Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 2019

Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 2019
21.09.2019

Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 93

Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder

Herhangi bir yolda, şoför vermek zorundadırtrafik güvenliğinin temel odak noktası, trafik kurallarının ana gereksinimi budur. Bununla birlikte, her şey kurduğu kurallara bağlı değildir, çünkü istatistikler, kazaların yaklaşık% 15'inin otomobilin teknik problemleri veya çalışma koşullarının ihlali nedeniyle oluştuğunu göstermektedir. Bu bağlamda, "demir atının" lastiklerinin doğru basıncının yol güvenliğinin vazgeçilmez bir özelliği olduğunu belirtmek gerekir. Burada, hava basıncı regülatörünün yardımı büyük bir yardımcı olabilir ve ölçeğinde değerini mükemmel derecede görebilirsiniz.

Herhangi bir teknikteOtomobilin pasaportu, otomobilin doğru şekilde çalışması için önerilen doğru basınç göstergelerini yansıtır. Dahası, sıklıkla gereken katsayılar yakıt deposunda veya aracın alt kısmında devreden çıkarılır. Bu nedenle, lastiklerde hava basıncının ölçülmesi, özellikle otomobili uzun bir yolculuk için hazırlarken zorunlu bir işlemdir.

Genellikle arabalar için baskı0,4 ve 0,7 atm kadardır ve makine markasına ve olası sıkışıklığına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, araç yüküne bağlı olarak, lastik basıncının ayarlanması gerektiğine dikkat edilmelidir. Otomobilinizin tam yükünü en iyi şekilde kullanırken, lastik basıncı artırılmalıdır. Ayrıca, hava basıncı regülatörünün, uzun süreli kullanım sonucunda lastiğin aşın aşınmasına bağlı olası kaçakları tespit etmesine yardımcı olacağını bilmek önemlidir.

Her otomobil sahibi de biliyor olmalı% 95aracın toplam ağırlığı hava basıncı ile muhafaza edilir ve sadece yaklaşık% 5'i yan taraflarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle doğru basınç değerinin hem bir otomobil kullanmada hem de teknik şartlarında büyük etkisi vardır. Lastik basıncı çok düşükse, lastik şeklini değiştirebilir ve yoğun tekerlek aşınmasının yanı sıra bütünlüğüne zarar verebilir. Hava basıncı regülatörü değerinin çok fazlasını gösteriyorsa, araba hareket ederken ortaya çıkan daha yoğun darbeler nedeniyle süspansiyonun aşınmasına neden olabilir.

Ayrıca, sürücü bu ölçümü hatırlamalıdırLastik basıncı yalnızca soğuk bir durumda olmalıdır, çünkü araç hareket ederken lastiklerin içindeki hava ısınır ve basınç yükselir. Bu nedenle, basıncın doğru bir şekilde ölçülmesi için, yalnızca soğuk bir durumda ölçülmesi gerekir. Seyahatten sonra artan değeri bulursanız hiçbir koşulda lastiğin havasını dışarı atmamalı mısınız, çünkü bu doğru gösterge olmayacaktır. Söylemeye gerek yok, tüm tekerleklerdeki basınç aynı olmalıdır, aksi takdirde yolda olan araba hatalı davranacaktır.

Çoğu regülatör bir sensör kullanırLastikteki hava basıncı, tam değerini belirlemenize izin verir. Lastiklerin içindeki basınç durumunun zamanında kontrol edilmesi, kordona verilen hasardan lastiğin delinmesine kadar birçok sorundan kaçınacaktır. Lastiklerde bulunan hava basıncı regülatörü, her sürücünün gövdesinde, gerektiğinde, gerektiğinde depolanması gerekir. Lastiklerin içindeki havanın yeterince değerli olduğuna dair herhangi bir şüphe olması durumunda bunları bir regülatör ile kontrol etmek ve gerekirse özel bir pompa ile pompalamak gereklidir.

Sonuç olarak, arabanızın lastiklerindeki basıncı periyodik olarak kontrol etmeye çalışmanız gerektiği söylenmelidir, çünkü bu doğrudan yoldaki trafiğinizin güvenliğini etkiler.

Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 2019

Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 2019

Related news

 • Rüya Tercüman. Puppy - bu sembol ne anlama geliyor
 • Çitlembik Menengiç Salatası Videosu
 • Kolay Gül Tatlısı Tarifi Videosu
 • Tavuk Ciğeri Sotesi Yapılışı Tarifi Videosu
 • Intel Core i5 2450M: Özellikler

 • Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 76

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder


  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 41

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 10

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 7

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 95

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 42

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 94

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 62

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 30

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 58

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 81

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 70

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 12

  Lastiklerde kaliteli hava basıncı regülatörü yolda güvenliği garanti eder 73