Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama 2019

Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama 2019 Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

Yemek yapmadan ve yemek yemeden önce ete ihtiyacın varkesmek için. Ve böylece bile kemiklerin etrafında daha az et kalıyor. Kesim eti kolay bir iş değildir. Burada özel beceri ve deneyim olmadan yapamazsınız. Uzmanlar, operasyon dizisini, kaliteli parçalar elde etmek için kesmeniz gereken yönü bilirler. Karkasın veya bir kısmının kesilmesindeki zor aşamalardan biri, etin kemikten ayrılmasıdır. Ancak bir yetenek yeterli olmayabilir. Bunu hızlı bir şekilde yapabilmeyi sağlayacak kaliteli bir araca ihtiyacımız var. Bu durumda, hem el hem de bıçak sağlam kalmalıdır. Bu araç nedir ve diğerlerinden nasıl farklıdır?

Karkas kesimi için aletler

 • Kova bıçakları.
 • Cleavers.

Bu çeşitleri daha ayrıntılı olarak ele alın.

Kova Bıçakları

Hayvanların karkaslarını kesmek için kullanılan bıçaklar, damarlar ve etlerin kemiklerden ayrılması daraltılmış olarak adlandırılır. Diğerlerinden farklı olan nedir? Herhangi bir uzun bıçağa yaka çağrılabilir mi?

kemik bıçaklar

Ile başa çıkmak içinEti kesmek ve kemikleri ayırmak çok keskin bir bıçağınızın olması gerekir. Ama bu yeterli değil. Kolayca onlara kadar et ayıran kemiğe almak için, bıçak çok esnek olduğunu gereklidir. Ama obvalschiku beri farklı karmaşıklık işlemleri gerçekleştirmek zorunda ve bıçaklar o farklı ihtiyaçları: esnek ve sert hem.

Hijyenik ve hijyenik özelliklerine göre etli gıda ürünleri ile çalışmaya uygun olmalıdırlar.

Tüm bıçaklar belirli parametrelere uygun olmalıdır.

şekil

Bu bıçakların bıçağı uzun ve dardır. Onun ucu, V. harfi şeklinde keskinleştirilmiştir. Kaput bıçakları, ete kolayca girecek şekilde profesyonel olarak tasarlanmıştır. Bunlar genellikle domuz eti, sığır eti, kuzu eti ve kümes hayvanları için tasarlanmıştır. Et bıçağa yapışmamalıdır.

uzunluk

Paket bıçakları, bazen 5 mm olan 10'luk artışlarla 130 mm ila 300 mm arasında bir uzunluğa sahip olabilir. Kılçık giderme için, 13 ila 15 cm arası ürünler genellikle, 23 ila 30 cm.

Kova Bıçakları

Genellikle işteki her uzman geçerlidirAlternatif olarak birkaç bıçak, karkasın işlenmiş kısmına bağlı olarak. Onlar belirli bir ustaya uyarlanmış kişisel araçlardır. Sonuçta, bir uzmanın çalışması ne kadar kolay olursa, üretkenliği o kadar yüksek olur.

Imalat için malzeme

Operasyon testleri sırasında yumru bıçakyeterince güçlü yük. Ek olarak, sterilizasyon sırasında, genellikle mutfak bıçakları tarafından sevilmeyen sıcak suya daldırılır. Evet, et suyunun agresif ortamını etkiler. Et kesicileri olarak mümkün olduğunca uzun süre hizmet etmek için yüksek karbon içerikli paslanmaz çelikten imal edilirler.

Kromomolibden çelik de kullanılır. Vakumda ısıl işlem ile söndürülür.

bileme

Kütük bıçağının bilenmesi birkaçevreleri. Ön, özel makineler yardımıyla gerçekleştirilir ve ana el ile yapılır. Mükemmel pürüzsüzlük elde etmek için, taşlama ve parlatma tekerlekleri kullanılarak cilalanır. Bu işlemler için üniversal taşlama makinelerinin kullanılması uygundur.

kolları

Sapın şekli, kullanışlı olması için çok önemlidirbıçakla çalış. Sonuçta, bir kişinin tüm iş günü boyunca onu kullanması gerekiyor. Bu nedenle, sap el ile uygun şekilde sabitlenmeli, kaymamalıdır. Bu yüzden yüzeyi biraz kaba.

et için kemik bıçaklar

Bıçakla çalışırken el, bıçağa kayabilir ve kesebilir. Bunun olmasını önlemek için olası travmayı önlemek için sapın ucunda bir çıkıntı bulunmalıdır.

Çoğunlukla bıçak kolları polipropilenden yapılmıştır- Çok dayanıklı plastik. Küçük bir özgül ağırlığa sahiptir, bu yüzden kollar hafiftir. Polipropilenden üretilen ürünler çekici bir görünüme sahiptir.

Polioksimetilen, mikarta kullanılır. Bıçağın saptan düşmesini önlemek için perçinlenir. Profesyonel bıçaklarda bu, alüminyum alaşımından yapılmış perçinlerle yapılır.

sıkılık

Damper bıçakları sağlam olmalıdır. Bu özellik ölçülebilir. Birçok yol var ama Rockwell'in yöntemi en erişilebilir ve genel olarak kabul edilir. Sertlik ölçer denilen cihazın özel bir katı ucunun test malzemesinin içerisindeki penetrasyon derinliğini ölçmeye dayanır. Ucun yapıldığı malzemeye bağlı olarak, Latin alfabesinin ilk harfleri ile gösterilen on bir ölçek tanımı vardır. Ölçü birimi, uygulandığı ölçeği ifade eden harfi ekleyen İK olarak gösterilir. Bıçaklar, C harfi ile belirtilen ölçekte belirlenir.

Tremontine kütük bıçakları

Çelik için mümkün olan en büyük gösterge,bıçak üreten, 70 HRC eşittir. Ama aslında sertlikleri 65 HRC'yi geçmiyor. Bu değerden daha büyük bir endeksi olan bir bıçak çok kırılgan, dolayısıyla pratik değildir. Çünkü genellikle yüksek kaliteli bıçaklar 56 ila 62 birim arasında değişen bir sertlik indeksine sahiptir. Daha da serttir, ancak bu gibi durumlarda bıçak, özel yumuşak çelik plakalarla korunmaktadır. Bu damask sabresinde bulunur.

Ev sertlik oranını kontrol edinBu mümkün, bu yüzden üreticiye inanmak zorundasınız. Aldatılmamak için, ünlü üreticilerin bıçaklarını satın almanız ve mükemmel bir şöhrete sahip olmanız gerekir. Ya da kendi tecrübenizde kaliteyi kontrol etmek, bir hata yapma riskiyle.

Alt bıçak profesyonel

Tüm bıçaklar mutfağa ayrılabilir veprofesyonel. Evdeki mutfağı kullanıyoruz, aile için akşam yemeği hazırlıyoruz. Ve profesyonelce çalışıyorlar. Bu, evde et veya diğer ürünleri profesyonel bir bıçakla kesemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ama mutfakta et keserken mutfakta çalışamayacaksınız.

Profesyonel bıçaklar, sebzeler, balıklar, ekmekler, sebzeler ve diğerleri için kemik çıkarma, pişirme, kesme işlemine ayrılır.

Bıçaklar "Tremontin"

Bu bıçaklar profesyonel kullanım için tasarlanmıştır. Kırılmıyorlar, uzun bir süre keskinleşiyorlar. 2 mm kalınlığında bıçak paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Tramontin'in kemik bıçakları güzelbeyaz polipropilen sap. Antibakteriyel kaplama "microbane" bıçağı kirden korur, çeşitli patojenik mantarlar, küf, mikropların çoğalmasına izin vermez. Müşteri referansları, bıçağın ne kadar uzun süre kullanıldığına bakılmaksızın, kaplamanın uzun süre boyunca yıpranmadığını göstermektedir. Tutamağın şekli kavrama için uygundur, büyük ve hafif, el kaymaz.

bıçaklar eicker

Bıçak çok dikkatli bir şekilde parlatılır, zamanla kararmaz. Uzun bir süre için doğru, kolay ve doğru kesmenizi sağlayan V harfi şeklinde bilenir.

Bıçaklar Eicker

Eicker bıçak bıçakları krom kaplamalıdırpaslanmaz çelik Bunları kırılganlıktan korumak için, ilk önce molibden ve vanadyum ile alaşımı yapılır. Sonuç olarak, iş sürecinde künt etmeyen çok keskin bıçaklar elde edilir. Bu nedenle, keskinleştirmezler, sadece kurala ve cilalar. Bunu yapmak için, krom vanadyum çeliğinden özel bir musat - kalemtıraş kullanın.

Eicker boning bıçakları rahat bir kulp ile donatılmıştırFiberglas ve kauçuk ile naylondan yapılmış şekli. Bu nedenle, kaymazlar, elle iyi sabitlenirler. Bu markanın alt bıçakları kırılmaz ve çatlamaz. Bir yükseklikten düşmekten korkmazlar. Bu tür saplı çalışma bıçakları güvenlidir, çünkü koruyucu çıkıntı kazara kesilmeleri önler. Et karkaslarını kesmek için kolayca ve çok çaba sarfetmeye yardımcı olur. Bu müşteri referansları tarafından kanıtlanmıştır.

bıçak fiyatı

Eicker serisi boning bıçakları sert, yarı esnek ve esnektir. Bir dizi alet yardımıyla, et kesmek için gerekli tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Katlanabilir bıçağın fiyatı ne kadar? Bir profesyonel araç markası Eicker fiyatı - yaklaşık 800 ruble.

Bıçaklar Giesser

Giesser kütük bıçakları56 HRC sertlik endeksi olan krom-molibden çelik. Bıçaklar mikroplara karşı korumak için gümüş ile işlenir. Her ürünün kendi tamir veya değiştirilme işleminin gerçekleştirildiği kendi numarası vardır. Üretici Giesser ömür boyu bıçaklar PRIME LINE için garanti. Fiyat yaklaşık 1200 ruble.

Japon KAI SHUN kesiciŞam çeliği. Bıçağı her iki tarafta bilenmiş olup, ete kolayca nüfuz etmesini sağlar. Sap, abanozdan yapılır, çürümeye ve böceklerin nüfuzuna karşı özel maddelerle işlenir. Odundaki yağlı maddelerin yüksek içeriği nedeniyle çok güçlüdür. Bozulmaz, çürümez, kırılmaz.

Tamamen metal halka (bulster),sap ve bıçak bağlantısının sitesinde bulunur, et artıkları ve iş yerinde yaralanmaların birikimini önler. Sapın sonunda çelikten yapılmış özel bir "topuk". Bu rasgele tümsekleri imha bıçağı korur, böylece daha uzun sürer.

Bıçağın uzunluğu 150 mm, toplam uzunluk 272 mm'dir. Düz bileme şekli. Bıçağın sertliği 61 HRC'dir.

kefalet bıçak bileme

Böyle bir bıçakla çalışmak çok kolay. Bu müşteri referansları tarafından kanıtlanmıştır. El uzun süre yorulmuyor.

Böyle bir ürünün fiyatı yaklaşık 10 bin ruble.

ERGOGRIP bıçakları

Geniş kütük bıçakları bir bıçak15 cm paslanmaz çelik uzunluk Farklı renklerde ergonomik saplar, yorgun hissetmeden uzun bir süre çalışmanıza izin verir. Çelik bıçakların sertliği 56 HRC'dir.

Fiyat yaklaşık 1 bin ruble.

Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama 2019

Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama 2019

Related news

 • Çalıntı telefon nasıl bulunur
 • Ahmet Maranki Kuru Sogan Suyu İle Zayıflama Kürü
 • Fiji Adası
 • 2013 Çok Güzel Bayan Panço Modelleri
 • Lezzetli ve çıtır salatalıklar Nezhinsky: adım adım pişirme reçetesi

 • Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama


  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama

  Kova bıçakları. Seçim, değerlendirme ve açıklama