Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 2019

Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 2019

Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 91 25.02.2019, 16:07

Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not

Her katılımcı belli birfaaliyet alanı Birisi yaratıcılık yapmak ister, birisi daha fazla iş çeker ve birileri insanların tedavisini hayal eder ... Genel olarak her insanın kendi zevk ve arzuları vardır. Yabancı dilleri kolayca öğrenen ve gelecek hayatlarını onlarla ilişkilendirmek isteyen insanlar da var. Bu başvuru sahipleri, bir eğitim kurumu seçerken Moskova Dil Üniversitesi'ne daha yakından bakmalıdırlar. Bu, ülkemizdeki en iyi dilbilim üniversitelerinden biridir. Buraya girmek zor mu? MSLU'nun bir pansiyon var mı? Bunu konuşacağız.

Geçmişten Günümüze

Dilbilimsel üniversitenin kendi tarihi vardır1930 yılı. Şu anda Moskova'da, Yeni Diller Enstitüsü oluşturuldu. Kuruluştan beş yıl sonra isim değiştirildi. Uzmanların hazırlık çalışmaları Pedagojik Enstitü ile başa çıkmaya devam etti. dilleri. Modern adı (Moskova Devlet Dilbilimi Üniversitesi - MSLU) 1990'da üniversiteye verilmiştir.

Yıllar boyunca eğitim organizasyonuÇok ulaştı. Dilbilim alanında ülkemizin en büyük üniversitesi oldu. Bugün bilim, kültür ve eğitim merkezi. 10 binden fazla öğrenci bu üniversiteyi seçmiş ve çeşitli eğitim alanlarında burada eğitim görmüştür. Üniversite 35 dilde okutulmaktadır. Özel dikkat, öğrencilerin rahatlığına verildi ve verildi. Kurumun var olduğu yıllar boyunca öğrencilerin rahatlığı için MSLU'da bir yurt (ve biri değil) oluşturulmuştur. Mevcut binalar daha sonra ele alınacak, ancak şu an için üniversitenin organizasyon yapısını inceleyeceğiz.

karanlık pansiyon

MSLU'daki Fakülteler

Oldukça çok sayıda yapısalMoskova Devlet Dilbilim Üniversitesi. Fakülteler belirli alanlardaki öğrencilere eğitim vermektedir. Üniversitede şu fakülteler bulunmaktadır:

 1. Tercüme. 1942'de çıktı. Kuruluşundan bu yana 2 yabancı dil bilen çevirmenler hazırlıyor.
 2. Beşeri Bilimler. Bu, 2019 yılında faaliyete geçen genç bir yapısal birimdir. Katılımcılar Fakültesi örneğin "Psiko-pedagojik eğitim", "Fıkıh", "İlahiyat" ve "Psikoloji" olarak eğitim alanlarında kaydolarak bir liberal sanat eğitimi almak sunuyor.
 3. Yasal. 1995 yılından beri, bu fakülte dilbilim üniversitesinin yapısında çalışmaktadır. Temel görevi nitelikli avukat yetiştirmektir. Fakülte, başvuru sahipleri ile popülerdir. Rusya'nın farklı bölgelerinden MSLU'ya girmeye (hostel yerleşik olmayanlara verilir).
 4. Uluslararası Bilgi Güvenliği. Bu fakülte bilgi güvenliği, arşiv çalışmaları ve dokümantasyon, kütüphane ve bilgi faaliyetleri alanında uluslararası düzeyde uzmanlar üretir.
 5. Uzaktan eğitim. Bu fakültede öğrencilere bağımsız eğitim materyali çalışması yapar. Bu tür eğitimin özü, dönem boyunca insanların çeşitli kontrol ve ders çalışmaları yürütmesi, eğitim literatürünü incelemesidir. Dönem sonunda, öğretmenlerle sınıfları içeren ve sınavları ve sınavları geçen bir eğitim ve sınav oturumu başlar.
 6. Yabancı vatandaşların eğitimi. Bu fakültenin kökenleri, geçen yüzyılın altmışlı yıllarında yatıyor. O zamanlar yabancı vatandaşlar yeni bilgi edinmek isteyen üniversiteye gelmeye başladılar.
 7. Sürekli eğitim Bu yapısal birim, isteyenler için ikinci bir yüksek eğitim sunmaktadır.

Moskova Devlet Dil Üniversitesi

MSLU Enstitüleri

Moskova Devlet Dil ÜniversitesiÜniversite organizasyonel yapısı sadece fakültelere vardır. üniversite daha organlara sahiptir. Bunlardan biri - Sosyal ve Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü. 2004 yılında ortaya çıktı. Bu yapısal birim gelecekte olmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır, uluslararası ilişkiler ve mesleki usta 2 dillerde siyaset bilimciler, sosyologlar, gazeteciler, uzmanlar.

Matematiksel ve Uygulamalı Dilbilim Enstitüsü- Bu dilbilimci üniversitenin organizasyon yapısında başka bir bileşen. "Dilbilim" yönünde trenler lisans ve yüksek lisans yapısal alt bölümü. öğrenciler açısından eğilim "Edebiyat ve Dilbilim" var. Ayrıca dikkat çeken Maurice Torez'den sonra adlandırılan Yabancı Diller Enstitüsü. Dilbilim alanında eğitim vermektedir.

Moskova Devlet Dil Okulu Üniversitesi

Neden MSLU?

Birçok başvuru sahibine dikkatMoskova Devlet Dilimi Üniversitesi (MGLU), karar vermekte tereddüt ediyor: Bu üniversiteye girmeye değer mi? Dilbilim üniversitesinin birçok avantajı vardır. Öncelikle, üniversitede yüksek nitelikli bir öğretim ekibi kuruldu. Eğitim kurumunun çalışanlarından bazıları tanınmış kişilerdir.

İkincisi, MSLU kalitesi için dikkate değerdir.eğitim süreci. Tüm dönem boyunca, öğrenciler öğretim materyalini incelemek için çok çalışıyorlar, bu yüzden burada öğrenmek ve öğrenmek isteyen insanlar geliyor.

Bir başka önemli nüansBölgesel işgücü piyasasında dilbilim fakültesi mezunları talep edilmektedir. Örneğin, 2014 yılında üniversite eski öğrencilerin istihdamı konusunda istatistiksel bilgi topladı. 2013 yılında üniversitenin 737 kişiyi mezun ettiğini gösterdi. Bunlardan, insanların% 97'si istihdam edilmiştir (bu sayı, çalışmalarına devam etmeye karar veren mezunlarını da içermektedir). Orduda sadece 11 kişi işsiz, 7 kişi görev yaptı.

Moskova Devlet Dil Üniversitesi

Başvuru sahipleri için bilgi

Moskova'ya giren adaylarEyalet dilbilimci üniversitesi, geçen puan en çok endişe ediyor. Ancak bundan bahsetmeden önce, üniversitenin gelecekteki öğrencilere geniş bir eğitim programı seçeneği sunduğunu belirtmek gerekir. Hepsi birkaç büyük gruba birleştirilebilir:

 • bilgi güvenliği;
 • psikolojik bilimler;
 • sosyoloji;
 • hukuk;
 • siyasal bilimler ve bölgesel çalışmalar;
 • bilgi ve kütüphane işi ve kitle iletişim araçları;
 • hizmet ve turizm;
 • pedagojik bilimler ve eğitim;
 • edebi eleştiri ve dilbilim;
 • tarih ve arkeoloji;
 • teoloji;
 • kültürel çalışmalar ve sosyo-kültürel projeler.

Bütçe koltukları Moskova Devletidilbilimci üniversite. Geçme puanı oldukça yüksektir. 88, için "Dilbilim" - - "Uluslararası İlişkiler" konulu 80 2016, seçim komitesi, kabul kampanyasının sonuçlarını özetleyen, o at 87, "Reklam ve halkla ilişkiler" konulu ortalama geçiş oranı "ulusal güvenlik, yasal bakım" kaydetti - 79 (listelenen spesiyaller en popüler olanlardır).

yurt moskova

Kayıtlı pansiyonlar

Moskova Devlet Dilbilimi Üniversitesi, öğrenciler için 4 hostele sahiptir. Aşağıdaki adreslerde bulunurlar:

 • MSLU'nun ilk yurdu - Moskova, Petroverigsky per., 6-8-10, s.1 (burada öğrenciler için 192 yer var, odalar 2-3 kişi için tasarlandı);
 • Str. Usacheva, 62 (hostel 5. katta yer almaktadır, odadaki 1 veya 2 kişilik yüksek lisans öğrencileri ve doktora öğrencileri için tasarlanmıştır);
 • Str. Babaevskaya, 3 (yurt dışında yurtlar için tasarlanmış, burada 138 yer var);
 • Komsomolsky avenue, 6 (hostel, yabancı öğretmenler, stajyerler, yüksek lisans öğrencileri, üniversiteler arası ve uluslararası anlaşmalar için üniversiteye gelen öğrenciler için 300 yer almaktadır).

Binalarda gerekli mobilyalar, mutfaklar varElektrikli soba ile donatılmış, ütü odası, tuvalet, duşakabin vardır. Yatak çarşaflarının yaşam setleri verilir. Bu, MSLU’daki herkesin rahat yaşamak için bir yurt olduğunu göstermektedir.

Böylece, Moskova dilbilimÜniversite - çalışma için tüm koşulları sağlayan bir üniversite. Bu kurumdan mezun olan birçok kişi seçimlerine pişman olmadı. MSLU, çalışmalarına devam etmek ve bir kariyere başlamak için mükemmel bir başlangıç ​​noktası oldu.

Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 2019

Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 2019

Related news

 • Suyun korunması
 • Nasıl görünmez VKontakte 3 etkili yol
 • Fırında tavuk pişirmek nasıl Bazı yararlı ipuçları

 • Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 31

  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not


  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 43

  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 36

  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 15

  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 23

  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 79

  Moskova Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU): hostel, fakülte, geçer not 6