19.06.2019

Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 61

Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim?

Muhtemelen soğuk bir doktor olan her insanburnu yıkamanızı önerir. Bu prosedür nasıl doğru bir şekilde yapılır? Temizleme sıvısı olarak ne kullanılır? Manipülasyona karşı herhangi bir kontraendikasyon var mı? Bunlar ve diğer pek çok soru hastalarda ortaya çıkar.

Yazımız size olup olmadığını söyleyecektir."Miramistin" bir çocuğun ve bir yetişkinin burnunu yıkar. İlaçla ilgili oluşan manipülasyon ve geri bildirim özelliklerini öğreneceksiniz. Fakat bundan sonra hala şüpheleriniz varsa, her zaman bir uzmandan yardım almalısınız.

Myramistin burun ile durulamak mümkün mü

Çözümün ön açıklaması

Yıkama yapıp yapamayacağınızı anlamaya başlamadan önce"Miramistin" burun, ilacın kendisi hakkında önemli bilgiler öğrenmelisiniz. Kompleks bir kimyasal bileşik içerir. Antiseptik, antiviral, antimikrobiyal etkiye sahiptir. Miramistin çözeltisinde koku ve tat yoktur. Antibiyotiklere dirençli olan bakterilere karşı da etkilidir.

Farklı form ve hacimlerde üretilir. Eczanede reçetesiz satın alabilirsiniz. Bitmiş ürünün 50, 150 ve 500 mililitresi için sırasıyla 175, 350 ve 800 rubleye mal oluyor.

o bebeğin burnu miramistinom yıkamak mümkün olup olmadığını

Burnunuzu yıkamak nasıl

Rinit hakkında endişeli iseniz, bir doktora danışın. Doktor, vakanızı Miramistin ile durulayıp durduramayacağınızı size söyleyecektir. Muhtemelen, tedavi diğer nazal ilaçları gerektirecektir. Soğuk algınlığının doğasına bağlı olarak, antibakteriyel damlalar, antiviral spreyler, vazokonstriktör ilaçlar veya immünomodülatörler olabilir. İlaç bu durumda nasıl kullanılır?

Ilacı burun mukozasına uygulamadan önce, yıkayın. Bunu yapmak için Miramistin kullanın. Yukarıdaki algoritmayı takip edin:

 1. Şırıngaya 10 ila 15 ml solüsyon çizin.
 2. Lavabonun üzerine yaslanın ve kafanızı hafifçe sağa çevirin.
 3. Sağ burun deliğinde, cihaza girin ve pistona basın.
 4. Eğer her şeyi doğru yaparsanız, o zaman çözüm diğer burun deliğinden dışarı akacaktır (hepsi ilk defa alınmaz, cesaret kırılmasın).

Sadece miramistin burnunu durulamak mümkün mü?Bir burun deliği veya ilacı diğerine enjekte etmeniz mi gerekiyor? Bu konu hala tartışmalı. Çözelti, karşıt delikten ortaya çıktıysa, o zaman, aslında, tüm mukoza yüzeyi yıkanmıştır. Başka bir burun deliği ile manipülasyon tekrarlayın ya da değil, kendiniz karar verin. "Miramistin" in nazal septumdan geçmemesi durumunda, ikinci burun deliğinin mukozasını da aynı şekilde tedavi ettiğinizden emin olun.

burnumu miramistin ile yıkayabilir miyim

Önleyici tedbirler

Burnumun Miramistin ile yıkanması mümkün mü?hastalığı önlemek? Doktorlar bu soruyu olumlu yanıtlar. Çözümün mükemmel bir antiseptik olduğu bilinmektedir. Gün boyunca daha fazla insanla veya enfekte bireylerle temas kurmanız gerekiyorsa, mikrop ve virüsler kaçınılmaz olarak burun mukozasına yerleşir. Ancak, derhal derinlere nüfuz edemez ve hastalığa neden olmazlar. Eve dönmek için, bu patojenik florayı yıka.

Bu durumda, bir meme ile ilaç tercih ederim. Temastan sonra 6 veya daha fazla saat sonra, "miramistin" burun durulama mümkün mü? Evet, böyle bir manipülasyon etkili olacaktır. Ancak, daha önce yaptığınız şey, hastalanma şansınızın ne kadar düşük olduğunu hatırlamaya değer. Pistonu 2-4 kez basarak solüsyonu her burun deliğine püskürtün. Bundan sonra burnunuzu dikkatlice üfleyin.

Hamilelik sırasında burnumu miramistin ile yıkayabilir miyim

Miramistin bir çocuğun burnunu yıkayabilir mi?

Bu konu her zaman çocuk hekimleri tarafından şiddetle tartışılmaktadır.Çocukların ebeveynleri. Bunun cevabı çocuğunuzun yaşına bağlıdır. Aslında, ilacın kullanımında yaş sınırlaması yoktur. Ama her şey çok basit değil:

 • Üç yıl sonra çocuklara, ilaç yetişkinler için aynı şekilde reçete edilir. İlacın tedavisinde günde 6 kez uygulanır ve önlenmesi için - en fazla 2.
 • Miramistin bir bebeğin burnunu yıkayabilir mi? Burada her şey biraz farklı. Küçük çocuklarda nazal geçitler işitme kanalına yakındır. Östaki borusu geniş ve kısadır. Yıkama için ilaç kolayca kulaklara (patojenik mikroflora ile birlikte) alabilirsiniz. Bu otit medya gelişmesine yol açacaktır. İlaçları da bebeklere püskürtün, yapamazsın. Bu nedenle, birkaç kez, Miramistin ile bir çocuğa burun yıkamanın mümkün olup olmadığını ve bunun için gerçek bir ihtiyaç olup olmadığını düşünün.

Kontraendikasyonlar prosedürüne

Diğer ilaçlarda olduğu gibiantiseptik etkinin kendi kontrendikasyonları vardır. Hastanın aşırı duyarlılığı varsa, hiçbir zaman bir çözelti kullanılmaz. Bir alerjik reaksiyon gösterir: döküntü, kaşıntı, şişme ve diğer semptomlar. Tedavi sırasında, onlara sahipseniz, tedaviyi acilen durdurmanız ve bir uzmana başvurmanız gerekir.

Otit ile yıkamanızı tavsiye etmeyin. Özellikle tehlikeli manipülasyon çocuklar için olabilir. Çoğunlukla, gelecekteki anneler bir soru var: Hamilelik sırasında burnumu Miramistin ile yıkayabilir miyim? Hekimler bu tür manipülasyonlara izin verir. Doktorlar, ilacın aktif maddesinin kanda emilmediğini, dolayısıyla embriyonun gelişimini olumsuz yönde etkileyemeyeceğini söylüyor. Aynı zamanda, bu tür önleme kadınları hastalığa karşı koruyacaktır.

miramistin bir bebeğin burnunu yıkayabilir

İnsanlar bunun hakkında ne diyor?

Miramistin ne tür geri bildirimler kullanır? İlaç hakkında oluşan görüşler farklıdır. Çözeltinin ilk kullanımından sonra bazı hastalar her zaman ev tıp kabininde tutmayı tercih ederler. Diğerleri Miramistin'in yararsızlığı hakkında konuşuyor.

İstatistik gösterisi ve doktorlar bunu doğruladıDaha önce burnu yıkmaya başladığınızda (hastalığın ilk semptomları ile), daha etkili olan çözüm yolunun etkisi olacaktır. İlaç patojenik mikroorganizmalar ile mükemmel bir şekilde savaşır. Bakteri ve virüsleri tahrip eder, onları burun mukozasından temizler.

Uyuşmazlıklar ilacın kullanımı ile ilgilidir.Pediatri. Bebeklerin bir memeye püskürtülemeyeceğini zaten biliyorsunuz. Damla enjekte ederseniz, Miramistin'in etkinliği sorgulanır. Sonuçta, ilaç mukoza yüzeyinin sadece bir kısmını kapsayacaktır.

Bazı ebeveynler, bu görüşe rağmen, bebeklerde soğuk algınlığı tedavisi ve önlenmesi için bir çözüm kullanırlar. Anne ve baba sonuçtan memnunlar. Aracın etkililiği hakkında konuşuyorlar.

Miramistin bir yetişkin burun yıkayabilir

Sonuç olarak

Makaleden mümkün olup olmadığını öğrendiniz "Miramistin"yetişkin bir adamın ve çocuğun burnunu yıka. Çözümü kullanmanın tüm olumlu yönlerine ve avantajlarına rağmen, kendi kendini tedavi etmemelisiniz. Burunda rinit veya kuruluk varsa, bireysel öneriler için doktora danışın. Çözümü önlemek için, Miramistin bağımsız kullanım için yasak değildir. Ama çocuklardan izin almadan kullanmayın (özellikle bebeklerde).Related news

 • Scarlett Johansson: filmografi, biyografi, kişisel yaşam
 • El Kırışıklıklarına Doğal Bitkisel Çözüm
 • Cilt kötüleştiren hatalar
 • Ballı Ve Tereyağı Soslu Kek Tarifi
 • Kerevitli spagetti tarifi

 • Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 70

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim


  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 35

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 34

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 8

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 61

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 72

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 17

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 57

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 27

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 66

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 4

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 36

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 68

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 88

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 23

  Mucistin burnumu yetişkinlere ve çocuklara yıkayabilir miyim 20