Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 2019

Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 2019

Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 32 14.02.2019, 15:34

Moskova'da Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel

Moskova'da Sretensky Manastırı sayfalarda yazılıdırRusya'nın tarihi, ilk olarak, I. Basil'in (1382'de vefat eden Dmitry Donskoy'un oğlu) saltanatı anlamına gelir. Onun bilge saltanatının 36 yıl boyunca, Moskova prensibi güçlendirilmiş ve genişletilmiş ve Moskova hiç kimse tarafından fethedilmemiştir.

Manastırın isminin tarihçesi

Moskova'da Sretensky Manastırı Yunanca "edinme" den çeviri anlamındatoplantı. Kuchkovo alanı, adını Dolgoruky'a itaat etmeyen boyar isim SI Kuchka, kalıtsal Vyatich'ten almıştır. Yarı-mitsel boyar Stepan Kuçka idam edildi ve sahip olduğu topraklara Moskova inşa edildi. Burada, Kuchkov sahasında, 1395'te Muskovitler, Vladimir-on-Klyazma'dan gelen alay tarafından gönderilen Tanrı'nın Annesi'nin Vladimir simgesiyle buluştu. Başkentin merkezine giden ve bu olayın gerçekleştiği yol, Sretenka olarak anıldı ve burada manastır, efsanevi olay olan Sretensky'nin anısına dikildi. Efsanevi, ertesi gün, hiçbir sebepten ötürü, Yelets'i harap eden Timur-Tamerlane, birliklerini savunmasız sermayenin duvarlarından çevirdi. Basil, 1397'de Moskova'daki Sretensky Manastırı'nın alayı toplantısının yapıldığı bu olayı ölümsüzleştirdi.

Paha biçilmez türbe

Tanrı'nın Annesi Vladimir Simgesi'nin hesabındaİşgalcilerden iki tane daha efsanevi teslimat. Horde Prens Mazovie Khan Tokhtamysh torununun torunu, belirleyici bir saldırı arifesinde, Moskova'nın tüm banliyöleri yanmış bir simge ile saldırılar vatandaşların geceden sonra sermaye duvarları kaçan bir adet, 1451'de meydana geldi. İkinci (Akhmat bertaraf Ugra Nehri üzerinde duran) 1480 ile ilgilidir. Tanrı simgesinin Vladimir Anne bir yeme Kutsal Aile ardından masanın tahtası üzerinde hayata Havari Luke Evangelist ve Mary tarafından, geleneğe göre, yazılmıştır.

Konstantinopolis Patriği, Luca Chrysoverg,Erken XII yüzyılda kimin egemenliği yoğun kilise-yasama çalışmalarıyla geçmiştir, o simgenin Yuri Dolgoruky içeren bir liste gönderdi. o 26 Ağustos'ta Moskova'da Sretensky Manastırı kurulmuştur kez Varsayım Katedrali yaptığı yıllık alayı Allah'a Timur'un kendi ordudan sermaye kazançlarının kurtarıcı Anne Vladimir Simge teslim.

Moskova korosundaki Sretensky Manastırı

Bu güne kadar kalan manastır binaları

Aslen inşa edilmiş manastır binaları değilkorunmuş. eski binalarda itibaren, günümüze kadar, bütün savaşları ve çalkantıları atlattı grushetskaya özellikle Moskova'da Sretensky manastırın hallettim agafya eşi ile Çar Fedor Alekseevich, üvey kardeşi Peter I. Fyodor III para 1679 yılında inşa beş kubbeli katedrali, kurtuldu. Vaftizci Yahya'yı - 1706 yılında iki ölüm güney şapeli düzenlenmiştir sonra. aziz ve şehitler Theodore Stratilatus Agafi - 1680 yılında Sretensky Manastırı'nın Katedrali'nin ikonostas, kraliyet evli çift yönlü kendi patronlarının kuruldu. Simgeler kraliyet kapılarından eşit mesafede bulunur.

Ulusal tarihin rolü

Genel olarak, bu manastır hanedanlığın kaderini oynadıRomanovlar en az rol değil - bu aile isminin taşıyıcısı olan ilk Rus tsar Mihail Fedorovich'in iktidara gelmesine aktif olarak katkıda bulundu. Rus toplumunun üst katmanlarının tüm duaları, bir kural olarak, bu manastırda başladı. Ve XIX yüzyılında, burada geçici olarak olsa da, Kısmet Kutsal Departman vardı. Manastırın türbeleriyle ilgili olarak Tanrı'nın Annesi'nden bir Vladimir Simgesi, üç kez Moskova'yı düşmanların yakalanması ve yok edilmesinden kurtardı.

Moskova'da Sretensky Manastırı Fotoğraf

Manastırın freskleri

Önemine rağmen, Toplantı Katedrali1707 yılına kadar Tanrı'nın Annesi'nin Vladimir Simgesi yok edildi. Bu yıl, S.F. Griboyedov, silahşörler albay de günümüze kadar korunmuş tapınak freskler, ortaya çıktı ve sermaye antik sanatın son başyapıtlarından biridir. 1737 yılında yangın manastır yetenekli sanatçıların çalışmaları, tematik duvar resimleri ve performans mükemmellik orijinal yapımını diyor profesyonellik ile ilgili tüm belgeler yakıldı beri kim katedralin duvarları boyalı, o bilinmemektedir.

Siyah Geçmiş Sayfaları

Manastırın trajik olayları geldiXX yüzyılın 20'si. 1922'den 1926'ya kadar tüm Sovyet Rusya'sında tanınan tek şey, "Yenileme" adı verilen kilise hareketiydi. Bu, esasen hayatta kalmak amacıyla yeni hükümete bir uyarlama oldu. Patrik Tikhon'a karşı aktif olarak savaştı. 1923'teki Sretensky Manastırı, Yenileme'den patriyarkal yargı yetkisine geçtiği anda, sorunlar başladı ve 1925'te manastır kapatıldı. 30 yılına kadar, manastırın birçok binası acımasızca yıkıldı. Motivasyon - sokağın genişlemesi, merkezden biri, çünkü Moskova'daki Brethaya Lubyanka Caddesi, 19 adresindeki Sretensky Manastırı, başkentin kalbinde yer alıyordu. Yıkık binaların arasında Mısır'ın St. Mary tapınağı ve Aziz Nikolaos Kilisesi vardı.moskova'da sretensky manastırı adresiOnlar geri yüklenmez. müzelerde dağıldı manastırın Tapınak. Sadece anti-din müzede ortaya çıktı korunmuş ve Tretyakov Galerisi'ne sakladığı, şans eski simgesi "Haç Exaltation" tarafından. Kalan binalarda NKVD görevlileri hostel bulunuyordu. Manastırın kutsal topraklarda kişinin ölümüne olması, ibadet kurbanlarının anısına 1995 yılında dikilmiş haç, işkence gördüler söylüyor.

Kiliseye dönüş

1990 yılına kadar katedralin binasıAll-Union Sanat Araştırma ve Restorasyon Merkezi. Grabar. 1991 yılında Manastır Ortodoks Kilisesi döndü ve daha sonra onun canlanma başladı - restore eski binaları, yeni konut inşaatı ve çan kulesi. Manastır topraklarında büyük bir yayınevi çalışıyor. Catechetical kurslarında 400 kişi çalışıyor. 40 keşişler ve acemiler manastırda yaşıyor. 4 Aralık 1925, hemen tam olarak kapanmadan önce, Sretensky Manastırı 1990 yılında öldü (dünyanın Sergey Izvekov olarak) Plato gelecek Patrik Pimen adında rassophore içinde tonsured olduğunu belirtmek gerekir.

Manastırın sıkı güzelliği

Moskova'daki Sretensky Manastırı Mabedi

Başkentin merkezindeki tüm binalar,Son yıllarda, şaşırtıcı bir şekilde dönüştürülmüş, Moskova'daki Sretensky Manastırı da dahil olmak üzere yeni görünümüne karşılık gelmektedir. Aşağıda yer alan fotoğraf, mevcut sıkı güzelliğinden bahsediyor. Doğal olarak, başkentin merkezinde yer alan, Rusya'nın kaderinde önemli bir rol oynayan en eski manastırlardan biri, Ortodoks Kilisesinin önderliğine çok dikkat ediyor. Buna ek olarak, manastır stauropejik bir manastır olduğundan, Moskova Patriği onun yönetici piskoposu ve akıl hocasıdır. "Stauropegic" terimi manastırın yerel diyolog yetkililere itaat etmemek anlamına gelir. Bu tür manastırlar ve defililer patrik tarafından yönetiliyor. Başkentin merkezinde bulunan Bolshaya Lubyanka Caddesi'nde (eski Sretenka) 1918'e kadar, manastır, devlet desteği olmadan var olan bir süpernümerari manastırın statüsüne sahipti. Bugün, Moskova'daki Sretensky Manastırı stauropejik bir manastırdır.

Özel gurur nedeni

Manastırdaki her şey, yüksek rütbesine karşılık gelir. Birçok kişi Moskova'daki Sretensky Manastırı ile gurur duyabilir. Manastırın korosu (korocular değil, koro'nun kendisi) akranıdır ve yalnızca kutsal müzisyenlerin ve sevilenlerin değil, bilinir. Zaten 17. yüzyılda, Sretensky korosu ve şarkıcıları, şehir çapında çapraz alaylara eşlik ettikleri için tanınıyorlardı. Zor zamanlardan kurtulan manastır ile birlikte yeniden bir araya gelen kolektif, zamana karşılık gelen yeni özellikler kazanmaya başladı ve nihayet 2005'te kuruldu. Bu Rus Müzik Akademisi Nikon Stepanovich Zhila mezunu tarafından yönetiliyor.Moskova'daki Sretensky Manastırı otelÇocukluğundan beri Trinity-Sergius Lavra'nın bir koruyucusu olmuştur. Hizmetlerin yanı sıra, koro solistleri konser etkinlikleri yürütüyor ve albümleri kaydediyor. 30 solistin her biri harika bir müzik eğitimi - ya "Gnesinka" ya da Moskova Spiritual ya da Sretinskaya Semineri. Moskova Akademisi Akademisi ve Moskova Konservatuarı öğrencileri var. Hayranların ve bilenlerin ifadelerine göre, yetenekli lider “seslerin yaşam düzenine dönüşmesini” sağlar. Koroda dünya isimleri solistleri var - Dmitry Beloselsky ve diğerleri.

Revered simgeler ve haklı kalıntıları

Moskova'daki Sretensky Manastırı Mabediilk olarak kutsal şehit Hilarion (Troitsky) kalıntıları - Rus Ortodoks Kilisesi'nin piskoposu ve teologu, Sarov'un St. Seraphim'in kalıntılarının bir parçası olan bir simge ile temsil edilir. Buna ek olarak, Mısır'ın Aziz Meryem, Aziz John Chrysostom, Büyük Fesleğen ve Wonderworker Nicholas kalıntıları vardır. Tapınaklara, kefenin kriptinde bulunan tam boyda yürütülen Torino Kefeni'nin tam kopyasının negatifi (Shroud'daki yüz) ve pozitif (fotoğrafta) vardır. Moskova II. Patrik Patrikhanesi, Kurtarıcı'nın İmajı olarak kutsanmıştır. Tanrı'nın Annesi'nin Vladimir Simgesinin saygın listesi, Sretensky Manastırının türbeleri listesini tamamlar.

Moskova'da Sretensky Manastırı

Tanrı'nın yüceliği için bağımsızlık

Özverili ve gönüllü olarak çalışan insanlarTanrı'nın yüceliği için Ortodoks manastırları altındadır, ama acemi değildir - bunlar sözde emekçilerdir. Moskova'daki Sretensky Manastırı, diğer kilise kurumları gibi, onların da yardıma ihtiyacı var. İşçiler hacılar ve acemilerden farklıdır. Temel olarak, bunlar kendilerini sadece kiliseye tamamen adamaya hazırlayan insanlardır. Belirli şartlara tabi oldukları çalışanlar hakkında bir hüküm vardır ve bunları ihlal etmesi önerilmez. Genellikle, işçiler belirli bir süre için manastıra gelirler ve tabi ki yaşamak için bir yere ihtiyaçları vardır. Moskova'daki Sretensky Manastırı Podushkin adı altında bu amaç için tasarlandı. Ancak maalesef, 2012 yılında, sonbaharda, kolluk kuvvetlerine göre sunulan hizmetlerin listesinin samimi olması nedeniyle skandalın ortasındaydı. Sretensky Manastırı valisi bilgi iftiralarını çağırdı.

Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 2019

Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 2019

Related news

 • Mutlu Bireyler Mutlu Ailelerde Filizlenir
 • Fransadaki virüslü sütler skandalının soruşturma dosyaları çalındı
 • Yandan Dağınık Topuz Saç Modeli, Nasıl Yapılır
 • Konserve Nasıl Açılır

 • Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 96

  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel


  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 93

  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 19

  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 43

  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 27

  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 38

  Moskovada Sretensky Manastırı: koro, türbe, otel 86