinin göllerinde dinlenme terapötik çamurun varlığı nedeniyle çok popülerdir. Bu rezervuarlardan biri Ulzhay Gölü. 1978'den beri resmi olarak doğal bir anıt olarak kabul edilmiştir. Gölet sığdır, ortalama derinliği sadece 50 cm'dir, ancak tabanın 1-2 m derinliğe kadar siyah çamurdan oluşan yağlı bir madde vardır. Cilt problemlerini ve hastalıklarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır.

Ebeyta Gölü (Omsk Bölgesi)

Ama en büyük popülaritesi tuzlanmıştıİyileştirici özellikleri nedeniyle çok popüler hale gelen Ebeyta Gölü. Bölgenin güneybatı kesiminde yer almaktadır. Bu bölgedeki en büyük tuz gölüdür - boyu 12x13 km, ortalama derinliği ise 1 metredir. Altta sodyum, klorür ve sülfatlardan oluşan birçok tuz ve şifalı siyah çamur içeren bir silt karakteri vardır. Ebeyta Gölü (Omsk bölgesi), yaz tatilinin vaktini geçirmenin çok rahat olduğu kumlu bir sahil şeridine sahiptir. Çoğu zaman rezervuardan çamur epidermis ve kas-iskelet sistemi hastalıklarının önlenmesi ve tedavisi için bölgenin sanatoryumlarında kullanılır. Bu yüzden bu yerler yerel sakinler ve Rusya'nın tüm nüfusu arasında oldukça popüler.Omsk bölgesi göllerinde dinlenmek

Omsk bölgesinin göllerinin zengin hayvan dünyası

Böyle çok sayıda rezervuar sayesindebölgenin toprakları, balıkçılık her yerde yaygındır. Burbot, pike levrek, peled, levrek, sazan, crucian sazan, çipura ve diğer birçok balık türü Omsk bölgesinin göllerini "barındırır". Kırmızı Kitapta listelenen su faunası temsilcilerinde bulundukları için bazı rezervuarlarda avlanma ödenir. Balıkçılıkın kesinlikle yasak olduğu alanlar da vardır, ihlal durumunda idari sorumluluk (para cezası) uygulanır.

Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlarOmsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar

Related news

 • Dövme Yaptırmak Günah Mı
 • Kedidili Ekler Pasta Videosu
 • Çok İzlenen Videolar
 • Orgazm olamayanlar için

 • Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 93

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar


  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 72

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 8

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 9

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 90

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 72

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 42

  Omsk Bölgesi Gölleri: en popüler rezervuarlar 39