Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 2019

Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 2019
22.08.2019

Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 79

"Kuşakların uyuşmazlığı" konusundaki kompozisyon. "Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı" temasıyla kompozisyon

Roma I. Turgenev'in "Babalar ve Sığanlar" - yazarın en ünlü eseri, yüzyıllar boyunca devam eden konuları gündeme getiriyor. Başlıca, babalarla çocuklar arasındaki ilişkidir. Bu nedenle, bugünkü herhangi bir okul programında "Kuşaklar arasındaki uyuşmazlık" konusuna dair bir makale bulunmaması tesadüf değildir.

Biyografik bilgi

nesiller arasındaki uyuşmazlık konusunda bir makale

Ivan Sergeevich Turgenev doğumdan sonra asildir. Çocukluğu, çocuğun eğitiminin kişisel öğretmenler ve öğretmenler tarafından yapıldığı aile mülkiyetinde yapıldı. 1827'de aile Orel'den Moskova'ya taşındı. Burada Turgenev yatılı okula girer ve Moskova Üniversitesi'ne girer ve buradan bir yıl içinde St. Petersburg'a nakledilir. Genç yıllarda Avrupa'da geniş seyahat etti, edebi çevreleri ziyaret etti.

1843 yılı, Turgenev'in hizmetinin başlangıcına damgasını vurmuştur.İçişleri Bakanlığı. Yazar, Belinsky ile tanışır, ilk eserler üzerinde çalışmaya başlar. Fakat sadece II. Nicholas'ın ölümünden sonra "Babalar ve Çocuklar" da dahil olmak üzere dünyanın en büyük eserlerini gördü. Turgenev'in bu eseri, her birimizin okulda "Babalar ve çocuklar - iki kuşağın çatışması" başlıklı bir makale yazması nedeniyle pek çok bakımdan en ünlü kişi oldu.

Ivan Sergeevich için inanılmaz bir istek gösterdiBatı edebiyatı, hatta Baden-Baden'e taşınanlardan dolayı. Orada edebi ve kültürel yaşama katıldı ve yabancı yazarlar buluştu: Dickens, Merimee, Hugo, Thackeray, ve diğerleri. Bir süre sonra Turgenev, Rus yazarların eserlerini yabancı dile çevirmeye başlar. Egzotik etkinliği sonunda Oxford'daki üniversite doktoru unvanıyla ödüllendirilir. Yazarın son günleri Paris'te, burada 1883'te öldü.

Yaratıcılık Turgenev

"Kuşaklar tartışması" konusundaki kompozisyon yazarın tüm eserine kısa bir bakış sunan küçük bir paragrafla başlamak en iyisidir.

Turgenev'in yeteneklerini fark eden ve takdir eden ilk kişiBelinsky ve Gogol. Gelecekteki yazarla onun gençlik yıllarında tanıştıktan sonra, eserlerindeki potansiyeli hemen fark ettiler. Belinsky, ayrıca Turgenev'in yazarın eserleri hakkındaki ilk yazılarını belirlemeyi başardı: Gözlem, gerçekçilik, hecenin kolaylığı ve zerafeti, detaylara dikkat.

nesil uyuşmazlığın konusuyla ilgili kompozisyon

Turgenev devrimci olarak adlandırılamazdı, amaAnavatanlarının kaderine olan ilgisi, kaderini hafifletme ve eksiklikleri düzeltme isteği, eserlerde güçlü bir şekilde ortaya çıkıyor. Yazarın bu fikirlerine pek çok Rus devrimcisi getirildi.

"Babalar ve Oğullar" romanının yaratılış tarihi

"Nesillerin tartışması" konulu bir makale yazmaya başlamak, bir eser yaratma süreci ile de tanımlanabilir.

Roman yazma fikri 1860 yılında ortaya çıktı. Turgenev hemen çalışmaya başlar ve ilk bölümler çok hızlı bir şekilde doğar. Ancak, üretken faaliyet durgun ve sadece bir yıl sonra tekrar devam ediyor. Ama genel olarak, roman çok hızlı bir şekilde yazılmıştır. Eserin yaratılış tarihi, 1862'de yayınlanmadan önce, Turgenev'in en son versiyonu hakkında bir mesajla tamamlanabilir. Daha sonra yazar, metninde hiçbir zaman düzeltme yapmamıştı.

Romanın ana çatışması

Romanda iki nesil arasındaki anlaşmazlık IS tarafından. Turgenev'in "Babalar ve Oğulları", çalışmanın ana çatışmasıdır. Toplumun Akut tartışma yaşlı ve genç üyeleri arsa-haline ciddi sorunların sayısını yükseltti: değerlerindeki değişimin kaçınılmazlığını, atalarının deneyimi algı ve dönüşümün anlayışını, farklı yaşlardaki temsilcilerinin bakış farkı.

pazarlar ve pavel petrovich nesillerinin anlaşmazlık konusu üzerine kompozisyon

Bu önde gelen çatışmaya ek olarak, roman ayrıca sosyal tabaka sorununu da gündeme getiriyor. Kahramanın kökeninden, onun politik görüşlerine ve dünyayla ilgili fikirlerine dayanır.

Bazarov ve Pavel Petrovich arasındaki çatışma, "Nesiller konusu" başlıklı makalede yer alması gereken ana çelişkidir.

Bazarov'un görüntüsü

nesiller arası tartışmalar ve final çalışmasının dışında

Eugene Bazarov - romanın anahtar karakteri, onihilist, sadece bilime inanır ve güzellik ve işe yaramaz sanatta anlam ifade etmez. O güçlü ve kendine güvenen bir kişidir, akut bir akılla donatılır ve kesin bilimlere yatkındır. Bazarov materyalisttir, onun için asıl önemli olan iştir, kişiliğinin gücü onun etkisinin altına girmesidir. Anlattığı tüm geçici, soyut ve somut getirici faydalar işe yaramaz. Evgeny bazen çok sert, hatta acımasız ve acımasız bir insan gibi görünür. Rakiplerine, duygularına bakmadan özgürce eleştirir ve saldırır.

Bütün bu özellikler, "Nesiller arası anlaşmazlık: birlikte ve ayrı" konulu yazıya serbestçe aktarılabilir. Son deneme, mutlaka Bazarov'un imgesinin ve onun evriminin bir analizini içermelidir.

Eugene'nin görünümündeki değişikliklerO aşık olduğu an. Odintsov ile görüşmesinden sonra, eski idealleri ve teorileri çöküyor. Bazarov bir kavşakta, artık sinizm arkasına saklanamaz, şimdi insan ilişkilerinin karmaşıklığını fark ediyor.

Bazarov ve Pavel Kirsanov

iki nesil baba ve çocuk çatışması konulu kompozisyon

Bu iki imgeyi dikkate almadan, imkansız."Nesillerin anlaşmazlığı" konulu bir deneme yazın. Bazarov ve Pavel Petrovich, işin bütün çatışmasının yapıldığı çelişkilerin karakterleridir. Bazarov, inisiyatif aristokratların icat ettiği şeylere karşı isyan ediyor: sanat, dostluk, aşk, ruh, din. Tabii ki, ana rakibi, tüm bunların "mucitlerinden" biri - Pavel Petrovich Kirsanov.

Kirsanov asiliğin çağrıldığına inanıyorİnsanoğlunun temel değerlerini - spiritüel korumak ve bu nedenle de Evgeny'nin argümanlarının onu öfke ve öfke içine sürüklemesi doğaldır. "Yeni etkilenmiş etkilere" yabancıdır.

'' Çatışma sorunu '' konulu mini kompozisyonkuşaklar", aşk Paul Petrovich'in ve Bazarov açıklaması ve aralarında oradaki tartışmalar ile başlamak ve daha sonra flaş başlayabilirsiniz. Bu kahramanlar, bilim, politika, ahlak, hisler olsun, her şey hakkında farklı fikirlere sahiptir. Herhangi bir konu onları çatışmaya götürür.

Fakat bu anlaşmazlıklarda daima değişmez bir şekilde ortaya çıkıyorBazarov. Kirsanov'un bütün argümanları asılsız kalmaktadır. Pavel Petrovich'in özgün düşünceleri ve inançları yok, uzun zamandır bilinen ve zaten eskimiş olan gerçekleri seslendiriyor. Eugene ayrıca dünyayı gerçekten değiştirebilecek ve insanlara yardım edebilecek orijinal fikirleri de dile getiriyor. Bazarov fiziksel ve zihinsel emeği olan bir adamdır, Pavel Petrovich düşünür ve filozoftur. Bu kahramanlar arasında ortak bir şey olamaz, onlar taban tabana zıt dünya görüşlerinin temsilcileridir.

Paul imajının karakterizasyonunda betimleyiciPetrovich, yabancı hayatının tarif edildiği bir bölümdür. Kirsanov'un tuttuğu memleketin tek hatırlatıcısı - köylü bastı şeklinde yapılmış bir kül tablası.

Arkady ve babası arasındaki çatışma

Arkady'in babasıyla çatışması öyle değil.Pavel Kirsanov ve Bazarov'un çatışması olarak açıldı. Bu nedenle, "Nesiller arası anlaşmazlık: birlikte ve ayrı" konulu yazı, yalnızca bu anlaşmazlıkların kısa bir özetini içerebilir.

kuşak çatışması konusunda mini deneme

Kardeşinin aksine Nikolai Petrovich,Turgenev'in bilgeliği ve yüce ruhu. Oğul birçok bakımdan babaya benzer, bu iki kahramanın nihayet ayrılmasına ve uzlaşmaz düşman olmasına izin vermez. Arkady'nin kendisi onun putperest Eugene'den farklıdır, o, nihilist fikirlere ve teorilere çok ikna olmamıştır. Nikolai Petrovich'e öfkelenmeye yol açan Kirsanov Jr.'un hisleri için sinizm ve ihmaller oynanır. Ancak Kirsanov'un hikmeti o kadar büyük ki, oğlunu suçlamıyor ve fikrini değiştirmeye çalışmıyor. Arkady bekler ve yavaş yavaş Arkady eve döner, yanlış idealleri reddeder. Aslında, Kirsanov, Jr. yaşam barışına, refahına ve sessiz mutlu aile yaşantısına ihtiyaç duyar. Bu nedenle, bu iki karakter arasındaki çatışma, Bazarov'un Amca Amca ile çatışması kadar güçlü olamaz.

Sonuç

romanda ve Turgenev babaları ve çocukları ile iki nesil bir anlaşmazlık

Böylece, tema üzerine deneme "Nesiller tartışması: birlikte ve ayrı "raznochinets-nihilist Bazarov ve aristokrat idealist Pavel Petrovich arasındaki temel çatışmayı yansıtmalıdır. Arkady'in babasıyla çelişki, Kirsanov'un bağımsız ve bağımsız görünme isteğinin bir yansımasıdır.

Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 2019

Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 2019

Related news

 • Kolesterol İlaçları Kansere Yol Açabilir
 • Askeri Nişan Madalyası - Cesur Regalia
 • Zhang Yiming
 • Grigory Yurchenko - biyografi ve yaratıcılık
 • Etli Patates Sulusu Videosu

 • Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 68

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon


  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 85

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 42

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 89

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 29

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 4

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 87

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 22

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 84

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 85

  Kuşakların uyuşmazlığı konusundaki kompozisyon. Kuşakların tartışması: birlikte ve ayrı temasıyla kompozisyon 65