Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 2019

Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 2019
14.10.2019

Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 68

Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar

Tığ işi dekor, günlük yaşamda zaten aşina hale geldibirçok triko. Yastık kılıfları, battaniyeler, sıcakların altında duruyorlar - bu liste sonsuzdur. Güzel süs el sanatları arasında, narin melekler vardır, tığ işi. Üretimleri için şemalar bağımsız olarak kolayca bulunabilir veya geliştirilebilir.

Melekler Kapsamı

Çoğu zaman bu ürünlerNoel ağaçlarının dekorasyonu ya da Sevgililer Günü için ana dekoratif unsur olarak. Tarza, performansa ve boyuta bağlı olarak, birkaç meleğin birer birer şerit halinde, tek tek ya da gruplar halinde, masalara ve pencere eşiğine yerleştirilmesiyle askıya alınır.

melek tığ düzeni ve açıklaması

Zarif melek (kanca), örgü modeli çok farklı olabilir, bir hediye için harika. Ve özellikle bu küçük şeyler çocukları mutlu ediyor.

Iplik seçimi ve üretim özellikleri

Örgüde zarif stilleri korumakparlak renklerin ve şekillerin renkli renklendirilmesinin önlenmesi arzu edilir. Geleneksel olarak, melekler beyaz cübbelerde tasvir edilir. Ayrıca diğer bazı pastel tonları da kullanabilirsiniz: şeftali, sarı, pembe, mavi.

İnce pamuk ipliği en uygunBahsedilen şekillerin üretimi. Bununla birlikte, çok ince bir iplik, kroşelerin tığını büyük ölçüde zorlaştırır. Şemalar genellikle 400 m / 100 gramlık bir kalınlığa sahip bir dişe yöneliktir. İplik çile içerdikçe iplik daha incedir. İsimlendirilen ürün için en uygun olanı, ipliğin kalınlığı olarak kabul edilebilir - 550 m / 100 gram.

Pamuk ek olarak keten, viskon, ipek, poliamid veya mikrofiber kullanabilirsiniz. Akrilik kesinlikle uygun değildir. İpliklerinde her zaman villus vardır ve bu rakam için mükemmel bir pürüzsüz malzemeye ihtiyacınız vardır.

Gerçekten yüksek kaliteli bir melek elde etmek içinkanca, tığ işi deseni ve iplik birbiriyle eşleşmelidir. Aletin tiner seçmek daha iyidir - 0,9 mm'den. Daha sonra tuvalin yoğunluğu yüksek olacaktır. Sıkı tuval, doğru, özdeş ilmekler ve sertlik ile karakterizedir.

En kolay tığ işi meleği: şematik ve açıklayıcı

Düz bir dekoratif figür yapmanın en kolay yolu. Bu biraz zaman, çaba ve malzeme alacaktır. Buna ek olarak, herhangi bir tecrübe ve deneyime sahip triko kuvvetleri üzerinde bu tür bir çalışma.melek tığ işi düzeni

melekler tığ işi devreleri

Son derece hızlı bir şekilde buna uyuyorfotoğraflar melek (kanca). Örgü modeli, ürünün başlangıcının başın merkezi olduğunu açıkça göstermektedir. Gördüğünüz gibi, fotoğrafta görüldüğü gibi, sağlam bir yuvarlak parça ile bağlanabilir ve uygun boyuttaki ahşap halkaları bağlayabilirsiniz. Bu durumda saç, hava döngülerinden pico kullanılarak gerçekleştirilir.

Gövde ve iki kanat bir bezle birbirine bağlanır,Bundan sonra elbise yapmaya başlıyorlar. Sonunda, gerçek bir melek tığ işi yapmak için kanatlar ve haleler için açık bir kenar ördüler. Şema bu eylemlerin dairesel çember örülme işleminde yapılmasını önerir. Elbisenin kenarı boyunca kanala, daha sonra omzuna geçer, bir halo oluşturur ve ardından ikinci kanala geçer.

Desenin uyarlanması

Düz bir melek örmek için kullanabilirsinizherhangi bir tanıdık dairesel desen. Tuvali genişletme prensibi, herhangi bir peçeteyle aynıdır. Yuvarlak parçadan bir şekil elde etmek için, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmeniz gerekir:

 1. Motifte rapport sayısını sayın.
 2. Şemaya göre örgü yapmaya başlayın. İlk sırada, diyagramdaki ilmeklerin yarısını örün.
 3. Tuvali ters çevirin ve üçüncü sıraya geçin. Amaç düzgün bir yarım daire elde etmektir.
 4. Kanatları oluşturmak için gereken sayıda satır çalıştırın.
 5. Kanvayı zihinsel olarak üç parçaya ayırın ve daha sonra sadece orta üçüncüyü örün.

Devrenin tüm sıraları bağlandığında, şeklin bir döner kavşağını çizebilirsiniz.

3D melek tığ işi: diyagramı ve açıklaması

Bir sonraki tür, daha yetenekli ustalar gerektirir. Örme, orantıları dikkatlice gözlemlemeniz gerektiğinden dolayı karmaşıktır.
melek kanca örgü modeli

Bazı detayları örerek büyülenmiş, örneğin kanatların makul olmayan büyüklükte olduğunu ve başın çok küçük olduğunu görebilirsiniz.

Böyle bir figürün gövdesini yaparken de mümkündürDairesel motif desenini uygulayın veya bir şema tasarlayın. Her durumda, özgün ve özgün bir melek ortaya çıkıyor. Kanca, örgü deseni ve iplik, yukarıda belirtilen tavsiyelere göre seçilmelidir.

Baş herhangi bir uygun şekilde bağlanabilir. Ahşap bir halka, büyük bir boncuk veya doldurma sinteponu olarak kullanılmasına izin verilir.

Vücudu bağlamak için dairesel bir delikli şema kullanabilirsiniz, ancak biraz değiştirilmelidir.

 tığ işi tığ işi melekler
Dairesel tuvali genişletme prensibiİdeal olarak yuvarlak bir düz parçanın oluşumu. Bununla birlikte, koninin çıkması ve meleğin bir kanca olduğu ortaya çıkması için, devre% 50 veya% 25 oranında uygulanmalıdır. Bu, ilk sırayı örttüğünde, bağlı çubukların sayısının azaltılması gerektiği anlamına gelir. Ardından, halkadaki örgüyü kapatın ve devrenin sonuna kadar sadece rampaların bir kısmını gerçekleştirin.

Kanatları nasıl bağlanır

Örme meleğin ana süslemesi kanatlardır. Hafif ve havadar görünmeli. Bu nedenle, özellikle dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Bir desen olarak, her çeşit ağ ve çok hassas kama şeklindeki parçalar mükemmel şekilde uyum sağlar. Örnek olarak, oldukça popüler bir "ananas" desenini düşünebilirsiniz.bir melek için kanatlar diyagramı

Diyagram, çeşitli açıklık çeşitlerini göstermektedir.elemanlar, herhangi biri kanat örme için uygundur. Ekstra dekoratiflik eklemek için, hava döngülerinden bir piko içeren bir koşum uygulayabilirsiniz.

Tüm detaylar hazır olduğunda, dikilmesi ve sertleştirilmesi gerekir.

Bitirme işleme

Yukarıdaki eylemlerin bir sonucu olarak,yumuşak boşluklar. Ama bunlar melekler değil tığ işi. Şemalar, desen ve iplik, kumaşın sertlik derecesini hafifçe etkilemektedir, ancak sadece iş parçasının özel işlenmesinden sonra gerçekten sabit bir şekil elde edebilirsiniz. Örme kumaş, jelatin, nişasta veya PVA tutkalı içeren bir çözelti ile emprenye edilecektir. Çözeltideki çözeltinin konsantrasyonu yüksek olmalıdır.

Kütük bir kapta bir çözelti ile daldırılır.Bezin tüm bölümlerini emdirin ve fazla basın. Daha sonra iş parçasını önceden şekillendirilmiş bir şekle sokun, kumaşın tüm kenarlarını pimle gerdirin ve iğneleyin.

Preformu kurutmak için kalıp kartondan yapılır. Bir koni içine katlayın ve kenarları düzeltin. Islak kumaş kartonu ıslatmaz ve rengini almaz, ambalaj kalıba konur ve sadece iş parçasına konur.

Meleğin son dekorasyonu, kuruduktan sonra yapılmalıdır.

Yukarıda açıklanan talimatlar ile yönlendirilen, herhangi bir vasıflı işçi melekler tığlayabilecektir (makalede verilen diyagramlar, açıklamalar ve fotoğraflar bu konuda yardımcı olacaktır).

Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 2019

Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 2019

Related news

 • Kanda Sodyum Eksikliği Belirtileri Nelerdir
 • Benmari Yöntemi Nasıl Yapılır
 • Fırında bir tavuk pişiriyor musun Sorun değil
 • Ispanaklı Meyveli Yaş Pasta
 • Mikro Tatli

 • Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 94

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar


  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 68

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 36

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 17

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 89

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 77

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 60

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 17

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 7

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 84

  Melek (kanca): örme bir desen. Melek figürleri, tığ işgali: şemalar ve açıklamalar 29