Napolyon Savaşı

Napolyon Savaşı

Bonaparte Napoleon hakkında çok yazılmış, fakat kimtarihin gidişatını nasıl değiştireceğini bilir ve eğer 1788'de Rusya'da askeri hizmet reddedilmemiş olsaydı, 1812'de Napolyon'la genel bir savaş olurdu. Teğmen rütbesiyle ülkeye geldi ve Rus ordusunda görev yapmak istedi. İmparatorluk, şu anda Türkiye'ye karşı savaştı ve gönüllülere acilen ihtiyaç duyuyordu.

Enerjik Napolyon genel hoşlandıZaborovsky, onu memnunça kendine götürürdü, ancak anlaşmanın kârsız olduğu kanıtlandı. Rus vatandaşlığı olmadan memurlarının bir aşama azaltılır edildiği Kraliyet kararıyla arifesinde çıktım gerçeği (Yabancılar için çok rahatsız) ile bağlandı. O zaman Napolyon'un teğmen rütbeli olduğu ve Rusya'da bir teğmen haline geldiği ortaya çıktı. Kızgın Bonapart, Prusya kralı'na hizmet etmeye söz verdi, çünkü kaptanın rütbesini derhal elde etmeyi umdu.

Bu olaylardan çok daha önce, Napolyon zekiceCadet Okulu'ndan mezun olduktan sonra matematik, geometri ve ayrıca sivil mevzuatın inceliklerini öğrenmiştir. Bu zafer ve tanınma, 1785-1794 yılları arasında askeri kariyer merdiveni boyunca hızla ilerlediği dönemde ortaya çıktı. Bugüne kadar, en düşük subay rütbesinden tuğgenaremere yükselişe olan hayranlığı ve bunun sebebi Napolyon'un muzaffer savaşlarıydı.

1805 yılından beri Bonaparte bu tür askeri harekatlara başladı.Prusya, Lehçe, Hispano-Portekizce, Sakson gibi kampanyalar. Büyük savaşlar onu bekliyor: Saksonya'daki Leipzig şehrinin yakınındaki "Halkların Savaşı", Waterloo ve tabii ki 1812'deki ölümcül Rus savaşı.

Bilge ve tecrübeli bir savaşçı olan Napolyon'da,tüm dünyayı fethetmek için niyet vardı. İlginç bir tarihsel gerçek, Napolyon'la savaşın 1812'den çok daha erken başladığını doğruluyor. Bunun kanıtı uzun süreli yazışmalar ya da daha doğrusu iki seçkin şahsiyet ile imparator arasındaki "düello" dur. Diplomasi sırasında, "tüylerin savaşı" olarak özel bir isim aldı.

Napolyon'un önceki parlak zaferleritartışmasızdır, ancak Rusya için bir askeri kampanya hazırlarken, toplumumuzun askeri psikolojisini, Rus komutanlarının taktiklerini ve stratejisini anlamadı. Bu, Bonapart'ın fantastik planlarının çökmesine yol açtı.

Napolyon ile Yurtsever Savaş 12 Haziran'da başladı.1812 yıl. Fransız Muhafızları düşmana başında haber vermeden Neman Nehri'ni geçti. Fransız İmparatoru'nun haklı göstermesi gereken bu savaşta ona "İkinci Polonya Savaşı" adı verildi. İddiaya göre, Polonya'nın kurtuluşu ve canlanması gibi büyük bir hedef belirlendi.

Güçlü Rusya için Napolyon SavaşıAcımasız ama Polonyalılara ilham vermedi ve ellerinden geleni yaparak, ona katılımı görmezden geldi. Bonapart'ın Rusya'da büyük planları vardı, ancak her şeyden önce, Rus halkının kalbini yakalamayı hayal ediyor - Moskova.

Büyük komutanın kendine görevi vardı, açıkça çalıştısavaş taktikleri zafer elde etmek ve Napolyon'un savaşlarının defalarca komutanının deha doğruladı, ancak o kaybetti çünkü Rusya'da inanılmaz bir şey vardı var. O Kremlin pencerelerinden sabah erkenden 17 Eylül'de fakat, Moskova aldı ve şehrin güzelliğine hayran Eylül 1812 yılında Poklonnaya Tepesi'nde yer alsalar da her yerde ateşli okyanus görebiliyordu - onun yerine getirilmemiş rüya yanıyordu. Dün gerçeğe benzeyen şey, gözlerimizin önünde küllere dönüşüyordu. Planlar ve Napolyon hesaplamaları yerine getirilmesi değildi, ama en önemlisi, Rusya'da savaş desteğini tahrip - Hızla soğuk Rus kış aylarında ölüyor ordu.

Zaten şu an açıktı:Napolyon, Rus halkını kazandı ve Avrupa'nın tümünün galibi, Rusya'yı yenerek ayrıldı ve bir fiyasko yaşadı. Şimdi Ruslar koşulları dikte etti. 1812'de Napolyon'la olan savaş trajik ve kahramanlıkla doludur. İmparatorun öncüsü 7 Eylül'de Borodino Savaşıydı ve bu, Fransız ordusu için 1812 Vatansever Savaşı'nın en büyük ve yıkıcı savaşı idi. Ondan sonra, Fransız imparator müttefiklerden çoğunu kaybetti ve ordu, Rusya'da meydana gelen kayıpları telafi edemedi. En önemlisi Fransa İmparator unvanını kaybetmesi ve bunun başlangıcı oldu.Related news

 • Tiroid Testi Nasıl Yapılır Sonuçları Nedir
 • Ebedi Güzelliğin Sırları
 • Peynir Nasıl Saklanır
 • Evdeki Dağınıklığı Toplamak için Fikirler
 • Şal Yaka Çocuk Yeleği Yapılışı

 • Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı


  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı

  Napolyon Savaşı