18.06.2019

Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 32

Mariupol'de Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi?

Mariupol'da balık avı çoğu için bir hobiyerel nüfusun Bu insanların bir kısmı bir hobi olarak balık avlamakla uğraşır ve bazıları da bu işi yiyecek için kazanırlar. Ne tür bir işin asıl meselesi olduğu sorusu üzerine, birçoğu cevap verecek: "Balıkçılık."
Mariupol, yaz tatiline inen bir tatil.Sahilde güneşlenmek ve yüzmek, tatil beldesidir. Denizin ve birçok su kütlesinin varlığı, sadece tatilcileri değil, balıkçıları da ziyaret etmek için çekici bir yer yapmaktadır.

Biraz şehir hakkında

Mariupol'de Balık tutma Mariupol'da balıkçılık her zaman ana olmuşturel sanatları. Dünyada bu yer iki isim - Mariupol ve Zhdanov tarafından bilinir. Şehir 1778'de kuruldu ve her zaman endüstriyel yönelimi için göze çarpıyordu. Fakat balık tutma hiç durmadı: ne II. Dünya Savaşı'ndan önce ne de ne de zaferden sonra. Ve korkunç 30. aç yıllarında, balıklar vatandaşların birçok hayatını kurtardı. O zaman, sadece balıkçılık sayesinde, Mariupol açlığın tüm zorluklarını hissetmiyordu. Sovyetler Birliği'ndeki düzinelerce şehirde yiyecek sıkıntısı çekerken, bu sahil kasabasında insanlar denizde ya da şehir çevresindeki su kütlelerinde yakalanan balıkları yedi. O günden beri nesillerden nesile aileler, şehrin hayatında balık avlama rolüyle ilgili hikayeler anlatıyorlar.
Şimdi durum değişti. Balık, artık pazarlarda talep olmasına rağmen, artık gerekli bir ürün değil. Birçoğu zevk için balık tutmaya başladı.

Balıkçılık yerleri

balıkçılık için hava mariupol Herkes, hava şartlarının balıkçı için çok önemli olduğunu bilir. Balık tutma için Mariupol idealdir.
İlk olarak, şehrin coğrafi konumu buna katkıda bulunur. Azak Denizi kıyısında yer alan bölge, çok sayıda büyük ve küçük su kütlesine sahiptir.
İkincisi iklimi ikisinde de mükemmelyaz ve kış balıkçılığı için. Bir başka artı, dünyanın denizdeki en küçük deniz olması ve bu nedenle uzun bir süre balık tutmayı engelleyecek büyük bir dalga olmaması. Her yerel balıkçı bir haftasonunda gittiği en sevdiği yere sahiptir. Burası hem şehir içinde hem de sınırlarının ötesinde yer alabilir.
Şehir içinde ayrıca iki nehir vardır, Kalchik veBalıkçılar arasında popüler olan Kalmius. Çoğu zaman, yakınlarda yaşayanlar burada balık avlıyorlar. Ulaşım olmadan, şehir sınırları dışında seyahat etmek genellikle imkansızdır. Ama akşamları nehir kıyısına çıkmak ve bir olta fırlatmak - çok kolay. Ayrıca, bu süreçte şehirde pek çok uygun yer var.

Şehrin çizgi

Mariupol yakın balıkçılık Dolayısıyla, şehrin toprakları hakkında açıkça konuşursak, o zaman balıkçıların yıl ve günün herhangi bir saatinde buluşabileceği birçok popüler yer vardır. Mariupol'da balık avı şu yerlerde mümkündür:

 • sahil boyunca iskeleler;
 • bir teknenin varlığında açık deniz;
 • Kalchik nehri kıyısında, özellikle sokakta. Azovstal bitkisinin merkezi girişinden çok uzakta olmayan dolgu;
 • Kalmius Nehri'nin kıyısı, yakın zamanda inşa edilmişBu arada, balık için çok daha uygun hale gelen dolgu hattı. Caddeden geçiyor. "Extreme Park" öncesi metalurjistler. İnsanlar burada balık tutamazlar, aynı zamanda nehir ve yeşil alanların manzarasının tadını çıkarırlar.

Bu arada, şehir tarafından dikkate alınır dikkati çekiyorÜlkenin en yeşil şehirlerinden biri. Şehirde birçok büyük park ve meydanın yanı sıra birçok küçük bahçe ve çok sayıda ağaç var. Bu, ülkenin bu bölgesinin güçlü rüzgar karakteristiğinden kaçmasına yardımcı olur.

KBX

Kamensk Rezervuar Mariupol üzerinde balıkçılık Şehrin dışında çok sayıda varfarklı rezervuarlar. Bazıları balık yetiştiriciliği için özel girişimcilere kiralanmış, bazıları ise kamusaldır. Kamenskoye rezervuarında (Mariupol) balık avı ikinci tipe aittir. Bu yerlerden birien popüler, bu yüzden orada buluşabilirsinhobi ortağı neredeyse her zaman. Balık gelince, sazan, levrek, sazan yakalayabilirsiniz. Balıklar boyut olarak değişmez, ama kesinlikle süreçten zevk alırsınız. Bazen birinin orada bir pike yakaladığı efsaneleri vardır, ama gerçekten böyle bir balık yoktur.

Fedorovka

Mariupol yakınında balık tutmak da mümkündürFedorovka köyü yakınlarında Fedorovskoe depolama. Burası sadece balıkçıların değil, aynı zamanda hafta sonu açık havada geçirmek için amatörlerin seçtiği bir yerdi. Şiş kebap ve ızgara kokusu erken ilkbahardan orada kokuyor olabilir. Ama yine de balık avına geri dönüyoruz. Bu gölet ödenir, ancak balıklar çok daha büyük ve daha çeşitlidir. Onun alanı 44 hektardan fazla ve derinliği on metreye ulaşır. Eğer hevesli bir balıkçı iseniz ve zamana pişman değilseniz, orada çipura, roach, levrek, turna, crucian sazan, kedi balığı ve hatta kalın et yiyebilirsiniz.
Buraya gelmeyecek kadar çekici bir yersadece kendi taşımacılığıyla değil, aynı zamanda otobüsle de. Yeterince kolay. Sadece otobüs istasyonuna gitmeli ve Mariupol - Starchenkovo ​​otobüsüne binin. Fedorovka köyüne varıyoruz ve orada Fedorovsky Ormanı'nın başladığı yerde durduk. Ayrıldıktan sonra, balık tutmak için herhangi bir yer seçebileceğiniz bir baraj göreceksiniz. Hangi yerler daha iyi olursa, yakalama kartının kaydı için size gelen yerel avcıya söyleyebilirsiniz.

Pavlopol

mariupol tatil balıkçılık

Balıkçılık sadece balık tutmak değil, bir fırsatdoğanın koynunda zaman geçirin. Burada ailenizle birlikte gelebilir ve balık avı yaparken akrabalarınızla sosyalleşmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Pavlopol Rezervuarı bu yerlerden biridir. Özellikle balıklar hakkında konuşmak gerekirse, bu gölette, etobur sazan, turna, kedi balığı, pike levrek ve birçok farklı balık da dahil olmak üzere oldukça büyük bir balık var. Suya erişim ücretsizdir, ancak sadece balık avı ile yakalayabilirsiniz. Ağ balıkçılığı para cezaları olarak kaçak ve ceza olarak kabul edilir.

Mariupol'de kazık ve rezervuarlarda balıkçılıkyaz ve kış aylarında popüler. Havuzlar hem kamu hem de özeldir, yani kiracı tarafından takip edilir, balık yetiştirilir ve ayrıca kullanım için ödeme alır. Örneğin, şehrin batısında, şehrin yakınlarında. Mangush bir çift gölet. Bir günlük balıkçılık ücreti yaklaşık yetmiş Grivnası. Diğer oranlar vardır, vs. "Fokine", "Dikey", şehirdeki her balıkçı orada yakalanmış ve ne kadar hizmettir ne balık başka gölet, birini diğerlerinden ayıran şey bilmiyor ... Eğer tanımadığınız bir gölette balık tutmaya karar verirseniz, endişelenmeyin. Kiracı varsa, kesinlikle size gelir ve masraf hakkında bilgi verir. Bu rızayla biletinizi yerinde ödeyebilir ve yakalama işlemine devam edebilirsiniz.

Önemli Bilgi

bahislerde mariupol balıkçılık Bölgede balıkçılık yaklaşık maliyete okuyucuyu yönlendirmek için fiyatlarını ve ücretlerini bir tablodur:

 • Kıyıdan bir olta ile balıkçılık: 5 UAH-20 UAH (12-50 ruble) - 1 olta (balıkçı belirli bir organizasyonun üyesi olup olmamasına bağlı olarak).
 • Kişi başı balık avı (günlük): 10 kg.
 • Her bir kg için 10 kg'ın üzerinde: kalın faturalı - 10 UAH, sazan - 20 UAH, crucian - 15 UAH (sırasıyla 24, 50, 37 ruble).
 • Sezonluk bilet: 1000 UAH (2440 ruble).

Son zamanlarda balıkçılıkMariupol bölgedeki siyasi durum nedeniyle daha az popüler hale geldi. Gerçek şu ki, şehir çevresindeki tüm alan sürekli olarak çıkarıldı. Kimse maden sahalarının yerini kesin olarak bilmez ve bu nedenle şehir dışındaki plantasyonlarda ve orman kuşağında dolaşmak tehlikelidir. Ancak savaşın sonunda tüm bu yerlerin sapper tugayları tarafından ele alınacağı ve balıkçılığın yine dinlenmenin güvenli ve rahatlatıcı bir yolu olacağına dair bir umut var.Related news

 • Kanatsız Kuşlar 46.Bölüm Final izle
 • Batman il sınırının değiştirilmesi için kampanya
 • Hotel Benitses Bay View Hotel 3 (Corfu, Yunanistan): açıklama, fotoğraflar ve yorumlar
 • Mezuniyet saç modelleri 2019
 • DEPRESİF GÜNLER UMUTLARIM DAKİ PEMBE RENGİNİMİ ALIYOR NE

 • Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 42

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi


  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 76

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 1

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 33

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 45

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 71

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 85

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 48

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 27

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 52

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 84

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 66

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 17

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 67

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 93

  Mariupolde Balık tutma: Nereye gitmek daha iyi 76