Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 2019

Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 2019

Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 5 28.01.2019, 16:45

Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek

Dev Japon eşekarısı düzenlemesigerçek korku ve kabus. Büyüklüğü ve çok agresif doğası nedeniyle, Japon adalarının sakinlerini terörize ederek gerçek bir canavara dönüştü. Belki birisi bunun bir abartı olduğunu düşünecektir. Hiçbir şekilde. Ve aşağıdaki materyal bu ifadenin doğruluğunu kanıtlayabilir.

Japon eşekarısı

Japon hornet: türlerin tanımı

Böceklerin bu temsilcisi çokAsya eşekarısının yakın bir akrabası. Gerçek şu ki, kardeşleri ve kız kardeşlerinin aksine, Japon eşekarısı sadece bu adaların topraklarında yaşar. Bu böceklerin sadece birkaç kez yerli topraklarının dışında bulunduğunu ve aynı türün olup olmadığını kesin olarak söylemek mümkün değildir.

Görünüm olarak, Japon eşekarısıher şeyden önce büyük boyutu için öne çıkıyor. Böylece, gövdenin uzunluğu 4-5 cm aralığında değişir ve kanat genişliği 6-7 cm ulaşabilir. Japonya, bu oranlar "arı serçe" olarak adlandırılan bir böcek olduğu için. Doğru, huzurlu bir kuşun aksine, çizgili arkadaşımız şarkı söyleyenleri memnun etmiyor.

Diğer açılardan, Japon eşekarısı kendi başına çok benzer.konjenerler. Böceğin tüm vücudu, değişken sarı ve siyah parçalara ayrılır. Bu durumda, arılar aksine, bir eşekarısı başı her zaman turuncu renklidir. Üzerinde "arı-serçe" nin en çaresiz silahı bulunur - çeneleri. Onlar sayesinde, Japon bir hornet kolayca küçük bir böcek ve daha büyük bir ısırık - ciddi olarak yaralayabilir.

Tehdit eden böceklerin yaşam döngüsü

İlk bahar ısısı gelişiyle başlarkahramanımızın hayatı. Ne de olsa, yılın bu döneminde kıştan sonra uterus mağdurları sığınaklarından çıkıp yeni bir ev arayışına girerler. Bu durumda, hem ağaçta boş bir oyuk hem de kumlu kıyıda küçük bir delik olabilirler.

dev Japon eşekarısı [

Barınaktan sonra, kadın ilk partiyi bırakırLarvalar. Başlangıçta rol dobytchitsy sadece kraliçe, ama buna değer küçük olanlar kendisine aktarılan evin yönetiminin biraz ve bakım büyümek olduğunu. Şimdi tek sorun kadın üremektir ve dinlenme dokunma etmemelidir.

Yaz sonunda, kraliçe üretirhornetlerin son kuluçkası. Bunlar arasında, kovanın ölümünden sonra annesinin cinsine devam edecek olan erkekler ve kadınlar var. Ancak, bir sonraki bahara kadar sadece bayanlar hayatta kalabilir. Bu nedenle çiftleşme erken sonbaharda gerçekleşir, bundan sonra erkekler ölür ve kadınlar kış için sıcak bir barınak ararlar.

Japon zehiri hornet

Bunun bedeni ile başlar.Böcek çok tehlikeli bir toksin var. Bu başkalarına büyük tehlike teşkil eden o oldu. zehir bile küçük bir miktar korkunç yanan neden ve şişme, deri içine enjekte. Bu durumda, toksin hayvanlar hem de insanlar için ölümcül olabilir.

Oldukça açık bir gerçek olduğu anlaşılmalıdır: Dev bir eşekarısı olduğundan, içinde çok fazla zehir var. Bu nedenle, bir kişiye batırdıktan sonra, kanına, ölümcül bir maddenin at dozunu enjekte edebilir ve bu da kaçınılmaz olarak alerjik bir reaksiyona neden olacaktır. Ve bazı durumlarda, bu tür "ısırıkları" ve hiç anafilaktik şok veya hatta ölümcül yol açabilir.

zehirli hornet

Agresif doğa

Bir başka olumsuz özellikeşekarının agresifliği. Yiyecek arayışında, kuşkusuz gölgesi olmayan bu yaratıklar, diğer böceklere ve hatta bazen hayvanlara saldırırlar. Dahası, tehlikeyi sezmek, hemen kötüye kullandıkları kişilere saldırırlar. Aynı zamanda, düşmanlarının onları hem boyut hem de sayı olarak aşabildikleri gerçeğinden utanmıyorlar.

Agresif doğası nedeniyleJapon eşekarısı bu adaların fırtınalarına dönüştü. Herkes bundan kaçınmaya çalışır.

Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 2019

Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 2019

Related news

 • Zemfira: diskografi ve biyografi
 • Burgu Desenli İnci Süslemeli Tek Parça Olarak Örülen Kol Kesimi Olmayan Kolay Yelek Tarifi. 3 .yaş
 • Gaz betonunun evi: inşaatın artıları ve eksileri

 • Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 8

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek


  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 80

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 23

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 71

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 7

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 4

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 33

  Ölümcül Japon eşekarısı teröre neden olan bir böcek 76