Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 2019

Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 2019

Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 65 07.03.2019, 22:47

Çocuklar için Lermontov'un kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri

Mikhail Lermontov'un şiiri çok yönlü ve öğreticidir, Rus halkının yaşamını ve kavramlarını ortaya koymaktadır. Şiir şiiri karmaşıktır ve özel güçle doludur.

Çocuklar için Lermontov'un kısa bir biyografisi. Şair ebeveynleri

Bu ünlü adam sonbaharda doğdu.Moskova'da 1814 - 3 ya da eski tarz 15 Ekim'de. Babası Tula vilayetindendi ve ev sahiplerinin oğluydu. Babanın dış güzelliği ve şefkati onun saçmalık tavrı ile birleştirildi. Kaptan emekli olduğunda ayrıca sıcaktı ve kayıtsız kaldı.

çocuklar için Lermontov'un kısa biyografisi

Bu adam Maria Mikhailovna'dan hoşlandı.Arsenieva - anne ve babasının yasaklarına rağmen, zor ve giden bir subayın karısı olmak isteyen, hayal kırıklığına uğramış ve gergin bir kız. Mikhail'in ebeveynlerinin evlilik hayatları başarısız oldu. Annesi oldukça erken öldü ve babası ile büyükanne arasındaki ilişki hiç iyi gitmedi ve bu da şairin küçük geleceği üzerine bir iz bıraktı - bu Lermontov'un çocuklara yönelik kısa bir biyografisidir.

Büyükannemle birlikte çocukluk. Moskova

Anneannenin malikânesinde bulunan Penza bölgesindeşairin çocukluğu. Evde eğitim farklıydı: yabancı dil dersleri, müzik, çizim dersleri. Mikhail maden suları ile tedavi gören önemli ölçüde etkilenen Kafkasya yapacağı gezi sonraki çalışmaları üzerinde. Bu güney tesisinde şair 3 kez ziyaret etti ve Kafkasya ile ilgili birçok eser yazdı. 1827'de büyükannesi Moskova'ya taşındı. Çocuklar için Biyografi Lermantov şair ve eserleri kişiliği üzerindeki tarifsiz etkisi romantik kahraman olarak babasının imajını devam ettiğini göstermektedir. Örneğin, "İnsanlar ve Tutku" ve "garip adam" gibi eserler medeni çatışma ebeveynlerin yankıları içerirler.

İleri eğitim

Lermontov'un çocukları için biyografisi

1828'de şair bir eğitim alır.Noble Boarding School'da insani yardım profili ve Lopukhins ailesiyle iletişim kurar. Dört oğundan biri daha sonra şairin arkadaşı olurken Varvara'nın kızı da bir ilham kaynağı olurdu. Şairin aktif yaratıcı etkinliği ortaya çıkıyor ve ilk şiirler ortaya çıkıyor: "Kafkas Prisoner", "Çerkesler", Şeytanın taslağı. Lermontov'un çocuklarla ilgili kısa biyografisi, aktif şiir yazılarının XIX. Yüzyılın 30'larında başladığını gösterir. Aynı yıllarda Moskova Üniversitesi'nde ahlak ve siyaset fakültesinde başarıyla çalıştı ancak daha sonra hatasını anladı. 1832'de Mikhail St. Petersburg'a gitti ve Gardiyan Sub-Providers Okuluna girdi. Bu yıllarda şirketin ruhu ve bayan erkeği olur. İlk yayınlar zaten 1835'te idi ve 1837'de şair Pushkin'in ölümü aynı ismin şiirini bestelemek için temel oluşturdu.

Duel ve ölüm

İlk düello 1840 kışında gerçekleşti. Sonra sebep, Lermontov'un kendisine izin verdiği keskin bir saldırıydı. Çocuklar için kısa bir biyografi zaten o zamandaki bu tür tartışmaların hiçbir şeyin iyi olmayacağını gösteriyor. Ama şair bu sefer şanslıydı ve küçük bir yara ve kısa bir tutuklamayla inmişti. Ancak, 15 Temmuz 1841'deki tartışma sonuncusuydu ve diğer arkadaşı Martynov, göğsünde bir şaire ateş açarak ölümüne neden oldu.

eserler

Çocuklar için Lermontov biyografisi kısa

Çocuklar için Lermontov'un kısa biyografisi"Acemi", "Şeytan", "Borodino", "Şair", "Yelken", "düşünmek", "Ve sıkılmış ve üzgün", "Peygamber" "Bir Şairin Ölümü": Şair inanılmaz eserler geride bıraktığını göstermektedir "Mahkum", "Cliff", "Anavatan", "İspanyollar".

Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 2019

Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 2019

Related news

 • Evde Kefir Nasıl Yapılır Video
 • Fan DeepCool Ice Blade 100. Teknik özellikler ve yorumlar
 • 2019-2019 En Güzel Gelin Saçı Modelleri
 • Fırında Ispanak Tarifi
 • Sağan
 • Eski Tişörtler Önlük Oldu

 • Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 86

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri


  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 34

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 66

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 40

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 46

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 7

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 55

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 5

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 93

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 21

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 44

  Çocuklar için Lermontovun kısa bir biyografisi. Yaşam evreleri 89