’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi
’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi


‘’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi

‘’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi

‘’MUTLULUK ZAMANI’’ Vizyon Eleştirisi, Her Başarılı Filmin Arkasında Görünmeyen Gizli Kahramanlar Vardır, En Güzel Film Önerileri.

Dün gece ‘’Mutluluk Zamanı’’ filminin galasına davetliydim. Şenol Sönmez imzalı filmin başrollerinde Elçin Sangu ve Barış Arduç rol alıyorlar.

volkan karataş

Romantik Komedi türündeki filmin konusu kısaca şöyle; Mert (Barış Arduç), müşterilerini yaşama karşı ayakları dimdik yere basan bireylere dönüştüren "mutluet.com.tr " şirketinin karizmatik patronudur. Mert henüz geçmişte yaşadıklarıyla hesaplaşmadan kendi mükemmel hayatını yaşamaya çalışmaktadır. Mert ve Ada’nın( Elçin Sangu) günün birinde yolları sürpriz bir şekilde kesişir. Mert'in yaşamı Ada'yı tanıdıkça güzelleşmeye başlar. Mert'i tanıdıkça ona âşık olan Ada ise her ne kadar kendine engel olmaya çalışsa da başarılı olamaz.

‘’MUTLULUK ZAMANI’’ Vizyon Eleştirisi

Film keyifli vakit geçirmek için izlenesi filmlerden. Görüntüler tertemiz çekilmiş, müzikler filmin enerjisini yukarıya çekmekte oldukça başarılı.  Oynadıkları diziyi daha önce hiç izlemedim ama Barış Arduç ve Elçin Sangu ikilisi sinema ekranına oldukça yakışmışlar. Mutluluk Zamanı’nın senaryosu başlarda biraz akmasa da ilerleyen sahnelerde kendinizi Elçin Sangu’nun duru güzelliğine kaptırıyorsunuz ve nihai sona gelinceye kadar sırf oyuncuların hatırına filmi sonuna kadar izliyorsunuz.

‘’MUTLULUK ZAMANI’’ Vizyon Eleştirisi

Aslında bu tip filmler halkın stres atması ve kısa bir süreliğine de olsa iyi vakit geçirmesi için uygun filmlerdendir.  Topluma baktığınızda en büyük açıklarının aşk, sevgi yoksunluğu olduğunu görebilirsiniz.  Diğer açıdan toplumun ekonomik düzeyine bakıldığında çoğunluğun ortalamanın altında yaşadığını görmekte mümkün.  Kendilerine şimdilik uzak olan güzellikleri ancak sinema perdesinde görerek tatmin olabilen bir seyirci kitlesini fırsat bilen yapımcılar için tüm bu açıklar güzel fırsatlar yaratıyor. Senaristler insanları gerçeklerden uzağa tam bir hayal dünyasına çekiyorlar ve insanlara tam olarak yaşamakta güçlük çektikleri anları yaşatma çabasına giriyorlar. Bu fikre hizmet eden başarılı senaryolardan biride Mutluluk Zamanı filmidir diyebiliriz. Film hakikaten son zamanlarda seyrettiğim en kaliteli Romantik Komedi filmlerinden biri. Ayrıca gişede de iyi bir başarı elde edeceğini düşünüyorum.  Zaten bu kadar uyumlu bir çift için sinema filmi yapmamak bir hata olurdu. Güzel oyunculukları onları ailenizden birileriymiş gibi görmenizi sağlıyor. İşte tam bu noktada hikâyeye dâhil oluyorsunuz ve kendinizi kurulmuş olan bu renkli dünyanın içinde yaşayan bir karakter olarak hissediyorsunuz.

[caption id="attachment_30166" align="aligncenter" width="566"]‘’MUTLULUK ZAMANI’’ Vizyon EleştirisiVolkan Karataş[/caption]

Her Başarılı Filmin Arkasında Görünmeyen Gizli Kahramanlar Vardır

Özellikle filmin mekânlarına ve oyuncuların kostümlerine hayran kaldım diyebilirim. Bu filmde dikkatimi çeken bir diğer şey ise, figürasyon ekibinin de oldukça titiz çalışmış olmasıydı. Arka planda görünen her bir figüran sahnenin atmosferine uygun düzeyde giydirilmiş ve sahnelerin içinde büyük bir doğallıkla kendilerini göstermişler. Zaten olması gerekende budur. Bir sinema filminin veya televizyon dizisinin iyi düzeyde çekildiğini anlamanın en pratik yolu ekranın görünmeyen kahramanların performanslarıdır. Bu görünmeyen kahramanlar kategorisinde Figürasyon ekibi büyük bir rol oynamakta. Onların sahneye verdikleri doğal tavırlar, o planların gerçekçi olarak kaydedilmesinde büyük bir önem taşımakta. İşte bu yüzden her film de veya dizide figürasyon oldukça önemlidir. Zaten sırf bu işten parasını kazanan, bir yönetmen disipliniyle çalışan yılların emekçi figürasyonları vardır. Onlar bir adım öteye geçip kendilerini gösterme çabasından ziyade, ekmek paralarına bakmaktadırlar. İşte bu yüzden gerçek emekçiler olarak karşımıza çıkıyorlar. Ve değer kazanıyorlar.  Bir filmin senarist ve yönetmeninden sonra görünmeyen kahramanlarından en önemlilerinden biri de görüntü yönetmenleridir. Aslında kaydedilen her görüntü ilk olarak onların gözünden geçmektedir. Zaten iyi yönetmenlerin, başarı kazanmış filmlerine baktığımızda devamlı olarak aynı görüntü yönetmenleriyle çalıştıklarını görebilirsiniz. Filmlerin görünmeyen en önemli kahramanları müzisyenlerdir. Bir filmin tüm duygusunu ele geçiren şey kuşkusuz müziklerdir. İşte bu yüzden film soundtrack’ları büyük önem taşımaktadır.

Mutluluk Zamanı bu hafta vizyona giriyor. Keyifli vakit geçirmek isteyenler için izlemenizi öneririm.

Volkan Karataş

Volkan Karataş

Volkan Karataş, 1991 doğumlu. Grafisch Lyceum Rotterdam’da lise eğitimini alıp, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezun. Aynı zamanda Uluslararası Film Festivallerinde birçok ödül kazanmış olan kısa filmlerinin senarist ve yönetmenliğini yapmaktadır.

’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi
’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi


’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi


’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi


’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi


’Mutluluk Zamanı’’ Vizyon Eleştirisi