Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 2019

Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 2019
16.05.2019

Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 100

Moskova'daki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak

XIII yüzyılda, Prens Daniel, oğullarından biriKremlin'den beş kilometre uzaklıktaki Aleksandr Nevsky, Moskova Nehri kıyısındaki Danilovsky Manastırı'na atılmıştır. Moskova'da ilk erkek mesken oldu. Topraklarında dikilen ahşap kilise Daniel Stylites'e adanmıştır.

Prens Daniel

Prens Daniel Vladimir-on-Klyazma'da doğdu1261 yıl. 1272'de, o zamanki Moskova'nın yoksul prensibi mirasa geçti. Onun saltanatı sırasında, kendini nazik ve barışsever bir devlet adamı olarak kurdu. Savaşta Prensi Daniel, bir kez, Pereslavl Ryazan Tatar müfrezesinin yakınında, Prens Konstantin tarafından Moskova topraklarını ilhak etmek için gönderilen yenilgiye katıldı. Kazandı, tüm beklentilerin aksine, Ryazan'ı yakalamadı. Tutuklu mahkum Prens Vladimir uzlaşmaya kadar çok iyi koşullarda tuttu. Daniel'in bilgeliği ve sadakati görüldü ve diğer prensler ve ortak insanlar tarafından çok saygı gördü.

1269'da Tüm Rusya'nın Büyük Dükü oldu. Prens Daniel yaklaşık 30 yıldır kurallar. Bu arada, bölünmüşlüğün birleşmesini o zamanlar Rusların tek başkent etrafında - Moskova'yı başlatan kişi oldu. Prens, 42 yaşında öldü ve onun tarafından kurulan manastırda gömüldü.

Moskova'da Danilov Manastırı

Manastırın tarihi

Bir çok sayıda etkinlik bir anda hayatta kaldıonun varlığı Danilovsky Manastırı. Moskova'da 1330'da, Kurtarıcı Kilisesi'nde (Kremlin) yeni bir manastır kuruldu - Spasskaya. Danilovsky Manastırı kardeşleri buraya transfer edildi. 1490'da Spassky Manastırı Krutitsa Tepesi'ne taşındı ve Novospasskiy adını aldı. Uzun bir süre Danilovskaya manastırı tamamen ıssızlık oldu. Sadece Korkunç İvan altında canlanmaya başladı. Onun saltanatı sırasında burada ilk taş kilisesi dikildi.

Böyle bir felaket, ateş gibi, aynı zamanda geçmedieski Danilovsky manastırı. Moskova'da on yedinci yüzyılın başlarında sıkıntılı zamanlar vardı. Sahte Dmitry II'nin başkenti kaçan kundaklama manastırı. Ancak, yakında manastır yeniden inşa edildi, dahası - tapınak yedi kuleli bir taş duvarla çevriliydi. Manastır da 1812 savaşı sırasında acı çekti. Sonra Fransızlar tarafından yağmalandı ve küçüldü. Özellikle, Prens Daniel'in mezarını süsleyen gümüş maaşı çaldılar.Moskova'da Danilov Manastırı

Manastırın yanındaki mezarlıkta farklı zamanlardaBunlar Nikolai Gogol, NG Rubenstein, Vasily Perov ve diğerleri gibi ünlü kişileri toprağa verildi. Ancak, bugüne kadar kilise avlusu hayatta kalmadı. Şimdi onun yerine bir şapel inşa edilmiştir.

Devrimden sonra

1918'de manastır resmen kapatıldı amarahipler 1930'lara kadar yaşadılar. O zamandan 1983'e kadar, burada bir çocuk kolonisi ve depoları bulunuyordu. Rahipler, çoğunlukla, 1930'larda çekildi. Ünlülerin mezarı diğer yerlere taşındı.

Moskova'da Danilov Manastırı sitesi

Manastırın restorasyonu

1983 yılında, Danilovsky Manastırı ilk olduinananlara geri döndü. 1988'e kadar, Rus vaftizinin binyılına, neredeyse tamamen yıkılmış manastır restore edildi ve restore edildi. Karmaşık XVII-XIX yüzyıllarda sahip olduğu türlere geri döndü.

Bugün manastır aktif bir rol alırtoplum. Örneğin manastırın kendi internet sitesi vardır. Moskova'daki Danilov Manastırı, ROC'nin manevi merkezi olarak kabul edilir. İşte Kutsal Patriğin evi. Şu anki yardımcısı Archimandrite Alexei. Onun liderliğinde, çok çeşitli Ortodoks edebiyatının büyük bir miktarı manastırda yayınlanmaktadır. Örneğin, 20. yüzyılın Ortodoks soyunun biyografilerini içeren ünlü Danilovsky evanjelist dizilerinin yayınlandığı yer burasıdır.

Moskova'da Danilov Manastırı

Kompleksin tanımı

Manastırın ana tapınağı Yedi Kutsal Babalar kilisesidir.Ekümenik Konseyler - yedi kilise içeren karmaşık bir mimari yapıdır. Zemin katta mübarek bakire şefaat kilisesidir. Kompleksin en büyük katedrali 1838 yılında mimar O. Beauvais tarafından inşa edilen Troitsky'dir. İşte John Cassian Roma'nın mucizevi simgeleri ve Tanrı'nın Annesi "Üç Eller". Bölgede yapılan restorasyon çalışmaları sırasında, Saviç Simeon Stylites ve Seherbaz Seramikleri'nin kiliseleri yeniden inşa edilmiş, iki şapelin yanı sıra bir üst ve anıt olarak yeniden inşa edilmiştir.

Moskova'da Danilovsky Manastırı. türbelerin

Moskova'da Danilov Manastırı

Manastırın en önemli türbesikurucusu Prens Daniel'in mucizevi eserleri. Onlara şükür ki, manastırın restorasyonu, Korkunç İvan'ın hükümdarlığı sırasında başladı. Keşişlerin Danilovsky'deki Spassky Manastırına nakledilmesinden sonra sadece küçük bir kilise ve mezarlık kaldı. Ancak, Prens Daniel mezarı her türlü mucizeye ve hastaları iyileştirmeye başladı. Büyük olasılıkla, manastırın restorasyonuna neden olan şey budur. Azizlerin yüzüne göre prens, XVII yüzyılda sıralandı. Aynı zamanda emanetler kurtarıldı. 1930'dan sonra, Danilovsky Manastırı'ndan çok uzakta olmayan konuşmacıların dirilişinde bulundular. Sonra iz bırakmadan ortadan kayboldular. 1986'da, Washington Büyükşehir manastırı kalıntıların ilk parçasına aktardı. Bugüne kadar, simgelere, kansere ve gemiye yerleştirilmiş birkaç parça depolanmıştır.

Moskova'nın Matrona'nın simgesi başka bir tapınaktır.Moskova'da Danilov Manastırı vardır. Yaşam boyunca Matrona derin dindar bir insandı. Tamamen kör doğdu. Vücudunda bir haç şeklinde bir kemik çıkıntısı vardı. Yedi yaşından beri, hastaları iyileştirme yeteneğine sahipti. 2 Mayıs 1952'de öldü. Uzun bir süredir Danilov Mezarlığı'ndaki mezarı ıssızlıktaydı. Daha sonra mucizevi şifalar burada başladı. Kalıntılar 1998 yılında bulundu. Bugün, Pokrovsky Kadınlar Manastırında tutuluyorlar.

Moskova matron Danilov Manastırı

Moskova'daki Danilovsky Manastırı diğer türbelerin sahibidir. En ilginç olanları:

 • Nicholas Wonderworker kalıntıları ile Ark.
 • Alexander Nevsky'nin kalıntıları ile Ark.
 • Spiridon'un Trimiphunt Ayakkabısı.
 • Sergei Radonezh simgesi.
 • Sarov Seraphim'in simgesi.

Moskova'da Danilov Manastırı adresi

Günümüzde manastır

Bugün, Danilovsky Manastırı (Moskova'daki adres: Danilovsky Val, 22) evsizler ve yoksullar için bir tür "kurtuluş adası" dır. Birçoğuna barınak sağlanır ve yemekhanede yemek için bir nimet verilir. Manastırda muhtaç kıyafetler de var - inananlar tarafından getiriliyor. Buna ek olarak, manastırda, başvurusu yapan herkesin yardım alabileceği bir revir açıldı. İlahi hizmetler günlük olarak yapılır.

Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 2019

Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 2019

Related news

 • Sabah aç karna su içmek sağlıktır
 • Antalya Haberleri: Antalya Körfezindeki balık türlerinin yerini işgalci Kızıldeniz türleri alıyor
 • Biberli tavuk kıymalı dolma tarifi
 • Putin’in Ruslara yeni yıl çağrısı: Biz bir ekibiz, yardım edecek birileri hiç olmadı, olmayacak
 • Kışlık Şık İş Kıyafet Kombinleri 2019

 • Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 73

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak


  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 94

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 78

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 93

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 63

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 89

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 85

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 12

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 49

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 98

  Moskovadaki Danilovsky Manastırı: adres, tapınak 94